Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyskopatia L5/S1 prośba o ocenę RM

Dyskopatia L5/S1 prośba o ocenę RM 1 tydzień 14 godzin temu #15511

• Zelmer
  • Zelmer Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Cześć,

Jak w tytule tematu po wizycie u ortopedy i RM lekarz stwierdził dyskopatie w stanie początkowym L5/S1, opis dopiero za 2 tygodnie a lekarz nic mi więcej nie powiedział a ja nie wiedziałem o co pytać.
Wszytsko zaczeło się w maju kiedy przy pracy w ogrodzie wyrywałem korzeń i coś pykło i jakiś czas czułem ucisk na kręgosłupie. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale od tego momentu zawsze po jeździe na rowerze bolała mnie kość ogonowa, po kilkudniowej przerwie bół przechodził i jeździłem dalej. Kombinowałem z siodelkami, spodenkami pozycją na rowerze ale zawsze mnie coś bolało albo plecy albo kość ogonowa (w zależności od pochylenia). W między czasie kilka razy pomagałem znajomemu nociś drewno na budowie (ciężkie mokre belki) nic się nie działo żadnych dolegliwości ale pewnego dnia po noszeniu tych belek zaczeły mnie boleć plecy i tyłek w pracy po około trzech dniach dolegliwości przeszły i wydawało mi się że wszytsko jest ok.
Jakiś czas temu po dłuższej wyciecze rowerowej dolegliwości powróciły i trwają do dziś. Po dłuższym siedzeniu w pracy czuje ucisk na kość ogonową oraz dyskomfort w odcinku krzyżowym kręgosłupa. Nie czekając udałem się do ortopedy który zlecił RM stwierdził przeciążenie oraz dyskopatie L5/S1 w stanie początkowym, powiedział że dysk jest odwodniony ale nie mam żadnych objawów ucisków na struktury nerwowe. Zalecił rehabilitacje na którą od jutra jestem umówiony. Po poczytaniu internetów jestem pełen obaw w jakim stanie są moje dyski a opis dopiero za 2 tygodnie. Proszę spójrzcie na screeny i napiszcie co myślicie
Mam 32 lata, 186 cm, 90 kg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 14 godzin temu przez Zelmer.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia L5/S1 prośba o ocenę RM 1 tydzień 10 godzin temu #15515

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 198
  • Oklaski: 41
Zelmer,
odwodniony masz L5/s1 i to wyraźnie widać na obrazie MRI (najbardziej ciemny dysk), przepukliny jeszcze jako takiej nie widać (choć wydaje się,że powoli zaczyna się tworzyć).
Z doświadczenia powiem,że mam o wiele gorszy stan tego poziomu i poziomu wyżej - mój neurochirurg patrząc na twoje mri pogoniłby od razu z gabinetu i kazał się rehabilitować/normalnie żyć/nie panikować.

Dyskopatia L5/S1 prośba o ocenę RM 1 tydzień 9 godzin temu #15516

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 984
  • Oklaski: 32
Mojemu nie-lekarskiemu oku się wydaje że jest kręgozmyk na L5/S1 i przerost więzadła żółtego (chyba że to zmiana tłuszczowa tylnej krawędzi trzonu kręgu?), plus zmiany tłuszczowe w trzonach kręgów i większe w kości krzyżowej. Jak to wpływa na otwory którymi nerwy opuszczają poziom to nie widać na tych przekrojach.
Najbezpieczniej poczekać na opis radiologa, albo skonsultować obrazy z lekarzem, żeby porównał miejsce i rodzaj występowania dolegliwości z tym co widać.

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 9 godzin temu przez użytkownik421.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.134 s.
Zasilane przez Forum Kunena