Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: operacja

operacja 11 miesiąc 6 dni temu #15558

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 19
Powiem tak Ja też na siłę mogłem podać się operacji ale po zapoznaniu się na tym forum z przypadkami zrozumiałem że raz zniszczony dysk jest nie do naprawy.
Niestety na zabieg w sensownym terminie na NFZ nie było szans ,problemem było wypadku nieudanego zabiegów strata pracy po 180 dniach L4.
Do tego dochodzi czas oczekiwania na następny zabieg przy mocno zniszczonym dysku pozostawała tylko stabilizacja.
Sama stabilizacja poza długim dochodzeniu do zdrowia po operacji nie rozwiązuje problemu bo sypią się poziomy wyżej.
Dlatego podąłem decyzje że jednak na razie nie zdecydowałem się na zabieg.
Pan jest młody i ewentualność straty pracy też musi brać po uwagę ,a uzyskanie renty graniczy z cudem.
Dopóki ma się dochody ma się pole manewru ,a zdrowie kosztuje szczególnie zabiegi na kręgosłupie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

operacja 11 miesiąc 6 dni temu #15562

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 44
  • Oklaski: 12
TOMASZU82 napisał:

1.Bałykan co masz na myśli pisząc: "Normalnie funkcjonuję, niektóre rzeczy robię na pół gwizdka" - głównie chodzi mi o to robienie czegoś na pół gwizdka - i kiedy miałeś operację ???

Operację (dyscektomia z fenestracją L5-S1) miałem w 2016.

Na pół gwizdka, to znaczy, że na ile mogę, to ograniczam czynności, o których wiem, że mogą przyczynić się do powstania nowej przepukliny. Lubię pracę w ogrodzie, ale nie szarpię się tak, jak kiedyś, pomagam sobie wózkiem transportowym, używam pasa lędźwiowego, mam skłonność do nadwagi, więc jem mniej. Przekopanie warzywniaka zajmuje mi dwa dni, a nie dwie godziny, duże zakupy ładuję do większej ilości siatek, żeby tyle nie dźwigać, staram się długo nie siedzieć. Uważam, bo czasem jak przesadzę z robotą (no bo nie da się wszystkiego uniknąć), to czuję plecy i coś tam w nodze, więc to nie tylko kwestia myśleniowego podejścia do sprawy. Nic wielkiego się nie dzieje, ale to taki sygnał alarmowy, przypominający, że mam właśnie robić te rzeczy wolniej, mniej forsująco, nie obciążając kręgosłupa. Trzeba przeorganizować swoje życie.

Wiem, że sportowcy po takich i wielu gorszych zabiegach, przy których mój jest śmieszny, powracają do sportu, w tym do sportów ekstremalnych i kontuzjogennych - MMA, piłka nożna itd. I to w ekspresowym tempie. Nie wiem, jak oni to robią...
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1

operacja 11 miesiąc 4 dni temu #15580

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1045
  • Oklaski: 37
Oj nie wracają zazwyczaj.. Media na siłę szukają jakichś pozytywnych nadprzyrodzonych cech u sportowców, ale sportowiec po operacji kręgosłupa wcale nie leczy się lepiej niż analogiczny zwykły człowiek przy takim samym schorzeniu i takim samym leczeniu.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

operacja 5 miesiąc 2 tygodni temu #16456

• Adriano1
  • Adriano1 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
hey, Mam tak samo .Mam zaklepany termin i liczę że bedzię ok . Dramatu nie mam,chodzę z bólem i z drętwiejąca i czasem opadająca nogą czasem jestem złamany jak paragraf .
3 lata przeciągam operacja stabilizacji kręgosłupa bo boje się strasznie . Podjąłem decyzje o operacji i Przyznaje ci racje jak posiedziałem dwa dni na forum to m ochota odeszła :) załamany jak stary dach ... Nie znalazłem (może zlę szukałem) żadnego wpisu że po operacji jest dobrze albo że są ograniczenia ćwiczenia mało sportu itp ale jest lepiej.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena