Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: operacja na NFZ czy w prywtnej klinice L5S1

operacja na NFZ czy w prywtnej klinice L5S1 3 tygodni 1 dzień temu #15897

• kakaroto
  • kakaroto Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
witam wszystkich forumowiczów
Potrzebuję podpowiedzi pod kątem operacji co lepsze na NFZ czy w prywatnej klinice jaki szpital/klinika ,neurochirurg co bądź kogo polecacie
Operacja dotyczy mojego taty 58 lat całe życie bardzo aktywne 16 km co dzień rowerem dużo dźwigania .
choroba rozpoczęła przeszło rok temu rwa kulszowa po przejściu 200 m atakowała od pośladka do dużego palca u prawej nogi tata musiał usiąść aby odpuściła rehabilitacja nie przynosiła poprawy tylko wydatek pieniędzy ,teraz nastąpiło pogorszenie około 4 tygodnie temu tata nie może przejść do kibla i z powrotem bo mu nogę rozrywa siedzieć tak że nie może jedyne co może robić to leżeć i to w danej pozycji teraz bierze ketanol w zastrzykach i jakieś sterydy jest znośnie chociaż nie płacze z bólu .
wizyta u neurochirurga w łodzi prof. Jaskólski przyniosła potwierdzenie konieczności operacji termin 31 marca teraz jeszcze inny szpital i kolejny termin jutro się dowiem.
załączam skrina z pierwszego Mr z przed roku .

bardzo proszę o podpowiedz gdzie szukać operacji kogo polecacie na co byście postawili
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 1 dzień temu przez kakaroto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

operacja na NFZ czy w prywtnej klinice L5S1 3 tygodni 1 dzień temu #15898

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 201
  • Oklaski: 41
Screen z przed roku może nie oddawać stanu dzisiejszego ( na jednej z moich wizyt u neurochirurga lekarz stwierdził , że 6 miesięczny wynik/obraz mri jest dla niego za stary).
Co do wyboru operacji NFZ czy w prywatnej klinice to chyba nie ma najmniejszego znaczenia - liczy się opeujący ( to moje zdanie - chodziłem do neurochirurga prywatnie a ciął mnie on sam na NFZ).
The following user(s) said Thank You: kakaroto

operacja na NFZ czy w prywtnej klinice L5S1 3 tygodni 1 dzień temu #15899

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 13
Najważniejsze to nowy Rezonans i badanie neurologiczne , które potwierdzi ucisk na nerwy.
Jeśli ucisk na nerwy jest duży to o zabiegu decyduje lekarz operujący.
Najważniejszy jest dobry specjalista operujący kręgosłupy.
Co do wyboru operacji niema znaczenia czy NFZ czy prywatnie liczy się osoba operująca oraz czas.
Niestety kolejka na NFZ jest długa i jeśli ucisk na nerwy jest duży to pozostaje pacjentowi zapłacić za zabieg.
Lekarz musi ocenić czy pacjent może czekać czy powinien wykonać zabieg szybko ,ucisk na nerwy może uszkodzić nerw nie odwracalnie.

operacja na NFZ czy w prywtnej klinice L5S1 3 tygodni 12 godzin temu #15900

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
plusem operacji w szpitalu jest dłuższa opieka szpitalna, możliwość leczenia ewentualnych powikłań jeszcze w szpitalu; w prywatnych klinikach wychodzi się następnego dnia; minusem NFZ jest czas oczekiwania

operacja na NFZ czy w prywtnej klinice L5S1 3 tygodni 6 godzin temu #15905

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 201
  • Oklaski: 41
Wszyscy piszecie o wydłużonym czasie oczekiwania na operację na NFZ - ja czekałem 5 dni od wizyty u neurochirurga (wpisał tryb pilny ale ja błagałem o operacje ).
Wizyta prywatnie u neurochirurga( ordynatora) - jak mnie zobaczył/zbadał i wysłuchał to wpisał tryb pilny.
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 3 godzin temu przez adbur.

operacja na NFZ czy w prywtnej klinice L5S1 2 tygodni 6 dni temu #15907

• kakaroto
  • kakaroto Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Posiadam nowy Mr z przed 6miesiecy I TK z przed miesiaca badanie przewodnictwa nerw .
Nowy termin w innym szpitalu dostalem z bardzo krotkim czasme oczekiania I chyba Sie na to zdecyduje moj tata .
Jedyne czym mnie znajomi nastraszyli to to ze na nfz rozfinaja miesnie na krgoslupie I ze to jest bardzo nie bezpieczne a prywatnie Malo inwazyjne operacje nie tykaja miesni plecow
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.127 s.
Zasilane przez Forum Kunena