Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina proszę o diagnozę zdjęcia.

Przepuklina proszę o diagnozę zdjęcia. 6 miesiąc 2 tygodni temu #14957

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 1
Dehydratacja krążków międzykręgowych na dwóch poziomach: s1 -l5 oraz l5 -l4 .Przepuklina międzykręgowa na poziomie s1-l5 ,wypuklina piętro wyżej.Dobrze by było zobaczyć ten odcinek w rzucie poziomym bo tak ciężko ocenić położenie wysuniętych dysków na oddziaływanie korzeni nerwowych.Rehabilitacja raczej nie spowoduję że zmiana się cofnie ...fizykoterapia ma na celu zmniejszenie stanu zapalnego i zmniejszenie odzczuć bólowych .Jęśli po trzech mieśiącach nie poprawi się to lekarz pewnie zdecyduję o leczeniu neurochirurgicznym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepuklina proszę o diagnozę zdjęcia. 6 miesiąc 2 tygodni temu #14958

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Ka napisał:
Przepuklina wypełnia zachyłek boczny kanału kręgowego na poziomie L5/S1 po stronieprawej.
Użytkownik421 napisał:
Ze zdjęć które wstawiłaś nie widać żeby korzenie tam miały jakiś luz na L5/S1, wyglądają na zakleszczone między kręgami, stąd rada żebyś całość badania z płytki skonsultowała z lekarzem-specjalistą, i raczej nie oczekiwała tutaj odpowiedzi na pytanie czy "rehabilitacja pomoże" - przy takim czymś to rehabilitacja tylko jeśli lekarz pozwoli i na jego odpowiedzialność, to nie są "typowe problemy z dyskiem".
Ka napisał:
Czy można rehabilitować??

W Polsce za pieniądze wszystko można rehabilitować, nawet ucięty palec, tylko pozostaje pytanie o sens i efekty..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Przepuklina proszę o diagnozę zdjęcia. 6 miesiąc 2 tygodni temu #14962

• Ka
  • Ka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 5
Panowie a znacie jakiegoś dobrego lekarza z okolic chrzanowa, ewentualnie kraków?

Przepuklina proszę o diagnozę zdjęcia. 6 miesiąc 2 tygodni temu #14963

• Ka
  • Ka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
.Jęśli po trzech mieśiącach nie poprawi się to lekarz pewnie zdecyduję o leczeniu neurochirurgicznym.

Leczę się na to już od 18 stycznia, nic nie pomaga, żadne tabletki czy ćwiczenia.

Przepuklina proszę o diagnozę zdjęcia. 6 miesiąc 2 tygodni temu #14965

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 11
Ka napisał:
Panowie a znacie jakiegoś dobrego lekarza z okolic chrzanowa, ewentualnie kraków?

Nie znam konkretnych lekarzy, ale ja na Twoim miejscu poszedłym w tym kierunku:

Tutaj widać, że najkrótsza kolejka do Oddziału Neurochirurgii w woj. małopolskim jest w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, czyli najbliższy termin to 06.07.2018. Według informacji na stronie szpitala, widać, że zajmują się kręgosłupami, dyskopatiami itp. Tutaj masz listę lekarzy z tego szpitala, z Oddziału Neurochirurgii. Ja bym szedł na konsultacje do jednego z nich, najlepiej najbardziej utytułowanego z tych zajmujących się kręgosłupami, bo wiadomo - tytuły to zazwyczaj lata doświadczenia. Co ciekawe, to widzę, że NFZ-owski termin do Poradni Neurochirurgii w tym szpitalu jest na 21.06.2018, więc możliwe, że byś uniknęła konieczności prywatnej wizyty. Ja polecam więcej, niż jedną opinię, więc zaklepałbym sobie ten NFZ-owski termin i poszedłbym prywatnie do drugiego lekarza z tej szpitalnej listy. Widzę, że w Krakowie przyjmuje prywatnie prof.dr hab. med Marek Moskała (Neuropedica) i dr hab. med. Krzysztof Stachura (można się umówić przez znanylekarz.pl). Posprawdzaj dokładnie sama to wszystko, podzwoń i pozałatwiaj - zajmij się szybko tym terminem NFZ-owskim do poradni przyszpitalnej, bo tak szybki termin to rzadkość. Ta kolejka na sam oddział też krótka.

Jak już pisałem, u Ciebie są duże przepukliny z uciskiem na korzenie nerwowe, tego nie cofnie rehabilitacja. I jeszcze ten kręgozmyk. Jedynie ta większa przepuklina mogłaby przejść w sekwestrację (jądro dysku całkowicie poza dyskiem) i wtedy można liczyć, że organizm sam się tego pozbędzie, likwidując ucisk na nerw, ale to jak z czekaniem na cud. Oszczędzaj się, nie rób sama żadnych ćwiczeń, idź do neurochirurgów i nastawiaj się psychicznie na opcję leczenia operacyjnego.

Życzę zdrowia!
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
The following user(s) said Thank You: Ka

Przepuklina proszę o diagnozę zdjęcia. 6 miesiąc 2 tygodni temu #14967

• Ka
  • Ka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki wielkie :) , ide prywatnie do Lek. Rafała Staszkiewicza. Takie terminy że masakra. Jak tu funkcjonować do tego czasu? Już na l4 trochę siedzę
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.125 s.
Zasilane przez Forum Kunena