Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 4 dni 6 godzin temu #16328

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 4
A jak u Ciebie z zakładaniem skarpetek? Potrafisz usiąść na krześle, podkurczyć nogę, postawić stopę na siedzisku i założyć skarpetkę? W jednej i drugiej nodze z jednakowym wysiłkiem? Czy raczej ta noga po stronie bolącej "stawia opór"?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 4 dni 5 godzin temu #16329

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Wręcz odwrotnie :) Lekarze mówią, że większy zakres ruchu mam po stronie chorej, pewnie dlatego, że tą stronę ćwiczę. Wiem, że powinno być symetrycznie, ale niektóre ćwiczenia na stronę zdrową odbijają się na stronie chorej. Np. pomaga mi wykręcenie się tak, że przekręcam biodra w stronę zdrową, a górę w stronę chorą (co by było zgodne z odwracaniem rotacji miednicy). Ja generalnie mogę zrobić wszystko, o ile pozwala mi nierozruszane 16 lat ciało, a konsekwencje mogą przyjść po kilku godzinach. Albo i nie, np. coś tam wypiłem w sierpniu na urodzinach żony i nawet potańczyłem i na drugi dzień było lepiej niż zwykle. No ale nigdy nie wiem, co mi zaszkodzi, jaki ruch.

Np. coś, co jest niby zalecane na moje więzadło, tak naprawdę mnie zabiło w sobotę, ale ból pojawiał się stopniowo kilka godzin, a najbardziej łomotało w niedzielę. To to ćwiczenie:No kurde nie wstawie, tu się jakoś dziwnie wstawia linki do obrazków :(

Najbardziej mnie frustruje, że wiem co mnie boli, ewidentnie jest to to więzadło i jest ono przykurczone, jego powolne rozciąganie powoduje ściekły ból, nie operuje się go, choć więzadła w kolanie już tak, lekarze się dziwnie uśmiechają i w ogóle mam wrażenie, że jestem jedyna osobą na planecie, która na to choruje.
Ostatnio zmieniany: 4 dni 4 godzin temu przez Owain.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 4 dni 4 godzin temu #16330

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Ci powiem, że ja po 2-3 piwach przestaję czuć kręgosłup. Rozluźniają się mięśnie i skręcona miednica przestaje doskwierać. Prostuje się chwilowo chyba. Gorzej jak wypiję więcej, to na drugi dzień boli bardziej.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 3 dni 3 godzin temu #16331

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
A jak leżysz na wznak i chcesz oddalić raz jedną piętę, raz drugą od tyłka, to czujesz jakiś przykurcz w miednicy po którejś stronie? Czy jest luźniutko? Bo ja zawsze się budzę powykręcany i dopiero w ciągu dnia po kilku seriach rozciągania, przywracam równowagę w napięciu mięśniowym. Jako taką...
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena