Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: tomografia czy rezonans?

tomografia czy rezonans? 3 tygodni 17 godzin temu #16258

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 1
Ponieważ niedługo mam się spotkać z moim operatorem, żeby omówić kwestię ewentualnego zdjęcia stabilizacji, dostałam skierowanie na tomografię, aby mógł ocenić czy jest już solidny zrost. Dostałam skierowanie na tomografię, bo widać tam zrost, a jest tańsza niż rezonans (badanie muszę zrobić prywatnie, żeby zdążyć przed kolejną wizytą). Cały czas mam jednak drobny problem z prawą nogą i po paru wizytach u fizjoterapeuty, obserwacji i takich tam dopuszczam możliwość, że to może być jednak z kręgosłupa, chociaż nie jest to rwa. Stwierdziłam więc, że warto byłoby przed wizytą, a tym bardziej operacją zdjęcia stabilizacji zrobić również rezonans.
I tak się teraz zastanawiam, bo lekarza nie mam jak się zapytać, czy robiąc rezonans powinnam również zrobić tomografię, żeby ocenić zrost, czy też z rezonansu lekarz będzie w stanie wyczytać wszystko? Co o tym wiecie, jak uważacie? Bo jak nie mam żadnych doświadczeń w tej kwestii.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

tomografia czy rezonans? 3 tygodni 16 godzin temu #16259

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1007
  • Oklaski: 35
Na rezonansie od stabilizacji będą spore artefakty, jak już ma coś pokazać a stabilizacja ma być zdejmowana to w teorii lepiej zrobić go już bez stabilizacji. W praktyce - jednak trzeba zapytać lekarza. Przykład jak to może wyglądać: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24914417 (rysunek 3 www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4032923/figure/f3/)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 16 godzin temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: maska_pl

tomografia czy rezonans? 3 tygodni 14 godzin temu #16260

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 1
Dzięki za zwrócenie uwagi na kwestię artefaktów, bo kompletnie o tym zapomniałam.W linku wyraźnie widać problem, a że u mnie śrub i prętów na całej długości nie brakuje, to jeszcze pomyślę, ale może faktycznie nie ma to większego sensu. Przy okazji poczytałam sobie o różnych mocach aparatów do rezonansu. Też pewnie dobrze mieć świadomość gdzie się człowiek zapisuje.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.093 s.
Zasilane przez Forum Kunena