Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lędźwie czy może staw KB ? Pomocy ...

Lędźwie czy może staw KB ? Pomocy ... 1 miesiąc 4 tygodni temu #16105

• Milusinska86
  • Milusinska86 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Piszę z nadzieją że może któryś z użytkowników podpowie mi co jest źródłem mojego problemu ...
W styczniu 2017 r zaczęłam odczuwać ból pośladka który promieniował do uda. Fizjoterapeuta zalecił wykonanie RTG bioder z którego dowiedziałam się że mam pęknięta kość spojenia łonowego (następstwo wypadku samochodowego). Niestety nie udało mi się pogłębić diagnostyki ponieważ dwa miesiące później okazało się że jestem w ciąży. Przebiegła ona prawidłowo bez żadnych dolegliwości bólowych. Problem zaczął się po porodzie. Odczuwałam dolegliwości w lędźwiach oraz posladku. Ból promieniował przez udo aż do kolana. Miałam problem z chodzeniem. W pozycji leżącej nie mogłam rozprostować nogi nie mówiąc już o przewróceniu się z boku na bok. Wykonałam dwa RM.
OPIS RM STAWU BIODROWEGO:
W obrębie kości łonowych w sąsiedztwie spojenia łonowego widoczna jest strefa obrzęku szpiku. Zmianom tym towarzyszy dyskretny obrzęk w okolicach ścięgien przyczepu przywodzicieli zwłaszcza krótkiego. Obrusy kości podchrzestnej są nierówne. Prawidłowe obrysy głów oraz panewek stawów biodrowych obustronnie. Chrząstka stawowa prawidłowej szerokości i intensywności sygnałów. Fizjologiczna ilość płynu w jamach stawowych. Niewielkie zmiany obrzękowe przy entezie ścięgien w okolicy guza kulszowego po stronie prawej. Innych zmian nie stwierdza się.
OPIS MR ODCINKA LĘDŹWIOWEGO
Trzon kręgu L4 minimalne obniżony w części pośrodkowej z wgnieceniami jego górnej blaszki granicznej oraz kompresyjna przebudowa beleczek kostnych. Tarcza miedzykregowa l3-l4 nieco obniżona z obecnością tylnej centralno lewostronnej wypukliny o głębokości do 2mm która nie powoduje ucisku korzeni nerwow rdzeniowych. Sygnał oraz wysokość pozostałych tarcz międzykręgowych oraz trzonów kręgów w odcinku lędźwiowym w granicach normy . Stożek końcowy rdzenia położony prawidłowo. Zaznaczona asymetria szerokości szpar stawowych stawów krzyżowo biodrowych z niewielkim poszerzeniem stawu po stronie lewej. Na poziomie kręgów s1-s3 podejrzenie złamania ( być może przeciążeniowego). Kość podchrzestna stawu krzyżowo biodrowego wykazuje jednak cechy sklerotyzacji.

Co z tym fantem zrobić ? Skoro ani fizjoterapia ani tabletki nie pomagają ? Jestem skazana na ból już do końca ? A może ktoś miał podobny przypadek i pomógł jakiś zabieg?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena