Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 8 miesiąc 6 dni temu #16248

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 28
  • Oklaski: 3
Ciekawe co powie rehabilitant, czy problem będzie dla niego oczywisty, czy nie. Czy raczej metoda prób i błędów:-(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 8 miesiąc 6 dni temu #16249

• amh
  • amh Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
jak czytam co przechodzi Owain, to jakbym swoja bezmoc widziała.
oczywiście, że nie wiem co Cię boli, ale rozumiem Cię wyjątkowo.
ile razy plakalam, myśląc, czy nie mógłby po prostu wypaść mi dysk, zeby nikt nie próbowal zrobić ze mnie wariatki :angry:
może jestem monotematyczna, ale sugeruję popytać rehabilitanta czy potrafi zgiagnozować niestabilnośc stawu KB
ja nie znalazłam żadnego takiego :(
może inaczej, rehabilitanci próbując mi zmobilizować KB, cokolwiek to znaczy, rozjechali mi go jeszcze bardziej.
po pewnej terapii manulanej więzadeł po prostu przestałam móc chodzić.

inna sprawa że jeden neurochirurg (w Poznaniu, zjechalam Polskę po diagnozę), powiedział dwie rzeczy: całe szczęcie, ze rezonans czysty, w sensie dyskopatii, przyjnajmniej uniknie Pani niepotrzebnej operacji, i dwa co powiedział: prosze nie wierzyć że ból jest z głowy.
to tak ku pokrzepieniu
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 6 dni temu przez amh.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 8 miesiąc 6 dni temu #16250

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 38
  • Oklaski: 7
Ból jest "z głowy" w tym sensie, że jak człowiek ma stresy, traumatyczne przeżycia to się zwyczajnie spina, mięśnie się przykurczają. Naturalne, optymalne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka w ruchu krzywizny kręgosłupa się z zaburzają. A jak dodamy do tego ciężką pracę fizyczną, siedzenie w biurze 8h, sportowe zrywy raz w tygodniu, to mamy otwartą drogę do "wypadnięcia dysku". Również obniżony nastrój wpływa na to, że nie chce się z łóżka wstawać, a takie leżenie osłabia mięśnie, co też może skutkować dyskopatią. Ale nawet bez dyskopatii takie przykurczone mięśnie, przyczepy bolą.
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 6 dni temu przez Maciurek.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 7 miesiąc 3 tygodni temu #16269

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 0
Jestem totalnie przerażony. Minęło ponad pół roku, kiedy jestem na wolnym, kiedy nie mogę siedzieć dłużej niż 15 min. Po odwiedzeniu już ze 12 lekarzy i kilku rehabilitantów, po 7 rezonansach - padła teoria, aby to było od dysku, ucisku nerwów. Obecnie jestem na etapie potwierdzonej blokadą diagnozy, że ból od więzadła biodrowo-lędźwiowego. Tyle że okazuje się, że nie ma takiej choroby, połowa ortopedów nie wierzy, że więzadło może boleć. Ja też już przestaję... Rehabilitanta mam dopiero na 14 stycznia umówionego, ale widzę, że też nie ma pojęcia co robić. Badania nic nie wykazują, co raz częściej przebąkują lekarze, że problem w głowie. A ja nie potrafię im wytłumaczyć, jak bardzo fizyczne to jest. Tyle że przy badaniu żadna, kompletnie żadna pozycja nie spowoduje zwiększenia lub zmniejszenia bólu. Dopiero kilkanaście minut w konkretnej pozycji może wywołać ból. Dodatkowo od pół roku, coś mi strasznie strzela w kręgosłupie, nie wiem czy to staw krzyżowo-biodrowy czy ostatni staw międzywyrostkowy L5. A wczoraj, wczoraj znów bez powodu, bez jakiś konkretnych ćwiczeń, ruchów zaczął się tak wielki ból, że myślałem, że wyskoczę przez okno. Skudeksa, tramal, olfen... nic. Żadnej pozycji, w której jest lepiej, uczucie jakby mi ktoś zacisnął w imadle wszystkie nerwy jakie mam w prawej części miednicy. Rwanie całego uda, jakby w środku kość miała mi pęknąć. Nawet bardziej z przodu uda. Ale najmocniej w górnym pośladku. W badaniach nie wychodzi nic, lekarze się tylko uśmiechają, jakbym miał katar, a ja się czuje, jakby mnie wczoraj potrącił samochód i pogruchotał pół miednicy. Nie mam już pomysłu gdzie iść i co robić. Jem pregabalinę i antydepresanty, nic to zupełnie na ból nie działa. Ćmiący, stały ból, jak ból zęba nawet jak leżę, zwiększający się w staniu i w siedzeniu do wielkich rozmiarów. I cały czas uczucie, jakbym miał coś wbite albo zaszyte w okolicach górnej części prawego talerza biodrowego.
Ostatnio zmieniany: 7 miesiąc 3 tygodni temu przez Owain.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 7 miesiąc 3 tygodni temu #16275

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 38
Ja też miałem takie ostre stany, wywołane praktycznie niczym, że ani chodzić, ani siedzieć, leżenie też bolało. Prąd przepływał mi do stopy, gdy leżałem. To zawsze mijało po około 7-10 dniach odpoczynku i oszczędzania się, a ból zmniejszał się do poziomu akceptowalnego, aby normalnie egzystować bez tabletek. Takie stany powtarzały się umnie przez około 5 lat, z częstotliwością co 3-4 miesiące.

Trafiłem w końcu na fizjoterapeutkę, która spytała mnie, czy się rozciągam. Szło to jak po grudzie, bolało, ale małymi kroczkami doszedłem do stanu, gdzie odczuwam dyskomfort, ale nie ma już tych ostrych stanów, wyłączających człowieka z życia. Obręcz miednicy się rozluźniła.

Rozciągałem całe ciało, najpierw na leżąco, potem na stojąco nawet. Głównie biorę ćwiczenia od Marka Purczyńskiego z YT oraz sekwencje z jogi na kręgosłup. Jeżeli u Ciebie nic badania obrazowe nie wykazują, to obstawiam napięcie mięśniowe. Tylko musisz moim zdaniem uzyskać stan, w którym będziesz mógł rozpocząć ćwiczenia. U mnie ostry ból ustępował po tygodniu, może u Ciebie po dwóch, ale daj szansę organizmowi i odpoczywaj w pozycji odciążeniowej. Jakakolwiek ona jest, a potem do dzieła.
Ostatnio zmieniany: 7 miesiąc 3 tygodni temu przez Maciurek.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 7 miesiąc 3 tygodni temu #16277

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 43
Robiłeś może MRI stawów K-B , badań w kierunku reumatyzm i ZZSK ?
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.141 s.
Zasilane przez Forum Kunena