Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Prośba o interpretację RM

Prośba o interpretację RM 2 tygodni 10 godzin temu #15418

• Agness
  • Agness Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam od lutego mam problemy z kręgosłupem, po rezonansie dostałam pilne skierowanie do neurochirurga ale termin i tak jest długi bo na września.
Wyszło mi:
Drobne torbiele Tarlova w odcinku krzyżowym kręgosłupa. Cechy dehydratacji krążków mk L4/L5 i L5/S1 z obniżeniem ich wysokości. Zmiany zwyrodnieniowe blaszek granicznych na tych poziomach.
W kanale kregowym przy tylnej powierzchni trzonu L5, pośrodkowo i po stronie prawej sekwestr 9(ap)x 32(cc)x20mm sięgający od dolnej części krążka mk L4/L5 do blaszki granicznej górnej S1.
Sekwestr ucieka worek pionowy i korzenie nerwów rdzeniowych na poziomach L4/L5 i L5/S1 po stronie prawej.Wymiar strzalkowy worka pionowego 4mm!
Poza tym na poziomie L4/L5 tylno-boczne uwypuklenie krążka mk z drobnym pęknięcie pierścienia włóknistego, bardziej nasilenie po stronie prawej. Na poziomie L5/S1 niewielka centralno-prawoboczba przepukline krążka mk, lekko modeluje sekwestr. Pozostałe poziomy bez cech stenozy kanału kręgowego
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 10 godzin temu przez Agness.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Prośba o interpretację RM 2 tygodni 5 godzin temu #15419

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 979
  • Oklaski: 31
Uwypuklił Ci się dysk, oderwał, wpadł do kanału kręgowego i ciśnie nerwy. Taki oderwany kawałek to sekwestr. Jeśli masz duże dolegliwości a pracujesz to idź po prostu na L4, w międzyczasie możesz zapytać Ministra Zdrowia w liście otwartym czy taki czas oczekiwania na pilną wizytę ma jakieś logiczne albo ekonomiczne uzasadnienie..
Albo możesz poszukać naprawdę dobrego lekarza od kręgosłupów i iść na prywatną wizytę, żeby zapytać co o Twoim MRI myśli i czy by zoperował czy czekał.
Albo jeśli masz duże dolegliwości to na SOR do szpitala wyspecjalizowanego w leczeniu kręgosłupów, i na operację (wersja trochę hardkorowa bo nie wiadomo na kogo się trafi, ale jest w Polsce kilka szpitali w których można ją zaryzykować, np. szpital Rydygiera w Krakowie). Lista objawów alarmowych: drkregoslup.pl/Bol-krzyza/Objawy-alarmowe,32,190
Jedynym plusem sytuacji jest to że częściej zdarza się że sekwestry z biegiem miesięcy rozpuszczają się w kanale kręgowym i znikają niż żeby uwypuklony dysk się cofnął.
Ogólnie chyba wszystko zależy od tego jakie i jak nasilone masz dolegliwości.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 6 dni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.078 s.
Zasilane przez Forum Kunena