Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 miesiąc 1 tydzień temu #15530

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Mam problem z kręgosłupem jestem po dwóch operacjach kręgosłupa lędzwiowego ostatnia operacja w roku 2016 , kolejno miałam w 2017 r blokade stawów międzywyrostkowych efekt blokady marny bóle się nasilały.. kilka miesiecy pozniej miałam termolezje nerwów obwodowych efekt pojawił się kilka miesięcy pozniej faktycznie było lepiej ale nie na długo , pozniej było tylko gorzej od ponad roku mam mocne bole kręgosłupa , ból promieniuję do pośladka do tylnej częsci uda i do łydki ( tu ból jest najmocniejszy) w lewej nodze również odczuwam bóle acz kolwiek są one mniej nasilone.
ostatnio odbyłam kolejną konsultacje i kolejny lekarz proponuję 3 operację. proszę o jakąś porade jak wy to widzicie.. przesyłam zdjęcia w załączniku wraz z opisem, chciałam jeszcze zapytac czy zwęzenie zachyłków bocznych kanału kręgowego to stenoza ? czy ten kanał jest mocno zwęzony?? dwie operacje były z powodu ciasnoty kanłu kręgowego
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez paula.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 miesiąc 1 tydzień temu #15531

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
"Stenoza" z greckiego o zwężenie. Może być stenoza kanału kręgowego, może być zachyłków - tak czy inaczej oznacza po prostu w przypadku kręgosłupa że coś (dysk, narośl kostna (osteofity), przerośnięty staw, pogrubione więzadło) zwęża otwory przez które przechodzą nerwy.
Załączniki poza pierwszym się nie otwierają.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: paula

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 miesiąc 1 tydzień temu #15532

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
zaraz postaram sie naprawić ten błąd proszę o spojrzenie jeszcze raz do mojego postu

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 miesiąc 1 tydzień temu #15545

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Proszę kogoś o odpowiedz :(

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 miesiąc 1 tydzień temu #15546

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Ja po zdjęciach to niestety odpadam - raz że to nie jest kompletne MRI (ogólne opisy jak się interpretuje MRI i po jakich zdjęciach są np. tutaj: www.chirogeek.com/MRI%20READING/mriReading.html ), dwa że to jest pooperacyjne i to chyba po dwóch operacjach bez instrumentarium, więc nie wiem co tam jest zmianami pooperacyjnymi a co wtórnymi.

Może @Administrator odpowie jeśli znajdzie chwilę czasu.

Raczej rzadko spotyka się osoby po dwóch operacjach bez instrumentarium (chyba że jakiegoś nie zauważyłem?), zazwyczaj druga operacja tego samego poziomu to już stabilizacja. Inne eksperymenty się zazwyczaj źle kończą, jak np. w przypadku Tigera Woodsa (opisane w wątku forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...5%82?start=144#15296 - kilka małoinwazyjnych po których nie był w stanie stać dłużej niż 10 minut, i dopiero stabilizacja pomogła, ale rok dochodził do siebie) , bo po każdej kolejnej discektomi dysk osiada i obniża się wysokość między trzonami kręgów, powodując dodatkowe problemy, plus może dojść do destabilizacji segmentu.

Ruchomych dysków w odcinku lędźwiowym chyba nadal obecnie w Polsce się prawie nie stosuje ze względu na koszta i małe zainteresowanie wynikami, np. stopniem ruchomości pacjenta po operacji.

Stabilizacji ponad uszkodzonym dyskiem też się raczej nie zakłada, bo robi się dźwignia obciążająca niższy segment. Tak że mi to wygląda jak do stabilizacji dwupoziomowej (L4-S1) z odtworzeniem wysokości dysków. Ale nie jestem lekarzem, tylko na podstawie obserwacji wyników i sposobu leczenia swojego i innych pacjentów których poznałem to piszę.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: paula

Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S 1 miesiąc 1 tydzień temu #15548

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
przepraszam nie wiem jak tam wsumie wyglada kompletne mri nie wiedziałąm jakie zdjecia dac.. te wszystkie zmiany co mam teraz w kręgosłupie to zmiany nawrotowe.. jest tez opis. mamnadzieje ze wszystkie zdjecia są załączone. u nas w otwocku to dopiero 3 operacje robią na sruby. ja juz nie mam siły do walki niech robia co chca ^^
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.129 s.
Zasilane przez Forum Kunena