Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: nasilenie bólu po operacji tlif

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14783

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 1
No tak, ból po operacji to bardzo indywidualna sprawa .....Jednak mam powody do niepokoju bo przedostatnią operację totalnie "skopali", więć zawsze istnieje pewna doza wątpliwości, czy aby znów coś jest jak to się mówi "nie halo" .Na razie muszę zacisnąć zęby i dać sobie trochę czasu .Na pewne rzeczy człowiek nie ma wpływu .Póki co to nie ma różowo.Zresztą wiesz to z autopsji -ból to takie draństwo że totalnie potrafi zdemolować psychikę .Dziękuję za odpowiedz :) Życzę Tobie DUŻO zdrówka i żeby nie bolało.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14784

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Ja miałem to szczęście w nieszczęściu że każda kolejna operacja coś poprawiała i nie było porażki w czasie operacji.
Po tej ostatniej przez kilka miesięcy myślałem że źle mi krzywiznę kręgosłupa ustawili bo uczucie było jakbym wisiał na haku w nienaturalnej pozycji, ale to minęło. Jakby jeszcze ból pooperacyjny/kości/mięśni zmalał do takiego poziomu jak miałem po stabilizacji L4-S1 to byłoby super, ale i tak jest już lepiej niż przed operacją bo np. mogę siedzieć bez podpierania się rękami o krzesło. Trochę nędza jest z ruszaniem mięśniami pleców, jeszcze nie opanowałem o co chodzi, bo plecy mi się trzymają na prętach, a wcześniej trzymały się tylko na mięśniach chroniących przed bólem co działało tylko w wyprostowanej pozycji ale męczyło. Teraz jest dziwnie bo na tym odcinku co jest stabilizacja to mięśnie nic nie robią, i nie da się tak poprzeginać/ponaciągać. Jedyny duży minus to niemały problem z zakładaniem butów/skarpetek.
Po sobie patrząc to myślę że po 3 - 6 miesiącach powinieneś zacząć odczuwać poprawę jeśli wszystko jest dobrze zrobione, a po roku powinno być całkiem nieźle.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14786

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
'Ja jestem po tlif i niestety poprawy nie ma bol gorszy niz z przed operacji bol w kierunku rosnacym z miejsca gdzie mam wstawione te sruby Problem z wstawaniem rano , kichanie czy kaszel powoduje w tym miejscu jak by rozprezanie z towarzyszącym bólem. NIE mogę leżeć na wznak bo mnie boli ten odcinek a ponadto ruch rotacyjny miednicy z kolysaniem na boki czy w przód bądź w tył powoduje ból również Co najgorsze ból budzi w nocy i nad ranem juz wstaje wczesnie bo tylko wtedy gdy wstanę to jakos jest lepiej Pisałam wczesniej wątek o moich dolegliwościach oraz nowe Mr odc.ledzwiowego Wiec można sobie poczytac W środę mam neurochirurga i zobaczymy co mi powie.Jestem zdziwiona ze tu kolega miał wyciąganie srub

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14787

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
To szczerze współczuję .Mi lekarz po operacji powiedział że będę jeszcze śmigał na nartach .....chyba się za mocno zagalopował, bo jak na razie mogę robić za wieszak do ubrań .Nawet minimalnie nie mogę się pochylić .Ból non stop ,najgorzej nasila się w spoczynku,zwłaszcza jak lęże na wznak.Hydroxizina pomaga mi zasnąć -bez tego oka bym nie zmrużył :blush: To już 4 miesiąć od operaji i coraz gorzej mi się porusza.

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14788

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Zastanie też nie sprzyja - chodzenie po operacji jest zazwyczaj wskazane i to jak najwięcej.
Ja po tej ostatniej operacji chodziłem mocno wyspinany do czasu aż uzyskałem od lekarza zapewnienie że mogę się już normalnie ruszać i nic się nie rozpadnie. U wielu osób robi się po operacji zespół szoku pourazowego, szczególnie jak są kiepsko prowadzeni przeciwbólowo (a w Polsce jest z tym marnie - oglądając filmy z innych krajów tam się bierze pod uwagę że ból z kręgosłupa jest jednym z najcięższych jakie można mieć, w Polsce często daje się.. paracetamol po operacji).
Lekarz po takim czasie w sumie powinien być ustalić co Cię dokładnie boli i czy to jest ból pooperacyjny czy co innego, a z tego co piszesz to chyba nie bardzo wiesz co to za ból, nie opisałeś go.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 1 tydzień temu #14789

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Ostry piękący ból ,uczucie szarpania w okolicy cięcia+ ucisk śrub.Lekarz twierdzi że to może być ból powięziowy związany z naruszeniem rany pooperacyjnej.Podobno szwy użyte do szycia powiezi rozpuszczają się około 6 miesięcy i mogą dawać dolegliwości bólowe.Mam się uzbroić w cierpliwość -jeśli mi nie przejdzie ,ma mi dać skierowanie na tomograf . Rezonans odpada ze względu u na użyty rodzaj stabilizacji.Ale jak na moje odczucie to mi wygląga na ból o charakterze ucisku na nerwy -ostry piękący,palący jakby zapalniczką przypiekano :( .Cała dzisiejsza noc to zagryzanie zębów z bólu....nawet 200 tramadolu retard nic nie pomogła .
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.142 s.
Zasilane przez Forum Kunena