Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból w odcinku lędzwiowym.

Ból w odcinku lędzwiowym. 2 tygodni 11 godzin temu #15933

• lukaszkow
  • lukaszkow Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam.
Od 3 lat boli mnie odcinek ledzwiowy, na początku był to dyskomfort a teraz w niektóre dni przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nie promieniuje, raczej jest punktowy, nasila się przy pochylaniu w przód a z obciążeniem jest jeszcze większy. Odwiedziłem kilku fizjoterapeutów i osteopatów, a diagnozy nie do końca się pokrywają. Miałem suche igłowanie, masaże, nastawianie. przerobiłem dwa plany treningowe z naciskiem na stabilizacje centralną do tego miesiąc zajęć z pilatesu. Ból mija ale tylko po niektórych ćwiczeniach i tylko na parę godzin. Cwiczenia po których mija to czworakowanie albo ćwiczenia stabilizacyjne na berecie - te które wymagają spięcia mięśni brzucha. Załączam też opis badan.
Opis badania RTG -,, Lordoza lędzwiowa spłycona, Kąt nachylenia kości krzyżowej prawidłowy. Wysokość trzonów i przestrzeni międzykręgowych w normie.''
Rezonans -"Wykonano sekwencje SE, TSE w obrazach T1,T2-zależnych oraz TIRM w płaszczyznach poprzecznych,
czołowych i strzałkowych,.
Badanie w zakresie Th12 do kości krzyżowej.
Klinicznie: bóle kręgosłupa L-S
Spłycona fizjologiczna lordoza skolioza lędźwiowa.
Nierówności blaszek granicznych trzonów Th12 – L4 - drobne guzki Schmorla.
Niewielkie zaostrzenia kostne na krawędziach trzonów kręgów.
Na poziomach L3/L4, L4/L5 częściowa dehydratacja krążków m-kręgowych.
L3/L4:
Nieduże dokanałowe uwypuklenie krążka m-kręgowego bez istotnego ucisku na worek oponowy.
L4/L5:
Szerokopodstawna centralna i lewostronna protruzja krążka m-kręgowego z umiarkowanym uciskiem na
worek oponowy. Niewielkie dyskogenne przewężenie lewego otworu m-kręgowego.
L5/S1:
Nieduże centralne uwypuklenie krążka m-kręgowego powodują nieznaczny ucisk na worek oponowy.
Pozostałe krążki m-kręgowe o prawidłowym uwodnieniu, zachowanej wysokości, bez dokanałowego
przemieszczenia.
Kanał kręgowy bez cech stenozy.
Wysokości trzonów kręgów zachowane.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego oraz cauda equina bez zmian ogniskowych"

Proszę o porade.
Dziękuje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.072 s.
Zasilane przez Forum Kunena