Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15981

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
A jakie to ma znaczenie dla diagnostyki że ból się pojawia z kilkugodzinnym opóźnieniem? Blokada nie działa godzinę tylko w zależności od rodzaju kilka tygodni, lecznicza kilka miesięcy, w tym czasie sprawdza się czy ból nadal występuje mimo blokady danego potencjalnego źródła bólu czy nie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15982

• Owain
  • Owain Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 39
Jasne, blokada tak. Ale jak pisałem, jedyny ciul, co mógł mi zrobić blokadę w moim mieście poczuł się urażony i wyrzucił mnie ze szpitala. No a mówię tu o zwykłej diagnostyce, bo 90% lekarzy nie traktuje mnie poważnie jak po podniesieniu nogi, zgięciu w przód, tył, nogi do tyłu itp. - mówię, że ból się nie zwiększył. Zatem rozumiem, ze każdy z Was, czy to dyskopatów, czy chorujących na stawy m-kręgowe, krzyżowo-biodrowe, stenozę - ma natychmiast uderzenie bólu po zmianie pozycji?
Ja nigdy tak nie miałem, co cholernie utrudnia diagnozę, a przypomnę - choruję i obserwuję siebie od 16 lat. Na pewno bardzo szybko, ok. kilka minut, zaczyna mnie boleć przy leżeniu na chorym boku czy siedzeniu. Oczywiście teraz, od zaostrzenia, bo przed czerwcem mogłem przejechać kilka godzin autem i było ok. Wczoraj niepotrzebnie zrobiłem kilka testów i teraz nie wiem po którym mnie tak dziś nawala. No ale tak mam. Jak w lutym pomagałem teściowej siąść na wózku gdy złamała nogę (podtrzymywałem ją będąc pochylony i w rotacji), to do końca dnia nie bolało, ale cały następny dzień to myślałem, że umrę z bólu. Dla sporej liczby lekarzy mnie badających jest to nie do pomyślenia a część pewnie myśli, że nic mi nie jest.

ps. Tak w ogóle to mam wrażenie, że największy dramat jest jak pochylę się w bok, w stronę niebolącą, tak jakbym otwierał przestrzenie dyskowe na stronę chorą i to powodowało ucisk dysku. Albo bolą stawy m-kregowe, których torebka się wówczas naciąga po chorej stronie. Odpowiadałoby to kolejnej rzeczy, która mi potwornie zaszkodziła i w czasie której poczułem szpile w prawej okolicy L5-S1 jak 16 lat temu, czy po rozciąganiu w lipcu na stole trakcyjnym.

Ostatnia edycja: przez Owain.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15983

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
A to masz takie ubezpieczenie jakieś że ono tylko działa tam na 20km skąd mieszkasz..?
W Polsce jest bardzo mało lekarzy od kręgosłupów, niektórzy pacjenci jeżdżą dosłownie 700km się leczyć, ludzie z USA jeżdżą się leczyć do Niemiec, Rosjanie do Hiszpanii.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15984

• Owain
  • Owain Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Co do ubezpieczenia, to wszystkie rezonanse i wizyty i tak robię prywatnie. Czas powrotu do pracy i uciążliwość bólu nie pozwala mi czekać. Niestety prywatnie wcale nie jest lepiej. lekarze zlewają jak mogą. Byłem chyba u ośmiu od lipca. Jeden powiedział, że mam stenozę, drugi, że nic mi nie jest, trzeci, że to od stawów m-kręgowych lub KB itp, itd. Często są zniecierpliwieni już po piątym zdaniu, a przedstawiam tylko suche fakty co do operacji, wyników i objawów. Przy objawach już nie słuchają, każą się kłaść na kozetce, machną dwa razy nogą itd. Często nie popatrzą wcale na przyniesione badania. Najlepsza w mieście dr rehabilitacji przyjmowała w czasie mojej wizyty prywatnej panią, co jej grzyby przywiozła. Mimo, że jest też radiologiem nawet nie otworzyła mojego rezonansu tylko kazała mi się jako leczenie opierać na stole i na nim zwisać. Inna pani neurolog powiedziała, że u niej wizyta za 120 zł to trwa 15 min i muszę dwie zarezerwować, aby jej w ogóle opowiedzieć cały mój przypadek. Ten ostatni palant obraził się nie wiem o co. Jego kolega ortopeda skierował mnie do niego na blokadę, jak napisał "stawu m-kręgowego lub/i krzyżowo-biodrowego". Ten nie popatrzył wcale na moje badania, wizyta choć prywatna była na szybko, szybko, po machnięciu mi dwa razy nogami mrukną, że to nie wygląda na kręgosłup, ale zrobi mi tę blokadę. W dniu blokady chciałem tylko podpowiedzieć, pokazać gdzie mnie boli, zaznaczyłem markerem i zanim skończyłem nieśmiało pytać, czy to może staw krzyżowo-biodrowy w tym miejscu, zrugał mnie przy wszystkich na korytarzu, kazał stanąć raz na jednej raz na drugiej nodze, wyśmiał i kazał zrobić MR krzyżowo-biodrowych i wówczas przyjść. Jak zrobiłem w tej samej placówce MR za 500 zł i przyszedłem z wynikiem, on nawet nie chciał go oglądać, tylko mnie wyrzucił ze szpitala i powiedział, że chyba wiem o swojej chorobie więcej niż on, więc nie będzie mnie leczył. A to jedyny, co robi blokady w Rzeszowie.
Przypomniała mi się sytuacja sprzed 12 lat, gdy operację miał mi robić szanowny Prof. Jan Podgórski z Szaserów. Za wizytę skasował prywatną, powiedział (burkliwie) że mnie zoperuje, ale zapomniał zeszytu, więc mam zadzwonić do niego kilka dni później. Jak zadzwoniłem, opierdzielił mnie dokumentnie twierdząc, że skąd on ma wiedzieć, kto ja jestem i rzucił słuchawką. Sorry, ale to nie są wyjątki, to jest codzienność kontaktów z lekarzami.
Reasumując, mam długą historię choroby, trochę nietypowe objawy, brak diagnozy a w 15 min na wizytach prywatnych u Państwa Doktorów nic nie załatwię, bo dokładnie każdy ma minę, jakby mi łaskę robił, że w ogóle mnie słucha. Takoż czarno widzę swoje wyleczenie.

Ostatnia edycja: przez Owain.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15985

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Teraz przeczytałem od początku wątek - przecież też nie miałeś operacji w swoim mieście. Czemu nie kontynuujesz leczenia tam gdzie była operacja robiona albo w innym ośrodku związanym z leczeniem kręgosłupów? Raczej te szpitale które się zajmują kręgosłupami się nie zmieniają - jeśli w jakimś szpitalu pracuje ktoś kto w trakcie studiów nie miał do czynienia z kręgosłupami to nie ma co się spodziewać że potem doczyta sobie z książki a wprawę nabierze z telewizji czy z dwóch udziałów w konferencjach..

W okolicach Rzeszowa ładnych kilka lat temu prasa pisała że w Rudnej Małej jest jakiś szpital robiący najnowocześniejsze operacje kręgosłupa - swego czasu co chwilę był o nich artykuł. Niemożliwe żeby jak ktoś robi operacje endoskopowe od lat to żeby blokady nie robił. nowiny24.pl/w-rudnej-malej-prowadzone-sa...doskopowa/ar/6035223 , albo rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34962,1777...regoslup__zebra.html . Chyba że zlikwidowali działalność?

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15986

• Owain
  • Owain Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Opisany przeze mnie pan od blokady to właśnie ze szpitala w Rudnej. Jako prawnik rozważam nawet pozew, bo mam świadków. A ból jest tak silny, że do Warszawy to nie wiem jak bym dojechał, nawet leżąc na tylnym siedzeniu. Na razie po prostu szukam jak najszybciej i jak najbliżej blokady diagnostycznej.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.067 s.
Zasilane przez Forum Kunena