Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ręce opadają ....

Ręce opadają .... 1 tydzień 4 dni temu #15184

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 962
  • Oklaski: 31
To może nie doczyścili L5/S1 od serca, bo śruba pisze że wystaje poza zewnętrzny obrys na 1mm, czyli nie w nerwy, a jest przyjęte że tam do 5mm może sobie wystawać. Może wystarczy coś delikatnie podczyścić i wymienić śrubę, ale to już prawdopodobnie TK + lekarz do ustalenia źródła bólu. Ewentualnie gdzieś niżej, już w kości krzyżowej. A miałeś ból w tym miejscu co teraz masz przed operacją?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 3 dni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ręce opadają .... 1 tydzień 2 dni temu #15187

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Nie nie miałem tam bólu ...ale dzisiaj weszła mi rwa kulszowa w lewy pośladek .

Ręce opadają .... 1 tydzień 2 dni temu #15188

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 962
  • Oklaski: 31
Rwa kulszowa promieniuje raczej niżej, sprawdź palpacyjnie czy nie spięło Ci mięśnia gruszkowatego (lubi go spinać przy problemach z plecami) i czy nie masz wyczuwalnego punktu na pośladku w którym jest silny ból. Jeśli masz taki punkt i nadmiernie napięte mięśnie na tym pośladku to u mnie taki ból pośladka był spowodowany przez mięsień gruszkowaty który "chwyciło" i bardzo długo nie chciało puścić (kilka tygodni delikatnych ćwiczeń). W sumie to zespołu mięśnia gruszkowatego można dorobić się nawet siedząc na portfelu który jest w tylnej kieszeni.
Co do zmian w opisie MRI, to opisy pooperacyjne zawsze są bogate w treść i mnogość zmian co może przerażać, ale najistotniejsze w takim opisie jest tylko to co może powodować dolegliwości, a to już zadanie dla lekarza - ci lepsi są w stanie ustalić (oglądając zdjęcia, objawy, badając, robiąc blokady), ci gorsi niestety mówią "no panie, po takiej operacji to już musi boleć". Z tym że musi w pewnym dającym się znieść bez zaciskania zębów z bólu stopniu boleć to się zgodzę - cudów nie ma, ale z tym że mają być jakieś bóle korzeniowe czy ogólnie ostre, albo przy ruchach to się nie zgodzę.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.091 s.
Zasilane przez Forum Kunena