Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Przepuklina L5/S1 prośba o pomoc

Przepuklina L5/S1 prośba o pomoc 2 tygodni 2 dni temu #15735

• Mat
  • Mat Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Na wizycie podniósł mi tylko nogę do góry i powiedział rehabilitować w razie czego dzwonić.
Co do zdjęć to nie umiem ocenić i wybrać właściwych nie jestem biegły w odczytywaniu rezonansów :-).
Bardziej mnie martwi odcinek piersiowy. Zwłaszcza, że nie mam pojęcia skąd w nim zmiany. No chyba że od ćwiczeń na lędzwiowy,
lub nazbierało się z młodości ze sportów różnego rodzaju. Co do rehabilitacji i ćwiczeń to dzisiaj mam takie zdanie, że delikatne ćwiczenia i spacerek są chyba dużo lepsze niż ambitne podejscie do tematu.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 2 dni temu przez Mat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepuklina L5/S1 prośba o pomoc 2 tygodni 2 dni temu #15736

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 13
Odcinek piersiowy jest najmniej ruchomy jeśli są tam zmiany to raczej na tle przeciążeniowym lekarze zazwyczaj nie są wstanie zdiagnozować co jest przyczyna zmian.
Gdyby znali powody że dyski tracą swoją wysokość oraz elastyczność to próbowali by to leczyć.
Niestety to co ma do zaoferowania medycyna to doraźne usunięcie ucisku na nerwy lub ostateczności stabilizacja przez zrost kostny .
Oczywiście stosuje się wymiana dysków ale w Polsce mało stosowana metoda jeszcze niema uznania u lekarzy , twierdzą że niema uzasadnienia klinicznego
w porównaniu do stabilizacji.
Przyszłość pokaże kto ma racje.
Każde zwyrodnienie dysku niesie w przyszłości problemy bólowe zmniejsza się miejsce w kanale kręgowym oraz obrywają stawy między kręgowe.
Pacjentowi pozostaje powstrzymanie zmian po przez rechabilitacje oraz dbanie o ogólny stan zdrowia zasada brzmi nie ruszasz się nie żyjesz.
Należy pogodzić się z dolegliwościami lub pozostaje leczenie operacyjne .
Proszę pobrać program RadiAnt i poczytać o nim wprowadzić zdjęcia można otworzyć dwa okna w które wstawia się obraz pionowy oraz obraz poziomy
i przeglądarka pokaże dla którego obrazu poziomego odpowiada poziom pionowy .
Jest tam możliwość powiększenia zdjęć , ponadto w internecie są opisy jak czyta się tego typu zdjęcia.

Przepuklina L5/S1 prośba o pomoc 2 tygodni 2 dni temu #15737

• Mat
  • Mat Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Bardzo dziękuję za pomoc, ściągnąłem program i chyba to ogarnąłem.
Na pierwszym rysunku rok 2014 na drugim aktualny wrzesień 2018.
Na pewno robione na innych rezonansach ten z tego roku podobno dużo nowocześniejszy.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 2 dni temu przez Mat.

Przepuklina L5/S1 prośba o pomoc 2 tygodni 2 dni temu #15738

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Tak o te zdjęcia chodzi ,zazwyczaj jest 4 zdjęcia jednego poziomu poziomo .
Na zdjęciu widać centralne wypuklenie oraz ucisk na worek oponowy oraz nerw S1 po lewej stronie.
Zdjęcie w tym przekroju trzeba czytać jak by patrzeć na zdjęcie od dołu w gorę dlatego nerw S1 widać po prawej stronie.
Dysk powinien nie wpuklać do środka a mieć kształt półksiężyca.
Każdy ucisk niesie problemy bólowe , pytanie czy może się cofnąć tego nie wiem.
Może Pan oglądnąć moje zdjęcia w temacie dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym wpis 2 lata i 2 miesiące temu.
Obecnie będę robił w środę kontrolne RM po 4 latach od urazu.
Na razie nie myślę o zabiegu choć jakieś dolegliwości mam ,ale skoro funkcjonuje i mogłem we wrześniu spędzić trzy dni w tatrach między innymi wejście
z Palenicy na Krzyżne to nie jest źle a jestem 15 lat starszy.
Tak jak napisałem najważniejsze to się ruszać w przeciwnym razie organizm umiera.
Jak zrobię RM to wkleję zdjęcia i napisze moje przemyślenia .

Przepuklina L5/S1 prośba o pomoc 2 tygodni 1 dzień temu #15741

• Mat
  • Mat Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Przeczytałem, Pana post dzielnie się Pan trzyma :-) Ciągle w formie i praca chyba też nie najlżejsza - szacunek!
Ja w czerwcu byłem w Szklarskiej Porębie i szlak 8 godzinny zrobiłem w 4 godziny, a w lipcu dostałem jakąś dziwną infekcję - 3 tygodnie byłem
bardzo osłabiony i od tego czasu sypnął mi się cały kręgosłup.
W kręgosłipie lędźwiowym czuję ucisk na nerw S1 i na S5. I właśnie ten ucisk na nerw S5 powodował u mnie największy ból teraz zmniejszył sie do 1-2/10. Pozostał ucisk S1
czasami mniejszy czasami większy a czasem znika całkowicie.
Co do rehabilitacji kręgosłupa lędźwiowego to robiłem chyba wszystko co było możliwe z ćwiczeń. Na mnie całkiem fajnie działał mckenzie ale dzisiej wiem
że nie wolno za bardzo usztywnić kręgosłupa i potem trzeba rozciągać delikatnie w drugą stronę. Gdybym miał jeszcze raz dzisiaj rozpocząć
ćwiczenia od nowa to skupił bym sie na szybkich spacerach z kijkami, przeprostach i desce.
Jakoś nie obawiam sie o kręgosłup ledzwiowy za bardzo bo żyję z tym od 4 lat. Za to martwi mnie mocno piersiowy bo nie wiem z nim co i jak. Spotkanie z moim rehabilitantem mam 17 bo jest na wyjeździe, a taką poważniejszą konsultację
neurochirurgiczną w Poznaniu 20 marca. Mieszkam w mieście na Dolnym Śląsku u nas to boję się nawet iść do dentysty, żeby czegoś nie zepsuł. Mam też niedaleko do Wrocławia. Sam nie wiem gdzie najlepiej się udać. Narazie zrobiłem sobie pół roku przerwy od pracy
i zobaczę co się będzie działo. Nie ćwiczę na to chwilę nic bo nie wiem czy coś mi nie zaszkodzi na piersiowy. Na ta chwilę 2 x dziennie spacer po 1 godzinie a i tak dostaję zadyszki. Trzy miesiące temu pewnie zrobiłbym bez problemu 40 kilometrów szybkim tempem.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 1 dzień temu przez Mat.

Przepuklina L5/S1 prośba o pomoc 2 tygodni 1 dzień temu #15747

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Moja przygoda z kręgosłupem zaczęła się od tego że wierciłem się w łóżku bez bólu ,potem zaczęły się bóle brzucha których pomimo badań lekarze nie potrafili
zdiagnozować.
Podałem się zabiegowi usunięcia woreczka żółciowego były dwa niewielkie złogi ale i to nie poprawiło sytuacji dalej był ból.
Trwało to 9 lat i nagle zaczął mnie boleć kręgosłup przez miesiąc zwlekałem z wizytą u lekarza ,potem wykonałem RTG czynnościowe i okazało się że mam dyskopatie.
Teraz wiem że zwyrodniały dysk uciskał nerw biegnący do żołądka i dwunastnicy dlatego te dolegliwości bólowe brzucha, gdyby wtedy była trafna diagnoza to uniknął bym rozwalenia dysku L5/S1.
Można było bardziej dbać o kręgosłup a nie miał zemną lekko pierwszy sygnał to wieku 50 lat szybkie wejście z Palenicy na Rysy i z powrotem w 8 godzin,
idąc z schroniska postawiłem prawą nogę i nie poczułem oporu mało nie upadłem myślałem że to przemęczenie .
Niestety po 4 latach podnosząc ciężar niewielki nastąpiła sekwestracja a potem rwa nie mogłem się ruszyć z podłogi .
Po wykonaniu RM już wiedziałem że prawdopodobnie czeka mnie zabieg ale pomimo że przeprowadziłem konsultacje z najlepszymi neurochirurgami do zabiegu
nie doszło musiałem sobie sam radzić.
Czytając to forum zrozumiałem że leczenie nie daje gwarancje sukcesu a nie chciałbym stabilizacji przynajmniej na razie.
Ponieważ lekarze twierdzą że nie wymagam zabiegu a na sile nie szukam lekarza który usunął by ucisk to staram dbać o siebie.
Są marne szanse na leczenie NFZ więc przygotowałem się finansowo na leczenie w prywatnej placówce.
Powstrzymuje mnie tylko niezły stan zdrowia i obawa że znajdę się w grupie której zabieg nie pomógł.
W rachubę wchodziło by endoskopowe usunięcie ucisku .
Nie wiem czy Pan ma konsultacje NFZ czy prywatnie ,koszty prywatnej wizyty to od 200 do 300 zł w Poznaniu polecił bym Piotra Winklera,
a i we Wrocławiu jest kilku dobrych lekarzy.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.135 s.
Zasilane przez Forum Kunena