Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Problem z siedzeniem.

Problem z siedzeniem. 1 tydzień 4 dni temu #15786

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 4
Jest lekka poprawa. Poszedłem na zabiegi manualne. Masaż, a potem nastawianie, odblokowywanie stawów w kręgosłupie. Masażysta twierdzi, że mam skoliozę i wygiętą miednicę. Z każdym zabiegiem, a było ich już cztery, jestem co raz bardziej prosty. Ciekawe jak to będzie trwałe, na ile starczy. Najważniejsze, że ból w prawej nodze się zmniejszył. Kurde, jak mnie gość chwyci od tyły i uniesie do góry, to słychać strzelanie od góry do dołu kręgosłupa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z siedzeniem. 1 tydzień 3 dni temu #15789

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 1
Napisze może o moim doświadczeniu z terapią manualną...nawet sam kończyłem takowe kursy i mi tez pomagała ale niestety na chwilę . Później czułem nie stabilny kręgosłup a objawiało się to tym że co się odwróciłem to był strzał. Teorii skąd się bierze strzał w stawach międzykręgowych jest wiele i u mnie czuje że jest to po prostu wzmożone napięcie mięśniowe które wpływa na zaklinowanie stawów. Nagła manipulacja odblokowuje staw chwilowo ale nie likwiduje przyczyny zablokowania czyli codziennego napięcia mięśniowego wynikającego z zwyrodnienia. Dlatego osobiście zrezygnowałem z terapii manualnej i podobnie jak Pan stosuje automasaż (rolowanie, piłeczkę tenisową itp), rozciąganie mięśni napiętych, i najważniejsze wybiórcze wzmacnianie mięśni osłabionych i stabilizujących. ( mm głębokich).
Ale znam osobę która cierpi lata na bóle kręgosłupa i systematycznie co roku jeździ do Lublina do doktora S...ki i cieszy sie życiem bez bólu.
Może połączyć terapię manualna z ćwiczeniami stabilizacyjnymi żeby utrwalić efekt terapii ?? Pytanie do terapeuty który wykonuje zabiegi ...Czy jego zdaniem efekt zabiegów jest długotrwały i jak ewentualnie można sprawić żeby takim się stał ? Pytanie nie ,,zgryzliwe, czepliwe'' ale ciekae co o tym sądzi.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena