Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 9 godzin temu #16028

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 7
Owain napisał:

Chcę ten M6. O Ksenijuku to wyczytałem, że przyjmuje w Wawie, a to nie pod nosem. Jest w ogóle jakaś procedura na wszczepienie tego dysku?
.
procedura to chodzi ci o cos takiego?:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 8 godzin temu #16029

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Szyjny jest prostszy od lędźwiowego i lepsze efekty - widać na forum że chyba nikt z problemami po operacji szyjnego jeszcze nigdy się tu nie zarejestrował i nie zgłaszał problemów, niektórzy tylko wspominali że mieli operację szyjnego i są zadowoleni, a z lędźwiowym jest plaga, i nikt póki co nie wie dlaczego - czy lekarze póki co tak słabo potrafią operować lędźwiowy w porównaniu do szyjnego, czy jakieś inne powody, np. że lędźwiowy jest ogromnie więcej obciążony od szyjnego ciężarem ciała i ruchami. Ja jeszcze też nikogo na żywo niezadowolonego z operacji szyjnego nie spotkałem - raz że lżejsza operacja więc się jej tak źle nie przeżywa, dwa że efekty chyba o niebo lepsze niż w lędźwiowym z tego co zaobserwowałem.

W innych krajach można poczytać na forach np. opinie pacjentów po wstawieniu implantów ruchomych - www.ispine.org/forum/surgical-outcomes-b...et-surgery-vote.html
A to czy się kwalifikujesz to musi ocenić lekarz w wywiadzie. W sumie jednopoziomowa zmiana to dobry kandydat, ale jakbyś tam jeszcze miał niestabilność na stawach albo już częściowo zrośnięte stawy, to ruchomy mógłby spowodować niewyobrażalny koszmar.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 8 godzin temu przez użytkownik421.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 5 dni 17 godzin temu #16040

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Dziś jeden sympatyczny Pan Doktor zaproponował mi DiscFX wraz z podaniem PRP czyli osocza bogatopłytkowego. Znaczy nie nalegał i powiedział, że może mi to zrobić jak mi do stycznia nie przejdzie. Na czym polega Disc FX mniej więcej wiem, ale nie mogę znaleźć za dużo opinii, czy pomaga. Może są jakieś opinie od ludzi po tym zabiegu? PRP ma niby jeszcze poprawić wynik takiego zabiegu.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 5 dni 16 godzin temu #16042

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
Chodzi może o doktora na M.?
Ja znam dwie osoby po DISC FX, jednej pomogło, druga po trzech tygodniach miała nawrót.
Wiem, ze nie pomogłam, ale sam pytałeś:-)

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 5 dni 15 godzin temu #16043

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Chodzi o ortopedę z Rudnej na S. :) Sympatyczny doktor, ale zawsze mam wrażenie, że przychodzę do niego z mało istotnym katarem. Disc FX robi też chyba dr Gałaszek w Neuromagu/Angeliusie, który w 2005 robił mi przezskórną laserową dekompresję dysku, po której wylądowałem na stole w Wawie na normalnej operacji. Może mało kto wie, że dr Gałaszek był też pisarzem SF, mam nawet autograf pod jego opowiadaniem w Nowej Fantastyce ;)

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 5 dni 15 godzin temu #16045

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
U tych osób, o których pisałam wyżej zabieg DISK FX był poprzedzony blokadami diagnostycznymi i u obu te blokady zadziałały, stąd decyzja o zabiegu. A Tobie chce tak z marszu robić bez ustalenia źródła bólu?
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena