Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 2 tygodni 2 dni temu #15650

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 tydzień 3 dni temu #15653

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Ja mam spory problem z domyśleniem się z którego miejsca są dane przekroje..
Odnośnie tego co pisałem że wydaje mi się że to jakaś dziurka po dojściu przez kość, to chodzi mi o to miejsce (ale to tylko moje domysły). Z jakiego dostępu była robiona ta operacja, z tyłu przy kręgosłupie czy gdzieś z boku?

Ilustracja z artykułu:

Artykuł: drkregoslup.pl/Leczenie-chirurgiczne/Dis...mia-ledzwiowa,35,215

A tego o co pytałaś co to jest to nie ma na tych przekrojach które wstawiłaś - ta żółta linia musiałaby na jednym przekroju przez to przechodzić żeby było widać to na drugim, a linia jest obok. Tak z umiejscowienia chyba coś w okolicach więzadła żółtego (może jego pozostałości?) (slideplayer.pl/slide/832310/2/images/10/...4%98GOS%C5%81UPA.jpg).
Mogę się bardzo mylić.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 3 dni temu przez użytkownik421.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 tydzień 3 dni temu #15655

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Blizne mam normalnie na lini kręgosłupa. zostawiam temat bo duzo nie zrozumiałych rzeczy dla mnie tu jest.. może lepiej zostawie to lekarzowi.. dziekuje za wszelkie odpowiedzi pozdrawiam duzo zdrówka
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 tydzień 3 dni temu #15656

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
z papierów wynika że była flavektomia

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 tydzień 3 dni temu #15657

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Pewnie była, ale tylko w takim zakresie na jaki pozwalał rodzaj operacji. Discektomia daje chyba dość wąskie pole robocze. Natomiast ocena czy akurat to o co pytasz powoduje u Ciebie dolegliwości wymaga przejrzenia wszystkich sąsiednich zdjęć przez lekarza, żeby ocenił jaką przestrzeń wolną mają nerwy, czym mogą być uciskane krok po kroku - ocena zdjęć plus trochę wyobraźni jak to wygląda w ruchu. Biorąc pod uwagę że to jest już MRI pooperacyjny, to dobrze żeby to był dobry lekarz, i żeby dobrał skuteczne rozwiązanie problemów które zlokalizuje.
Przykład stenozy (zwężenia) przez przerost więzadła żółtego jest pokazany np. na Figure 2 tutaj ispub.com/IJMIST/1/1/10529 , tak że to pogrubienie w tylnej części u Ciebie o które pytałaś, to chyba jest przerośnięte więzadło żółte pod którym był robiony otwór dla dostępu discektomii, może przy przecięciu się jeszcze podkurczyło i stąd taki zaowalowany kształt, nie wiem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.543 s.
Zasilane przez Forum Kunena