Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nr kręgosłup C i L-S prośba o interpretację

Nr kręgosłup C i L-S prośba o interpretację 4 dni 13 godzin temu #16061

• Danulka
  • Danulka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk. C2-C6 z obniżeniem ich sygnału (dehydratacja) i wysokości krążka C5/ C6. Na poziomie C3/C4 centralno-boczna wypuklina krążka mk. (2MM) uciska na worek oponowy.Na poziomie C5/C6 centralno-boczna wypuklina krążka mk. (3mm) uciska na worek oponowy , osteofity częściowo zwężają lewy otwór międzykregowy .Rdzeń kręgowy w odcinku badanym o prawidłowym sygnale.
Zmiany zwyrodnieniowe krążka mk L4/L5 z obniżeniem jego sygnału i wysokości. Na poziomie L3/L4 centralno-boczna wypuklina krążka mk (3mm)uciska na worek oponowy i częściowo zawęża otwory miedzykregowy.Na poziomie L4/L5 kręgozmyk 4mm z towarzyszącym wysunìęciem krążka mk, który razem z odczytami wytwórczych w stawach międzykręgowych częściowo zawęża otwory mk. Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale.

Moja p. doktor kazała mi popatrzec na PESEL (55 lat) i generalnie to wszystko. Pytanko: czy mam się wziąć za jakieś leczenie , rehabilitację czy sobie odpuscic. (Bo jak to mówią - pobili pobili i przestanie ? Pozdrawiam Danulka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nr kręgosłup C i L-S prośba o interpretację 4 dni 12 godzin temu #16062

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 201
  • Oklaski: 41
Danulka napisał:
Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk. C2-C6 z obniżeniem ich sygnału (dehydratacja) i wysokości krążka C5/ C6. Na poziomie C3/C4 centralno-boczna wypuklina krążka mk. (2MM) uciska na worek oponowy.Na poziomie C5/C6 centralno-boczna wypuklina krążka mk. (3mm) uciska na worek oponowy , osteofity częściowo zwężają lewy otwór międzykregowy .Rdzeń kręgowy w odcinku badanym o prawidłowym sygnale.
Zmiany zwyrodnieniowe krążka mk L4/L5 z obniżeniem jego sygnału i wysokości. Na poziomie L3/L4 centralno-boczna wypuklina krążka mk (3mm)uciska na worek oponowy i częściowo zawęża otwory miedzykregowy.Na poziomie L4/L5 kręgozmyk 4mm z towarzyszącym wysunìęciem krążka mk, który razem z odczytami wytwórczych w stawach międzykręgowych częściowo zawęża otwory mk. Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale.

Moja p. doktor kazała mi popatrzec na PESEL (55 lat) i generalnie to wszystko. Pytanko: czy mam się wziąć za jakieś leczenie , rehabilitację czy sobie odpuscic. (Bo jak to mówią - pobili pobili i przestanie ? Pozdrawiam Danulka
Pytanie co Ciebie boli , pokazujesz opis 2-óch odcinków kręgosłupa - ból rąk, szyi, mrowienie palców to odcinek szyjny kręgosłupa czyli od C1 do C6.
Ból nóg, łydek, ud , mrowienie w palcach nóg to odcinek L1,L2,L3,L4,L5,S1...
Jeżeli możesz wytrzymać z własnym bólem bez tabletek lub nawet z nimi (śpisz po kilka godzin normalnie, normalnie funkcjonujesz -praca i dom) to odpuść jakąkolwiek operację.
Rehabilitacja i ćwiczenia zawsze są dobre dla zdrowia (rehabilitacja to koszty lub straty finansowe z wypłaty - dostaniesz na wypłatę tyle co na chorobowym będąc w sanatorium).
Jak mawiał mój ś.p znajomy - każdego coś boli , jeżeli któregoś dnia obudzisz się bez bólu to znaczy, że nie zyjesz .....
To samo powiedział mi też neurochirurg, który mnie operował .
Ostatnio zmieniany: 4 dni 12 godzin temu przez adbur.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Nr kręgosłup C i L-S prośba o interpretację 4 dni 11 godzin temu #16063

• Danulka
  • Danulka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Ból był przeszywajacy, nie mogłam wstać leżeć chodzić. Teraz jest w miarę ok, tylko ciężko mi się siedzi na pośladku. Mam też problemy z chodzeniem 100 m jest super, potem kuśtykam i muszę odpocząć. Muszę przetrwać do emerytury. I sama siebie nie lubię, bo się oszczędzam (wprost : po prostu się lenię). Iść do rodzinnej? Dzięki za szybki kontakt

Nr kręgosłup C i L-S prośba o interpretację 3 dni 15 godzin temu #16064

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Ja jak miałem 30 lat i uszkodziłem kręgosłup to też usłyszałem że.. starszych osób nie opłaca się leczyć. Takie jest zarządzenie w niektórych województwach w Polsce, oszczędzać na.. zdrowiu ludzi. Niektórzy lekarze to realizują, niektórzy nie. Ogólnie mi to wygląda na niezgodne z konstytucją i delikatnie mówiąc niemoralne.
Adbur napisał prawdę - leczy się przewlekłe dolegliwości a nie MRI. Kręgosłup się nie regeneruje więc na opisie to nie są chwilowe zmiany tylko trwałe, i będą w dalszym ciągu postępować. Jak przestało ostro boleć to super.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.090 s.
Zasilane przez Forum Kunena