Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Odwołanie terminu operacji...

Odwołanie terminu operacji... 2 tygodni 23 godzin temu #16168

• hose
  • hose Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam. Zacznę od tego że mam już dość . Mam uraz kręgosłupa ( nie ważne jaki) termin operacji na jutro a dzisiaj dostałem powiadomienie ze szpitala ... że z przyczyn finansowych operacja nie może się odbyć w.w dniu... Aż prosi się o to by oskarżyć ZUS o nie dotrzymanie terminu umowy, za poniesione wydatki, za nerwy stres. O bólu i problemach finansowych nie wspomnę. Czy mają do tego prawo aby nie zaspokoić finansów szpitala w którym mam mieć operację ? Przecież na operację czekam już ponad dwa lata i chyba powinni być przygotowani na realizację terminu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odwołanie terminu operacji... 2 tygodni 21 godzin temu #16169

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 14
Powiem tak to nie NFZ odpowiada za terminy ale rządzący na od dziale ordynator .
Skoro limitowane są zabiegi w szpitalu to jest to dobro reglamentowane ,są przypadki pilne które muszą być wykonywane poza kolejką.
Do tego dochodzi niestety naturalne zachowanie pacjentów którzy obchodzą kolejkę w różne sposoby , miedzy innymi płacąc za nie.
I dlatego mając wyznaczony termin można się nie doczekać zabiegu.
W pracy mam kolegę który ma wyznaczony termin na wstawienie ruchomych dysków kręgosłupie szyjnym i tez żyje w przeświadczeniu że w terminie zostanie
zoperowany.
Ja na podstawie własnych doświadczeń jestem przekonany że w najlepszym wypadku poślizg będzie co najmniej półroczny a być może dowie się że
jego stan się poprawił i odmówią mu zabiegu,to częsta praktyka lekarzy. :)
The following user(s) said Thank You: hose

Odwołanie terminu operacji... 2 tygodni 14 godzin temu #16170

• hose
  • hose Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Oki... Jutro mam spotkanie z Ordynatorem i przechodzę na opiekę szpitalną tj. zwolnienia, recepty . Dziękuję za odpowiedź. Napiszę jak coś się dowiem.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Odwołanie terminu operacji... 2 tygodni 12 godzin temu #16172

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Moim zdaniem słuszne podejście - skoro się nie opłaca leczyć pacjenta a opłaca się mu płacić L4, to co innego zrobić.. Tym bardziej że Polacy mają we krwi najczęściej pracowanie za wszelką cenę i z każdym bólem aż do operacji, potem wychodzą głupoty że ktoś dopiero po operacji się pochorował "bo przecież wcześniej pracował"..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Odwołanie terminu operacji... 2 tygodni 52 minut temu #16178

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 14
Pracują bo muszą nie zależnie od sytuacji,chorować na L4 można maksymalnie 180 dni .
I to przy założeniu że ma się wyrozumiałego pracodawce w innym przypadku po powrocie do pracy dostaje się wilczy bilet.
Niestety pacjenci z grubym portfelem mają problem z leczeniem a co dopiero zwykły kowalski.
Pracujesz masz jeszcze pole manewru,w mojej przychodni za pieniądze mam teraz dostęp do bardzo dobrych neurochirurgów gdzie 4 lata temu musiałem
umawiać wizytę w odległości 100km od miejsca zamieszkania.
Ale zwykły kowalski na NFZ już nie.
Prywatne kliniki rosną jak grzyby po deszczu ,4 lata temu wiedziałem o dwóch na śląsku,teraz powstało na Opolszczyźnie dwie a na Śląsku jest kilka.
Nie wiem czy będziemy leczyć się tylko za pieniądze . :P

Odwołanie terminu operacji... 2 tygodni 22 minut temu #16179

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
To fakt - na śląsku jest największa zapaść w opiece zdrowotnej w Polsce.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena