Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: przepuklina

przepuklina 2 miesiąc 3 tygodni temu #15658

• Tereska2202
  • Tereska2202 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam . w grudniu2017 miałam operowaną przepuklinę kręgosłupa . dzisiaj odebrałam opis rezonansu i znowu jest przepuklina w tym samym miejscu a na dodatek jest obrzęk mięśni keęgosłupa . czy to możliwe ze tak szybko pojawiła się nowa przepuklina ??

RM
obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1 z cechami zwyrodnieniowymi dehydratacji uwypuklenia odcinka kegowego na ok 0,6 cm. powodującego zwężenia lewego zachyłka bocznego kręgosłupa i modelowanie worka oponowego . widoczne blizny pooperacyjne. staw kręgowy w tym poziomie zatarty. przyległe blaszki graniczne trzonów kręgów nierównez osteofitami blaszek granicznych i obrzękiem szpiku.
w poziomie th12/L1 widoczna prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego grubości ok 0,5 cm. z objawami ponownego i nici ogona końskiego .

czy godzić się na kolejną operacje ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

przepuklina 2 miesiąc 3 tygodni temu #15659

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 1
nawrót choroby to częste zjawisko.. niestety u mnie choroba nawróciła 3 raz. z tego tez powodu przebyłam 2 operacje. po 2 operacji nawrót , powiedziała bym że jest gorzej niż przed operacją... musi Pani porozmawiać z lekarzem jak on to widzi.. nawrót choroby nie zawsze znaczy operacje.. a przepukliny lubią się nawracać
The following user(s) said Thank You: Tereska2202

przepuklina 2 miesiąc 3 tygodni temu #15660

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Jeśli dolegliwości są takie że nie dają żyć, a lekarz poważny i proponuje operację rozwiązującą problem, to godzić się. Jeśli kolejna operacja ma być tylko po to żeby otworzyć, podłubać sobie i zaszyć, to nie ma sensu. W Polsce niestety w większości placówek leczenie kręgosłupa dopiero raczkuje, i to w bliżej nieokreślonym kierunku. Druga operacja zawsze powinna być robiona przez specjalistę, który dobiera sposób leczenia do pacjenta, inaczej namnożą się mity że "operacje kręgosłupa nie pomagają". Druga operacja to zazwyczaj być albo nie być dla pacjenta.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Tereska2202
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.092 s.
Zasilane przez Forum Kunena