Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 8 miesiąc 3 tygodni temu #16261

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
Hej

Postanowiłem w końcu do Was napisać, z prośbą o interpretacje i porównanie objawów z Waszymi.

Wynik badania MRI zamieszczę poniżej natomiast opiszę objawy.

Od czasu do czasu miewałem podobne objawy wcześniej przez sport natomiast głównie w okresie zimowym kiedy było zimno, plecy zmarzły i "chwyciło" - ciepłe kąpiele, sauna i 2 dni w domu pomogły

Połowa października - bóle w odcinku lędźwiowym
Standardowo - 2-3 dni leżenia i niestety nie pomogło - zaczęło się nasilać przy jeżdżeniu autem i siedzeniu w biurze.

Ok- robimy rezonans - po nim wizyta u fizjoterapeuty. Pierwsze wizyty na zasadzie ukrwienia i zmniejszenia stanu zapalnego.
Miesiąc później:
Ból w lędźwiach "kręgosłupie" przeszedł natomiast przeniósł się do pośladka - tutaj pierwsza myśl mięsień gruszkowaty - testy zrobione - delikatna różnica w ruchowości między prawym a lewym - ok wbijamy igły w celu rozluźnienia.
Po 2 tygodniach ból pośladka nie przeszedł i mam wrażenie, że to właśnie od tego miejsca promieniuje - omija udo i trafia w prawą stronę piszczela - uczucie jak by miał zaraz skurcz chwycić.
Przy siedzeniu i maksymalnym pochyleniu się do przodu/w dół (chwyceniu łydek) czuje jak by pośladek mi chciało rozerwać.

Czy to może być faktycznie objaw gruszkowatego a nie lędźwi? Czy raczej to są lędźwie i to co w wyniku badań a pośladek jest skutkiem a nie przyczyną...

WYNIK BADAŃ:

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L-S o niewielkim nasileniu. Wyrównanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Dechydrytacja krążków mk od L3 do S1.
Na poziomie L3-L4 rozluźnienie pierścienia włóknistego modeluje worek oponowy. Kanały korzeniowe nie są zwężone.
Na poziomie L4-L5 szerokopodstawna centralnie prawoboczna protruzja krążka mk uciska worek oponowy i modeluje prawy korzeń L5 w zachyłku bocznym.
Zwężony prawy kanał korzeniowy z możliwym uciskiem nerwu L4.
Na poziomie L5-S1 rozluźnienia pierścienia włóknistego modeluje worek oponowy. Kanały korzeniowe nie są zwężone. Stożek końcowy oraz nici ogona nie wykazują zmian,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 8 miesiąc 3 tygodni temu #16263

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 7
Cześć. Jak protruzja drażni prawy korzeń nerwowy, to pewnie masz przykurcz mięśni po prawej stronie. Prawy talerz miednicy jest podciągnięty do góry i dlatego boli pośladek, podudzie, łydka przy siedzeniu. To wszystko jest ze sobą połączone. Obczaj temat zrotowanej miednicy, pozornie krótszej nogi. Może tu leży problem.

A to spłycenie lordozy też jest niedobre, bo łatwo przeciążyć kręgosłup. Ja bym dużo leżał na brzuchu z wałkiem pod stopami.
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 3 tygodni temu przez Maciurek.
The following user(s) said Thank You: kiwi2013

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 8 miesiąc 3 tygodni temu #16265

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
Dzięki za info. Faktycznje ból jest mniejszy przy lezeniu na brzuchu z podlozona poduszkap od łydki/stopy.

3 dni byl spokoj z bólem. I od 2 dni z powrotem wszedl pulsujący ból w lydce a raczej piszczelu i posladek. Ogólnie wrażenie mam że przy schylaniu w pozycji siedzacej naciaga mi sie posladek i on daje ten ból ktory promieniuje mo do piszczela.

Udo wogóle nie boli...

Dwa dni temu wzialem jeden diklofenak i zero bólu, można by góry przenosić
Dzisiaj bez diklofenaku- z rana po przebudzeniu masakra - musialem to rozchodzic i jest w miare ok tak ze da sie bez zniczeulenja

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 8 miesiąc 3 tygodni temu #16266

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Spróbuj rollerem piankowym masować pośladek i łydkę.

[media][/media]

[media][/media]

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 8 miesiąc 3 tygodni temu #16267

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
A tu od 4:25s jest rozciąganie pośladka, biodra i boku łydki w jednym ćwiczeniu. Cały filmik jest przydatny, jeżeli czujesz się na siłach oczywiście i nie masz jakiegoś strasznego rwania, czy ostrego stanu, który trzeba przeczekać.

[media][/media]

Odcinek L4/L5 - mięsień gruszkowaty / MRI wyniki 8 miesiąc 3 tygodni temu #16268

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 1
Mam całkiem inną sytuację jeśli chodzi o kręgosłup, ale od sierpnia miałam problem z prawym pośladkiem i nogą. Bolał mnie głównie pośladek i trochę biodro, a niżej odzywało się w kostce i stopie. 4 msc walczyłam z tym samodzielnie, gruszkowaty udało mi się rozluźnić, jednak dopiero 4 wizyty u fizjoterapeuty, który za każdym razem uciskał/ rozluźniał mi inne miejsca pomogły. Najpierw majstrował przy nerce i z przodu/boku kości biodrowej, co pozwoliło mi pozbyć się bolesnej guli w pośladku, potem był i nerw udowy i bliźniacze pośladka i pewnie coś tam jeszcze. Sama mimo uciskania piłeczką, rozluźniania rolerem i innych eksperymentów nie byłam w stanie sobie z tym poradzić.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.131 s.
Zasilane przez Forum Kunena