Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 2 tygodni 3 dni temu #16284

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1007
  • Oklaski: 35
To co jest w kółeczku to uwypuklenie dysku - dysk w tym miejscu powinien wyglądać tak jak dysk poniżej czy powyżej.

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 2 tygodni 3 dni temu #16285

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 4
Większość ludzi ma jakieś protruzje. Normalne zużycie kręgosłupa. Za chorobę uznaje się dopiero konflikt dysk-korzeń nerwowy. Chodzi o to czy są ubytki neurologiczne, czy nie. Zatrzyma Ci się mocz, zwieracz przestanie działać, stopa opadnie, to wtedy biegiem do neurochirurga. A ból w stopniu znośnym to nie jest wskazanie do zabiegu. Generalnie jest taka tendencja, że ludzie się za wcześnie operują. Ale ja to rozumiem, każdy ma inną wytrzymałość, psychikę itd.

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 2 tygodni 2 dni temu #16286

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Od operacji jestem daleki myślami i chęciami natomiast mocno utrudnia to kłócie od krzyza do posladka w codziennym życiu. Dodatkowo boje sie ze ta protruzja rozleje sie bardziej..

Ten bol jest jeszcze do wytrzymania, przy diklofenaku funkcjonuje na 100% ale nie łykam go gdyż obawiam sie ze podczas znieczulenia prZeforsuje bardziej

Slyszeliscie o trakcjach kregoslupa? Polecacie?

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 2 tygodni 2 dni temu #16287

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1007
  • Oklaski: 35
U mnie to była jedyna rzecz przynosząca realną ulgę chociaż na chwilę przed operacjami, wykonywane we własnym zakresie. Moim zdaniem jak nie ma niestabilności którą trakcje mogłyby powiększyć i lekarz nie odradza u danego pacjenta plus są chęci to można próbować..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 1 tydzień 2 dni temu #16308

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Wszystkie dobrego w Nowym Roku a przede wszystkim zdrówka !

Kolejne zabiegi u mnie, luzowanie powięzi, ukrwienie, poluzowania okolic by łatwiej i szybciej się regenerowało.

Co na chwilę obecną jest a czego nie ma (opiszę to na zasadzie bólu jaki jestem w stanie wytrzymać )

Zniknął ból pośladka - wcześniej 8/10 obecnie 1-2/10
Przez kilka dni zniknęło drętwienie prawej stopy - wcześniej 7/10 - od czasu do czasu 2/10
Odcinek lędźwiowy krzyżowy - wcześniej 1/10 -teraz przy mocny wygięciu do tyły 10/10 na zasadzie impulsu przez ułamek sekundy

Ogólnie widzę znaczny stan poprawy - mogę już siedzieć 1h , po wstanie nie ma przeszywającego bólu pośladka - wcześniej jak wstawałem musiałem kilka kroków przejść by tępy ból pośladka przeszedł.

Objawy po prawie 3msc luzują się - również myślicie, że to dobry objaw czy raczej jak już trzymało taki czas to...nastawiać się na powtórkę z rozrywki w najbliższym czasie?
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 2 dni temu przez kiwi2013.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena