Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: DIAM ( przemieszczenie?) vs Bacjac, Coflex..

DIAM ( przemieszczenie?) vs Bacjac, Coflex.. 9 miesiąc 3 tygodni temu #14847

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Witam. 30.01.2018 miałam wykonaną stabilizację DIAM, poziom L4-L5. Przez dwa tygodnie wszystko było dobrze. Po dwóch tygodniach ból przy obracaniu sie w łóżku- palenie, rwanie i pieczenie nie do wytrzymania. Po dwóch dniach na tramadolu, ketonalu i sirdaludzie jak ręką odjął, ale od 2 dni znowu odczucie, jakby odezwała się przepuklina. Wizytę mam dopiero w poniedziałek wieczorem, ale przygladam się swojemu wczorajszemu RTG i.. czy to przypadkiem nie jest przemieszczenie stabilizacji?? Wg mnie powinna się ona znajdować głębiej, bardziej pomiędzy wyrostkami.. i tu pojawia się kolejne pytanie- czy ktokolwiek z Państwa orientuje się, czy implanty typu Bacjac i Coflex są również refundowane przez NFZ?
Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 3 tygodni temu przez launica1. Powód: Korekta pisowni
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

DIAM ( przemieszczenie?) vs Bacjac, Coflex.. 9 miesiąc 3 tygodni temu #14848

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1003
  • Oklaski: 35
Są.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

DIAM ( przemieszczenie?) vs Bacjac, Coflex.. 9 miesiąc 3 tygodni temu #14850

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Domyślam się, że tylko wybrane szpitale to robią? W naszym (Słupsk) wszyscy pacjenci, z którymi miałam do czynienia byli po ALIF albo DIAM . Nie słyszałam o innych implantach. W nawiązaniu do powyższego RTG- może jest tu ktoś, kto mógłby to nieco ocenić i wyrazić swoje zdanie? Zastanawiam się, czy nie panikuję niepotrzebnie. A z drugiej strony i ból i dretwienie nogi powróciły..
Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 3 tygodni temu przez launica1. Powód: Korekta pisowni

DIAM ( przemieszczenie?) vs Bacjac, Coflex.. 9 miesiąc 3 tygodni temu #14851

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
W różnych szpitalach różne implanty wstawiają - nie wiem od czego to zależy, może od preferencji szpitala?

Załączony obraz wskazuje że radiolog nie ustawił ostrości przed wykonaniem zdjęcia. Widać zapinki sznurków od DIAM gdzieś poza wyrostkami kolczystymi i ciemną plamę też jakby w połowie poza wyrostkami. DIAM działa głównie sugestywnie na psychikę, nie wiem czy ma znaczenie czy on jest gdzieś umocowany czy ma wystarczyć że sobie będzie leżał pod skórą, i czy są jakieś badania kliniczne czy jest jakaś różnica jeśli on jest między wyrostkami kolczystymi a gdziekolwiek indziej pod skórą.

Instrukcja DIAM - spineinfo.ru/~files/DIAMST.pdf

Temat o DIAM na RTG - forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/3...9B%C4%87-diam-na-rtg

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 3 tygodni temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: launica1

DIAM ( przemieszczenie?) vs Bacjac, Coflex.. 9 miesiąc 3 tygodni temu #14853

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Dziękuję za instrukcję. Przegladałam też filmy dostępne w sieci. Temat o rtg i diamie czytalam wcześniej, bo zaglądam tu już od dłuższego czasu. Niestety, instrukcja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że zaciski od sznurków faktycznie nie znajdują się tam, gdzie powinny.. co do zasadności stosowania tego implantu- nie wiem, czy u mnie zadziałał przez 2 tygodnie efekt placebo, czy jednak rzeczywiście pomogło, ale faktem jest, że poza samym miejscem przeprowadzenia zabiegu wreszcie nic mnie praktycznie nie bolało. To było niesamowite uczucie po miesiącach właściwie nieustannego bólu. No nic, pozostaje mi czekać do poniedziałku i ewentualnie naciskać na inny rodzaj implantu, jeśli takowy stosują.

DIAM ( przemieszczenie?) vs Bacjac, Coflex.. 9 miesiąc 3 tygodni temu #14855

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
To może akurat w tym przypadku zadziałał tylko spadł..

Na zdjęciu jakieś plamy są, ale nie wiem czy to sam zarys implantu czy np. zdjęcie było robione telefonem z monitora i to kontury fotografującego odbijające się od ekranu (widać jakby twarz i rękę z telefonem) - słaba jakość zdjęcia wskazywałaby że albo radiolog się nie przyłożył albo to jest zdjęcie zdjęcia, albo jeszcze jakiś inny wynalazek

Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 3 tygodni temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena