Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 1 rok 10 miesiąc temu #15229

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
Powoli zaczynam coraz poważniej myśleć o operacji, gdyż rehabilitacja i ćwiczenia w ogóle mi nie pomagają. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej. Ktoś mógłby polecić dobrego neurochirurga (najlepiej z Wrocławia lub bliższych albo trochę dalszych okolic, Poznań, Lódź, Katowice), który nie powie, że przewlekły, dość silny ból to nie powód do zabiegu? Chciałbym jeszcze zapytać w jakich przypadkach stosuje się stabilizację? I czy w moim przypadku również byłaby potrzebna? Jakie są terminy na operację na NFZ a jakie prywatnie? I mniej więcej jakie są koszta. Z góry dzięki
17.04.2019 - microdiscektomia L5/S1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 1 rok 10 miesiąc temu #15233

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1095
Terminy - nie mam pojęcia aktualnie, to się chyba zmienia bo dopiero co ktoś tu pisał w innym wątku że czekał kilka tygodni, ja w 2009/2010r jako pilny czekałem prawie rok. Chyba jeśli się samemu nie dowie aktualnie to nie ma co polegać na wiedzy z przeszłości.

We wschodnią stronę to proponuję na podstawie własnych przeżyć ominąć Śląsk (ewentualnie spróbować Piekary Śląskie chociaż nie wiem jak tam teraz jest, dawno nie rozmawiałem z pacjentami stamtąd) i jeśli już to szukać w Małopolsce - ja tam widzę zupełnie inne podejście do pacjenta, widać że ukończona inna uczelnia medyczna.

W Opolu wiem że operuje od niedawna Administrator i od dawna dr Łątka, ale jaką stosują tam kwalifikację do zabiegu to nie wiem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 8 miesiąc 1 tydzień temu #17574

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Witam po ponad roku nieobecności na forum. Nie pisałem przez ten czas, ale za to sporo czytałem posty osób, które są po micro i pomyślałem, że opiszę swój przypadek.

Ja też miałem zabieg microdiscektomii 17.04.2019. Opiszę może jak to wygląda we Wrocławiu. Przyjęcie na oddział miałem 16-tego o godz. 11. Wywiad u pielęgniarki, wizyta anestezjologa, wizyta lekarza dyżurnego, papiery do podpisania. W dzień zabiegu kąpiel koło 7, głupi jaś i za chwilę na salę. Jakoś na mnie nie zadziałał, bo pamiętam wszystko do słów "fentanyl dożylnie". Później pobódka o 12, przeskok na swoje łoże i na sale. Pierwsza pionizacja koło 16, wizyta w toalecie i leżenie do następnego dnia. W następnym dniu, na obchodzie decyzja o rehabilitacji. Po śniadaniu marsz na salę i przyswojenie ćwiczeń na 30 dni. Późnej krótkie spacerki po oddziale i tak minął pierwszy dzeń po zabiegu. Kolejny dzień to dzień wypisu, ale przed wyjściem jeszcze raz powtórzenie ćwiczeń i zalecenie wizyty u fizjoterapeuty po miesiącu. Dostałem od lekarza prowadzącego skierowanie na ściągnięcie szwów po tygodniu, skierowanie na wizytę kontrolną po 6 tygodniach i skierowanie na rehabilitację. Pytałem o pas lędźwiowy to operator powiedział, że w moim przypadku nie jest potrzebny. Później powrót do domu i odpoczynek przerywany spacerami.

Jak macie jakieś pytania to śmał, odpowiem na wszystko.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 8 miesiąc 1 tydzień temu #17575

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39
Jeśli robiłeś operację we Wrocławiu to chyba w tym samym szpitalu, co ja bo twój opis zgadza się w 100% z moim :)

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 8 miesiąc 1 tydzień temu #17576

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Do wyboru miałem dwa szpitale: Wojskowy i Marciniaka. Z polecenia zdecydowałem się na ten drugi. A Ciebie w którym "naprawiali"?

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 8 miesiąc 1 tydzień temu #17577

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

tom_wroc napisał: Do wyboru miałem dwa szpitale: Wojskowy i Marciniaka. Z polecenia zdecydowałem się na ten drugi. A Ciebie w którym "naprawiali"?

Marciniaka :) Kto ciebie operował?

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.062 s.
Zasilane przez Forum Kunena