Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Problem z siedzeniem.

Problem z siedzeniem. 2 miesiąc 2 tygodni temu #15664

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 3
Witam. Nie mam pomysłu co robić. Mam protruzję L5-S1, tylno-prawostronną 6mm, która opiera się o prawy korzeń nerwowy, bez ucisku. Generalnie walczę na codzień z przykurczem prawej strony miednicy ku górze. Dyskopatie mam od 2010 stwierdzoną, żadnych ubytków neurologicznych nie mam. Za to mam dość duży przykurcz mięśni pośladków, podudzi oraz łydek, z przewagą na stronę prawą. Rozciągam się, rolluję wałkiem piankowym bez większych trwałych efektów. Gdy siedzę to mam uczucie siedzenia na kościach, zamiast mięśniach pośladków, a podudzia dają wrażenie siedzenia na czymś twardym, nawet jak siedzę w miękim fotelu. Dodatkowo mam takie nieprzyjemne uczucie ciągnięcia tylnej części nóg, coś takiego jakbym miał przyklejone długie plastry. Wyjście do kina, czy dłuższa jazda samochodem to jest mordęga. Dodatkowo w prawej nodze pojawia się lekka rwa. Takie wewnętrzne ciśnienie w nodze, coś jak reumatyczny ból. Przy chodzeniu i leżeniu prawie nic nie czuję.

Dwóch neurologów i ortopeda mówią nie ruszać tego i rehabilitować. Tylko, że bankruta można zaliczyć, wydając co kilka miesięcy po tysiąc, czy dwa tysiące. Neurochirurg, który oglądał mój rezonans zaproponował stabilizacje międzytrzonową, cage z przemielonym dyskiem z dodatkiem cementu, czym wprawił mnie w osłupienie, bo wiem jak i ile dochodzi się do siebie po takiej rozległej operacji.

Czuję, że jest to takie zamknięte koło. Ten ból mnie denerwuje, a te nerwy jeszcze bardziej spinają mi mięśnie.

Co robić? Czy jest jakaś szansa na pozbycie się tych upierdliwych dolegliwości. Czy dać się pociąć, bez deficytów neurologicznych???????
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z siedzeniem. 2 miesiąc 2 tygodni temu #15665

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 5
Ciężki temat. Co jak będzie gorzej. Już sie nie da odoperować jak mówią lekarze. Ja obecnie wytrzymuje maxymalnie 30 minut siedząc.

Problem z siedzeniem. 2 miesiąc 2 tygodni temu #15666

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Czy miałeś operacje?

Mam jednego kolegę z implantem, który też stęka jak dłużej posiedzi. Słyszałem też, że operacje nic nie dają na parestezje, a ja to chyba właśnie mam. Chodzi o te różne pieczenia, ciągnięcia, mrowienia itd. To wszystko z przykurczy jak mniemam.

Ostatnio jechałem jako pasażer, przez całą Polskę i tak co dwie, trzy godziny musiałem wysiadać i rozchodzić te wszystkie zastane mięśnie. Wyprostować to się mogłem po kilku minutach od zatrzymania dopiero. Masakra jakaś.

Problem z siedzeniem. 2 miesiąc 2 tygodni temu #15667

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Maciurek napisał:
Słyszałem też, że operacje nic nie dają na parestezje, a ja to chyba właśnie mam. Chodzi o te różne pieczenia, ciągnięcia, mrowienia itd.

Zacytuję lekarza: "pier..lenie". I potwierdzam to swoim leczeniem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Problem z siedzeniem. 2 miesiąc 2 tygodni temu #15669

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 5
Ja nie miałem. Nie kwalifikuje się bo mam za małe zmiany.

Problem z siedzeniem. 2 miesiąc 2 tygodni temu #15671

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
użytkownik421 napisał:
Maciurek napisał:
Słyszałem też, że operacje nic nie dają na parestezje, a ja to chyba właśnie mam. Chodzi o te różne pieczenia, ciągnięcia, mrowienia itd.

Zacytuję lekarza: "pier..lenie". I potwierdzam to swoim leczeniem.

Na którym etapie leczenia, znaczy jaki zabieg uwolnił Cię od takich dolegliwości? Bo jak czytam Twój bogaty "szlak bojowy" w stopce, to nie zazdroszczę.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni temu przez Maciurek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena