Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 11 godzin temu #16022

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Owain napisał:
@421 - czyli nie spotkałeś nikogo szczęśliwego po implancie ;)

Ale po jakim implancie? ;) W Polsce implantów ruchomych w odc. lędźwiowym praktycznie się nie stosuje. Chyba że masz na myśli stabilizację, czyli jakiś miks - discektomia + cage, discektomia + cage + śrubki przeznasadowe, czy discektomia + śrubki przeznasadowe.
Jeśli spotyka się ludzi którzy kiedyś mieli operację ponownie w szpitalu czy u lekarza, to wiadomo że to nie są ci którzy się czują nadal cały czas dobrze. Tak że musiałbym się zastanowić ilu osób po operacjach już więcej nie spotkałem, założyć że u nich dobrze - podobnie na forum zastanowić się ile osób przestało pisać i założyć że u nich jest dobrze. Operacji kręgosłupa w Polsce wykonuje się prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy rocznie - skoro tak mało osób wpada tu na forum z wątpliwościami, to chyba ogólnie operacje pomagają i ludzie nie mają nawet czasu wnikać. Typowy pacjent po operacji nie zna nawet anatomii kręgosłupa bo i po co, a co dopiero mówić o pisaniu na Forum o szczegółach.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 11 godzin temu #16023

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
Z tego co sobie przypominam odnerwienie niszczy tylko włókna bólowe, a inne pozostają czynne i dlatego możesz ruszać nogą a bólu nie czujesz. Czy jakoś tak. Czy to jest to samo co zastrzyk nadtwardówkowy to pojęcia nie mam.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 11 godzin temu #16024

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 7
Owain napisał:
@421 - czyli nie spotkałeś nikogo szczęśliwego po implancie ;) Inna rzecz, że u nas średniowiecze. Spotkałem w Egipcie szwajcara, którego ojciec miał sztuczny dysk wszczepiony ale jakiś plastikowy, amortyzujący - i jeździ konno i nic go nie boli. Koszt wielki ale ubezpieczalnia płaciła.
Nie plastikowy tylko elastomeryczny;p u nas na forum jest jeden taki szczęściarz:)
forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/4...-szyjny?limitstart=0
i nie takie średniowiecze bo dr Kksenjiuk juz montuje ponoć M6l i to chyba nawet pod twoim nosem;p
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 11 godzin temu przez wilku25.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 11 godzin temu #16025

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 13
Jeśli tak guru dr Maciejczak uważał że symulujesz to gdzie nasze opinie.
To pierwsza liga jeśli chodzi o neurochirurgów w Polsce razem z dr Łątką.
Ale mogę cie zapewnić że im też zdążają się błędne diagnozy ,znam z autopsji parę osób niezadowolonych z leczenia.
I bądź mądry i komu powierzyć swoje leczenie .

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 10 godzin temu #16026

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Maciejczak nie mówił, że symuluję, tylko że taka zmiana, to niewiele i rehabilitować. No to rehabilituję już 16 lat i nici B) Zresztą Maciejczak guru od szyjnego, do LS się nie zniża ;)

Chcę ten M6. O Ksenijuku to wyczytałem, że przyjmuje w Wawie, a to nie pod nosem. Jest w ogóle jakaś procedura na wszczepienie tego dysku?

Hanka, odnerwienie to jedno, zastrzyk nadtwardówkowy to blokada sterydowa do przestrzeni około korzenia. Nie wiem czy można odnerwić korzeń, to nie włókna tylko wielki kawał drąga odpowiedzialny za wszystko ;) No chyba, że piszemy o tych włóknach co dysk unerwiają.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 tydzień 10 godzin temu #16027

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
Nerwy rdzeniowe są zbudowane z różnych rodzajów włókien: czuciowych, ruchowych i autonomicznych i w tym sensie użyłam słowa "włókno". I wydaje mi się, że odnerwienie działa w ten sposób, ze tylko wyłącza włókna odpowiadające za czucie bólu, a reszta funkcjonuje normalnie.
Ale być może ja mam błędne przekonanie i odezwie się tu ktoś kto się zna na blokadach, termolezjach i tym podobnych.
A przy okazji - blokada pod kontrolą RTG w Ortopedicum kosztuje 500 zł - zajrzałam do cennika. A krio i termolezja 1500.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 10 godzin temu przez hanka.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.138 s.
Zasilane przez Forum Kunena