Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15895

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 10
Owain wysłałem prywatna wiadomość pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15934

• Owain
  • Owain Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 39
Mój stan pogorszył się diametralnie. Ból jest nie do zniesienia, tramal nie pomaga. Pogorszyło się po testach na staw krzyżowo-biodrowy. Mam teraz 100% pewności że to ten staw tak boli, choć to niewiarygodne, że może boleć aż tak bardzo. Pisałem trzy PM do ludzi tutaj, co mieli ból tego stawy, ale nikt nie odpisał. Nie wiem czy dzwonić na pogotowie, czy co. Najgorsze, ze OB w normie, CRP też, a ból jakby mnie ktoś postrzelił w biodro.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15935

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 47
Przyklej plaster olfen, może cokolwiek złagodzić ból, czasem okład z lodu. Jak nie jesteś w stanie z bólu wytrzymać, to dzwoń na pogotowie. Może trzeba zrobić sterydową blokadę stawu kb.
Nie wiem czy możesz mieć 100% pewność, bo testy na staw KB "poruszają" też lędźwiowy.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15938

• Owain
  • Owain Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Dzięki Hanka. Zimno mi zdecydowanie pogarsza. Ból jest idealnie w stawie KB, uświadomił mi to rehabilitant, wymacałem sobie miednicę. Wcześniej myślałem, że ten staw jest niżej. To co mnie załatwiło na cacy to to ćwiczenie:

Okazuje się, że to ten staw był problemem od 16 lat, a operacje na L5-S1 były zupełnie zbędne. Ruszałem nim, bo myślałem, że jest zablokowany, a tymczasem to musiały mi się poluzować jakieś więzadła, co go trzymają. Od 5 miesięcy z dnia na dzień co raz gorzej, perspektywy żadnej.
Jutro blokada. Blokada znosi ból w 80-90%, ale działa max 2 tygodnie. Termolezja znosi ból w 50% i działa może do pół roku, może ze dwa miesiące a potem boli jeszcze mocniej. No a fuzja stawu KB implantem robi z ludzi kaleki. Jak poczytałem zagraniczne fora, to albo pomaga na pare lat a potem się wszystko sypie, albo od razu ludzie mają jeszcze większy ból niż przed operacją. Tak że chyba sobie idzie od razu w łeb strzelić.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15939

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 47
Mnie pomagają plastry Olfen (przeciwbólowo-przeciwzapalne) Tylko ze trzy godzinki trzeba czekać, to nie działa z marszu jak tabletka.
Ja chciałam sobie zrobić krioblokadę, która jest podobno bezpieczniejsza od termolezji, ale lekarz powiedział mi, że najpierw standartowa blokada sterydowa, żeby sprawdzić, czy to na pewno to boli. A jak zadziała wtedy robi się krio.
U mnie niestety ani blokady, ani żadne testy, które zrobiłam do tej pory nie zidentyfikowały źródła bólu, także jestem w czarnej d...i rozumiem Twoją chęć strzelenia sobie w łeb.

Nietypowa rwa kulszowa. 16 lat choroby. 1 rok 1 miesiąc temu #15964

• Owain
  • Owain Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Załamania ciąg dalszy. W środę miałem mieć blokadę stawu w pewnej placówce w Rzeszowie. Ortopeda w tej samej placówce wskazał staw międzykręgowy na poziomie L5 lub staw krzyżowo-biodrowy i odesłał mnie właśnie do anestezjologa, który robi te blokady. Przed blokadą zapytałem doktora, który staw, bo fizjoterapeuta wskazuje jednak na krzyżowo-biodrowy, Grzecznie zapytałem, ruki po szwam, jak chłop przed carem. Doktor zbeształ mnie na cały korytarz, powiedział, że w takim razie nie będzie żadnej blokady. Jak się uspokoił, kazał zrobić MR krzyżowo-biodrowych i przyjśc z wynikiem. Oczywiście wszystko było prywatnie zapłacone, wizyta, blokada, MR też. Dziś przyszedłem do niego z wynikiem, a on wyrzucił mnie ze szpitala i powiedział, że nie ma zamiaru mi robić jakiejkolwiek blokady, bo niby za dużo się interesuje co mi jest. Błagałem na kolanach i pytałem, czem obraziłem szacownego pół-boga, ale był nieugięty.

W związku z powyższym grzecznie zapytuję, czy wiecie gdzie można zrobić diagnostyczne iniekcje do stawów (międzykręgowych oraz/lub krzyżowo biodrowych) w szeroko pojętej południowo-wschodniej Polsce (Tarnów, Kraków, Lublin itp.) Do Warszawy podróż niestety jest dla mnie znacznie utrudniona.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.070 s.
Zasilane przez Forum Kunena