Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Problem z siedzeniem.

Problem z siedzeniem. 4 tygodni 1 dzień temu #15673

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Na żadnym konkretnym etapie - po prostu te dolegliwości które opisujecie wynikały normalnie z drażnienia nerwów, a że u mnie było dużo zmian to uciski były w różnych miejscach - wraz z ich likwidacją te objawy przeszły, teraz nie mam w nogach żadnego z tych objawów, a miałem wszystkie. Mam nadzieję że nie porobią się z czasem jakieś zrosty, i że pod względem braku tych wszystkich irytujących mrowień, szpilek, prądów, skurczy, tak zostanie jak jest, czyli że ich nie będę już mieć. To są normalne objawy drażnionych nerwów. Mojego "szlaku" nie ma co zazdrościć, ale liczy się efekt końcowy - większość lekarzy mówiło "nie da się" jak widziało wielopoziomowe uszkodzenia, plus potem jakieś chore filozofie że to już tak musi ostro boleć "bo dużo operacji było".
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 tygodni 1 dzień temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z siedzeniem. 3 tygodni 6 dni temu #15684

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 4
Jeszcze się zastanawiam nad przyczyną tego ciągnięcia. Czy te mięśnie są przykurczone od przeciążenia, bo bardzo dużo kucam. Czy wręcz przeciwnie, są rozciągane od przodopochylenia miednicy. Czy wersja hardcorowa drażnione nerwy powodują neurologiczne zmiany w napięciu mięśniowym, jak post wyżej jest napisane.

Nie robiłem nigdy Rtg na tą okoliczność, tylko od razu Mri, na leżąco. A przecież stojąc, czy tym bardziej siedząc, działają siły o wiele większe, które mogą wpływać na patologie w ustawieniu miednicy. Jak nazywa się takie Rtg, w którym byłoby ujęcie od tyłu i z boku, na stojąco? Bo na siedząco chyba nie robią Rtg kręgosłupa lędźwiowego i miednicy?

Problem z siedzeniem. 3 tygodni 5 dni temu #15686

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
U mnie przy bolesnych przykurczach mięśni było za każdym razem tak, że żadne leki rozluźniające (poza Baclofenem) i terapie nie pomagały, dopóki nie wyeliminowane były na czas rehabilitacji jakiekolwiek rzeczy powodujące nasilenie skurczu. Czyli w zasadzie jedynie rehabilitacja w warunkach szpitalnych pomagała, ambulatoryjnie zero. Jeśli np. miałem ostry skurcz mięśni szyi/ramion, utrzymujący się tygodniami, to dopiero wyeliminowanie codziennych zajęć jak choćby zmywanie naczyń czy jakiekolwiek inne pochylanie głowy, i rehabilitacja spowodowały rozluźnienie - ale dopiero gdzieś po 10 dniach rehabilitacji mięśnie w ogóle zaczęły się rozluźniać i przestawały ostro boleć. Niestety u mnie przyczyną jest ucisk na nerwy a mięśnie spinają się w reakcji obronnej, więc nawet takie rozrehabilitowanie na długo nie pomaga bo ponownie mnie łapie. W każdym razie u mnie z napiętymi mięśniami nigdy nie było tak że coś szybko spowodowało ich rozluźnienie - spokojna, kilkunastodniowa, dobrze dobrana rehabilitacja pod okiem specjalistów.
RTG PA (poserio-anteral?) + boczne, ale nie wiem czy nie AP + boczne. Poza tym czynnościowe się robi w zgięciu i przeproście żeby zobaczyć ew. niestabilności. Na krześle pewnie też by się dało, wola radiologa.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Maciurek

Problem z siedzeniem. 3 tygodni 5 dni temu #15687

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Dzięki wielkie za info.

Problem z siedzeniem. 3 tygodni 4 dni temu #15689

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 1
Witam,
Mam podobnie Maciurek a mianowicie ciągle napięcie mięśni w okolicach L-S i prawego biodra. Jestem fizjoterapeutą i przetestowałem wszelkie znane mi terapię łącznie z Joga itp. Obecnie zmniejszam napięcie tylko dzięki codziennym ćwiczenia .... rozciągając grupy mięśniowe napięte i wzmacniając mięśnie im antagonistyczne ( przeciwdziałające np rozciągam miesnień biodrowo-lędźwiowy a wzmacniam grupę pośladkową) . Ćwicząc na ,,pałę'' typu buduje gorset mięśniowy i wzmacniam plecy pogłębiałem przykurczę i czułem się jeszcze gorzej..... ale mimo w miarę precyzyjnych ćwiczeń moja terapia nie odnosi porażającego rezultatu. Kładę się spać z bólem kręgosłupa 3/10 ...wstaję sztywny 3/10 ...i w miarę dnia sztywność narasta do 6,7/10 ...później ćwiczę sztywność spada do 1/10 i tak codziennie.
Długotrwałe siedzenie może powodować przykurcz zginaczy (główny m biodrowo-lędzwiowy) biodra i osłabiać jednocześnie prostowniki (głownie mm pośladkowe) i powodować przodopochylenie miednicy i w konsekwencji ból L-S i stawu K-B. O tym jest wiele filmików na youtube i można się dogłębnie zapoznać z tematem. Oczywiście dobrze jest jeśli fizjoterapeuta oceni ustawienie miednicy i całej postawy.
Odnosząc się do wypowiedzi użytkownik421 i swoich obserwacji to również przychylę się do zdania że jeżeli uraz mechaniczny wywołuję ból przewlekły i napięcie mm wielomiesięczne to trzeba się zastanowić nad neurochirurgiem. Jeśli jest coś mechanicznego nie tak w obrębie kręgosłupa i organizm tego nie skompensował to warto rozważyć interwencje. Sam osobiście ponad 10 lat się rehabilituję i żyje z bólem i napięciem mięśni i tylko strach że ,,może być gorzej a nie jest żlę'' , ,, co z praca'' itp trzyma mnie przed interwencją neuro. Ale ostatnio dałem sobie 6 msc intensywnej rehabilitacji i jeśli nie będzie efektu neurochirurg zaproponował mi diam l4/l5 .
Reasumując Maciurek z napięciem da się żyć ale to jest taka zabawa w rozluznianie wzmacnianie itp :) Ale pamiętaj że są tacy jak Ty i Walczą ! hehe :) Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, Maciurek, Anton

Problem z siedzeniem. 3 tygodni 3 dni temu #15691

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena