Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 8 miesiąc 2 dni temu #17747

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

tom_wroc napisał: Niedługo idę jeszcze raz do neurochirurga, żeby porządnie mnie przebadał i zdecydował czy jedank można poczekać te kilka miesięcy. Ostatnio jak zawitałem do niego na oddział po obejrzeniu MR, ale bez badania, powiedział, że czekamy 2 miesiące i będziemy działać. Tylko, że od tamtej wizyty jest trochę lepiej. Już mogę ciut dłużej posiedzieć bez bólu i nakręcić kilka kilometrów więcej.

Twój rezonans nie wygląda za dobrze, ale jeśli nie będzie cię boleć, to pewnie nic nie będą z tobą robić. Zresztą decyzja będzie należeć do ciebie i jak uznasz, że chcesz poczekać to pewnie nie będzie cię namawiał na reoperację

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 8 miesiąc 1 dzień temu #17750

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8

lukas8504 napisał: Twój rezonans nie wygląda za dobrze, ale jeśli nie będzie cię boleć, to pewnie nic nie będą z tobą robić. Zresztą decyzja będzie należeć do ciebie i jak uznasz, że chcesz poczekać to pewnie nie będzie cię namawiał na reoperację

No niestety, daleko mu do pooperacyjnego ideału. Wiedziałem, na co się piszę idąc na operację. Może ten dysk był zbyt "zdrowy", nawodniony i mu się znów trochę wylazło. To musiało się stać jeszcze w szpitalu, a bardzo uważałem i nadal uważam na wszelkie ruchy. Czasu nie cofnę, a to jeszcze nie koniec świata :)
17.04.2019 - microdiscektomia L5/S1
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 8 miesiąc 1 dzień temu #17751

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1095
Jak nie boli to może masz efekt jaki niby jest przy PLDD, czyli zmniejszenie kompresji, czyli usunęli część treści to reszta jest mniej twarda i mniej ciśnie? ;) Pewnie jest odczuwalne czy nerw przyciska twardy dysk czy miękki ;)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 5 miesiąc 1 tydzień temu #18426

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Minęło trochę czasu od mojego ostatniego wpisu. Ogólnie, co mogę powiedzieć to to, że jest lepiej jak w dniu pisania ostatniego posta. Mówią, że poprawa po operacji następuje z tygodnia na tydzień, ale u mnie niestety tak nie jest. Może to i lepiej, bo nie napawam się hurraoptymizmem, a później nie zjeżdżam ostro w dół i łapię doła. Mogę powiedzieć, że widzę poprawę z miesiąca na miesiąc. Czasami boli mniej, czasami bardziej, ale o tabletkach przeciwbólowych nie myślę - ucisk na nerw cały czas w jakimś stopniu jest. Bardzo długie leżenie i siedzenie sprawia jedynie większy dyskomfort lub delikatny ból mięśni przykręgosłupowych albo stawów międzykręgowych. Po dłuższym chodzeniu również występuje taki typ bólu, ale ustępuje chwilę po położeniu się. Czasami po wstaniu z krzesła występuje też lekki ból nerwu, ale bez problemu można go w kilka sekund "rozchodzić".

Na wizycie u mojego operatora dowiedziałem się, że póki co mam tak funkcjonować przez 6-12 miesięcy. W razie pogorszenia będziemy myśleć, co można więcej zrobić. Póki co, to ćwiczę jakieś 5 dni w tygodniu. Ćwiczenia typu deska, pilates. Ogólnie dużo wzmacniania i trochę rozciągania. Długie spacery w miarę możliwości. Planuję jeszcze włączyć do tego kijki i od czasu do czasu wyskoczyć na basen, saunę. O rowerze i rolkach jakoś nie myślę - nie chcę narobić bałaganu w słupku, ale za to bardzo chcę rekreacyjnie pośmigać zimą na nartach. Czas pokaże, co z tego wyjdzie.

W ostatnim czasie stawiłem się również na kontrolę w ZUSie. Pani po obejrzeniu opisu MR nawet nie zająknęła się o jakiejś rehabilitacji. Pewnie wystraszyła się tego, co jest tam napisane, żeby mi się przypadkiem nie pogorszyło. Zresztą wiem jak wygląda wyjazd do sanatorium - nic, co by mnie zainteresowało i w rzeczywistości pomogło.

Trzeba również powoli myśleć o powrocie do pracy. Tylko jaka praca będzie odpowiednia dla kręgosłupa... Muszę się przebranżowić z ciężkiej fizycznej pracy na lekką i przyjemną :). Poszukiwania trwają.

Pozdrowienia dla wszystkich zmagających się ze słupkami. Dużo wytrwałości, nie poddawajcie się. Obserwujcie swoje ciało, nie róbcie nic na siłę - na wszystko potrzeba czasu.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 5 miesiąc 1 tydzień temu #18427

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1095
Ta ZUSowa to jest dla zdrowych ale zasiedziały, na otyłość najlepsza. Po operacji przysługuje szybka rehabilitacja NFZ w wyspecjalizowanych po danym rodzaju operacji ośrodku - wysyła na to lekarz z POZ albo specjalista.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Przepuklina L5/S1, wypuklina L4/L5 2 tygodni 4 dni temu #19631

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Witam po dłuższej przerwie. Trochę czasu minęło od mojego ostatniego wpisu. Od października 2019 roku zacząłem pracę po pięciu miesiącach chorobowego. Musiałem się przebranżowić z budownictwa na lżejszą pracę. Pracuję teraz na magazynie jako operator wózka widłowego (o wiele mniej dźwigania jak w poprzedniej pracy - kilka razy dziennie max 10 kg jednorazowo). Kręgosłup czasami daje się bardziej we znaki, gdy trzeba być w ruchu przez całą zmianę. Wtedy pobolewają całe lędźwie i nerw daje o sobie znać. Ogólnie, po około miesiącu od podjęcia pracy mój stan się trochę pogorszył. Może dlatego, że przez cały okres chorobowego nie funkcjonowałem na pełnych obrotach. Tak poza tym to dwa razy miałem zaostrzenie objawów. W pierwszym przypadku było to irytujące mrowienie dużego palca u stopy, które trwało około tygodnia. W drugim przypadku zaczęło się od bardziej intensywnego kłucia w pośladu, ciągłym bólu w dołku podkolanowym i bólu pośladka utrzymującym się w leżeniu na plecach. Czterodniowa kuracja Olfenem 75 i 2x Voltaren Max przyniosła złagodzenie objawów bólowych do dnia dzisiejszego (ból nie ustał całkowicie, ale dość często występują okresy bezbólowe). Na jakiś czas wstrzymałem się od ćwiczeń i w miarę możliwości staram się w wolne dni sporo spacerować. Można powiedzieć, że teraz jest w miarę stabilnie lecz gorzej jak przed podjęciem pracy, a lepiej jak 3 miesiące po operacji. Dłuższe siedzenie nie sprawia mi jakiegoś dużego bólu, który by się nasilał. Jest to jedynie dyskomfort. Miałem robiony kontrolny MR w grudniu, ale to było przed drugim epizodem bólowym, także nie wiem, co teraz "dzieje się w plecach", bo tamten rezonans jest taki sam jak ten pooperacyjny robiony w maju. Póki, co funkcjonuję bez przeciwbólowych i chcę, aby ten stan utrzymywał się jak najdłużej. No ale chyba trzeba się liczyć z tym, że kiedyś przyjdzie mi się "ustabilizować", bo dysk już jest niziutki i obrywają stawy międzykręgowe. Jak macie jakieś pytania to śmiało pytajcie, często tu zaglądam. Życzę wytrwałości w walce ze słupkiem:)
Za tą wiadomość podziękował: Jarecky77

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.067 s.
Zasilane przez Forum Kunena