Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból kręgosłupa po operacji

Ból kręgosłupa po operacji 2 tygodni 1 dzień temu #15920

• Agness
  • Agness Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam, w sierpniu miałam operację kręgosłupa usuniecie przepukliny. I wszystko było ok, nic nie bolało, tylko stopa samoistnie opadała ale bólu nie czułam. Poszłam do medycyny pracy bo od mojego lekarza prowadzącego otrzymałam zgodę na powrót do pracy i tutaj zaczęło się ☹ Pani dr na kontroli neurolog zaczęła mnie dosłownie wyginac gdzie ja poinformowałam, że dopiero 2 miesiące jestem po operacji. Kiedy zaczęła mi prawa nogę wyginać poczułam kłucie w kregosłupie, powiedziałam jej o tym ona tylko zapytała się czy nadal boli. Ja że nie, bo tak było więc wypisał mi zgodę na powrót do pracy. Zanim dojechałam do domu już kręgosłup zaczął mnie boleć, w nocy praktycznie nie spałam z bólu. Poszłam do mojego neurologa znowu niestety l4 i zastrzyki które praktycznie nic nie dają. Pytanie co dalej mam robić, do szpitala gdzie byłam operowana nie pojadę bo to 6 godzin jazdy samochodem. Kompletnie nie wiem co mam robić? Może ktoś mi doradzi.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 1 dzień temu przez Agness.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ból kręgosłupa po operacji 2 tygodni 1 dzień temu #15921

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
Chyba tylko cierpliwość i maksymalne oszczędzenia się. Ale jeśli ból nie będzie ustępował to i tak wizyta u operującego neurochirurga Cię nie minie.
Miałam podobne przeboje przy badaniu przez orzecznika ZUS. W końcu koleżanka (tez po operacji) mnie oświeciła, że należy po po prostu lekarzowi się sprzeciwić i nie robić tych wygibasów. Powiedzieć, że lekarz prowadzący nie pozwala na żadne schylania i machania nogami - nie zrobię tego, koniec kropka. Ale mądra byłam po szkodzie niestety.

Ból kręgosłupa po operacji 2 tygodni 1 dzień temu #15923

• Agness
  • Agness Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Czyli co? Znowu na l4 mam być? Cały czas leżę, nie dźwiga wstaje tylko coś zjeść, umyć się i załatwić. Boję się, że mnie zwolnią. A poza tym do tych 182 dni chorobowego to moge najpóźniej go połowy grudnia.chcialabym od już wrócić do pracy.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 1 dzień temu przez Agness.

Ból kręgosłupa po operacji 2 tygodni 1 dzień temu #15924

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Poczytaj sobie historie osób tutaj i się zastanów czy ważniejsze zdrowie, czy praca. Kręgosłup Ci nie odrośnie nowy, masz tylko jeden do dyspozycji i to już nie najzdrowszy. Miałaś jakąś rehabilitację po zabiegu, czy tak z marszu wstałaś z łózka i postanowiłaś wrócić do pracy? Jak wrócisz i dostaniesz rewypukliny to i tak czeka Cię kolejne zwolnienie.

Ból kręgosłupa po operacji 2 tygodni 1 dzień temu #15926

• Agness
  • Agness Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Rehabilitacji nie miałam, jakiś miesiąc po operacji zaczęłam chodzić na basen i było ok. Albo chodziłam albo leżałam nic poza tym A tu takie coś nagle. Basen był za zgodą lekarza. Rehabilitację mam dopiero w grudniu, terminy długie nawet z pilnym.

Ból kręgosłupa po operacji 2 tygodni 1 dzień temu #15927

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Ja nie jestem po operacji, więc Ci nie doradzę jaki powinien być schemat powrotu do normalności, ale wydaje mi się, ze u Ciebie to wszystko trochę za szybko się odbywa. Miałaś chociaż jakiś pooperacyjny instruktaż, jak wstawać z łóżka, robić prace domowe, czy choćby ćwiczenia izometryczne na wzmocnienie mięśni brzucha itd? Nawet ścielenie łózka musi wyglądać od teraz inaczej. Jasne, ze są szczęściarze co wracają po operacji do roboty po miesiącu jak gdyby nigdy nic, ale już kręgosłup dał Ci sygnał, ze nie jest idealnie. Jak masz możliwości poszukaj prywatnie rehabilitanta, tylko takiego co się zna na kręgosłupach po zabiegach, a nie pierwszego z brzegu, żeby Ci chociaż podstawy objaśnił.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.102 s.
Zasilane przez Forum Kunena