Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Skrecenie kregoslupa

Skrecenie kregoslupa 2 miesiąc 5 dni temu #15740

• adam
  • adam Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Mam 2 przepukliny w odcinku lędźwiowym ale dzięki rehabilitacji poprawnej postawie i ćwiczeniach które wykonuje praktycznie codziennie funkcjonuje bez żadnych problemów. Taki stan rzeczy utrzymuje się prze ostatnie 3 lata . Niestety wczoraj nie wiedzieć czemu podczas wykonywania serwisu( gram w tenisa) na sekundę się zapomniałem i nie spiąlem mięśni podczas ruchu. Moje ciało jakby skręciło się za mocno w bok. Poczułem ból i sztywnienie w łędźwiach. Jeszcze tego samego wieczoru sztywność zwiększyła się na tyle że nie mogłem się zginąć w przód a każdy ruch był bardzo bolesny. Kiedy ostatnim razem miałem problemy z plecami miałem nacisk na korzeń, dretwiala mi noga , właściwie to straciłem na pewnie czas w niej czucie a podnieść na leżąco mogłem ją na może 5 cm.W tej chwili dzień po czuję już mniejszy bóll scentralizowany w kregoslupie ledzwiowym nie mam rzadnego ciągnięcia w nodze lecz ciągle problem ze skłonem w przód. Czuję że ból się zmniejsza i sztywność także. Czy ktoś orientuje się co mogło się wydarzyć? Chodzi mi o to czy na pewno to problem z krążkiem czy może tylko mięśniowe problemy Bardzo się boje bo pamiętam czas kiedy płakałem czołgajac się po podłodze o 4 nad ranem. Dodam ze podczas przebytej 3 lata temu rwy mój rezonans mówił o całkowicie przerwanych pierścieniach i wyciekającym sekwestrze. Rok temu kontrolny rezonans wykazał jedynie niewielkie wypukliny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Skrecenie kregoslupa 2 miesiąc 5 dni temu #15743

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 3
Żartujesz sobie? Czy Twój przypadek to cudowne uzdrowienie?

Skrecenie kregoslupa 2 miesiąc 5 dni temu #15744

• adam
  • adam Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Raczej dużo pracy . Przez pierwsze 2 miesiące musiałem robić ćwiczenia co godzinę po 5 minut. Kiedyś chyba to opisywałem na forum tym bądź innym. Dziś to głównie ćwiczenia na core plus praca ma tkankach miękkich. Czasami po ciężkich meczach musiałem też odblokowywac staw krzyżowo-biodrowy . Bolu pleców raczej nie miałem

Skrecenie kregoslupa 2 miesiąc 5 dni temu #15745

• adam
  • adam Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Dodam jeszcze że najniższy segment mam całkowicie zabetonowany, tam nie ma żadnego zgięcia

Skrecenie kregoslupa 2 miesiąc 5 dni temu #15746

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 3
Strasznie dużo ryzykujesz grając w tenisa. Tam są zrywy, zmiany kierunku, skręty. Na twoim miejscu uprawiałbym sporty cykliczne ruchowo. Pływanie, nordic walking, rower, truchcik, bieganie (jak nie nasila bólu).

Skrecenie kregoslupa 2 miesiąc 5 dni temu #15752

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Akurat sekwestry się lubią wchłaniać z czasem.
Co do bólu to ja w taki sposób uszkodziłem sobie kręgosłup - 5h dość ciężkiej pracy fizycznej i jedno dźwignięcie w pochyleniu z mięśniami które się po prostu rozluźniły ze zmęczenia - wtedy pierwszy raz w życiu poczułem ten ból który jak się później okazało był bólem kręgosłupa, no i do czasu operacji mi nie odpuścił. Tak że ogólnie: tak, można sobie w opisywany sposób zrobić dużą krzywdę, sprawdzone. Oby u Ciebie to było tylko chwilowe napięcie mięśni/podrażnienie :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: adam
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.093 s.
Zasilane przez Forum Kunena