Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: nasilenie bólu po operacji tlif

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14765

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 1
Witam serdecznie forumowiczów!!! :) Szukam osób które przesły operacje tlif ze stabilizacją a chciały by napisać o swoim funkcjonowaniu po operacji.U mnie operacja odbyła się we wrześniu 2017 roku czyli niedawno.Od miesiaca mam duże nasilenie bólu (ostry piękący) Na kontrolnej wizycie lekarz zlecił mi jedynie rtg kręgosłupa .Wyszło że połóżenie implantów i śrub prawidłowe.A ja w dalszym ciągu nie mogę funkcjonować .Czy ktoś jest zorienowany ile czasu dochodzi się do siebie po takim zabiegu? Pozdrawiam Serdecznie 1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: elektra

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14768

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Można zacząć poszukiwania od działu "Po operacji" :)

forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji

Przy okazji - jaka to była operacja? Ilu segmentów? Z jakiego powodu?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 7 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14774

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Reoperacja -reoperacji ,3 razy grzebali na tym samym poziomie .Same poprawki, po drugiej operacji wywołali u mnie jatrogenną niestabilność kręgosłupa + stenoza kanału kręgowego i nawrotowa przepuklina na tym samym poziomie.Porażka za porażką, nic nie pomogli jest jeszcze 3 razy gorzej niż przed operacją.Teraz mam usunięte 2 dyski l-4 i l-5 + 6 śrub stabilizujących .Cały czas odczuwam silny ból w dodatku śruby niesamowicie rozpierają że ciężko się poruszać ..Ile to można poprawki robić ....cierpliwość już tracę :S

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14775

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
U mnie to rozpieranie śrub było do czasu kiedy przestałem chodzić spięty w ochronie przed bólem, mniej więcej rok po wstawieniu śrub - uczucie jakby się wisiało na czymś. Uczucia że jest gorzej pod względem natężenia bólu nie miałem, tzn. ból nie był większy niż przed operacją, ale po operacji był przez długi czas stały więc bardziej męczył dopóki się nie zagoiło - ale opłaciło się w moim przypadku.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: tedi

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14781

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
A po jakim czasie ból zaczął się wycofywać u Ciebie?!

nasilenie bólu po operacji tlif 7 miesiąc 2 tygodni temu #14782

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Wiesz co bóle kręgosłupa są bardzo złożone więc nie mogę mówić ogólnie "ból".
- ból korzeniowy - po operacji natychmiast zaczął maleć (promieniujący do małych palców w stopie)
- ból przy siedzeniu natychmiast po operacji przestał się pojawiać
- ale ból pooperacyjny był przez przynajmniej 3-4 miesiące tak silny jak ból który wcześniej występował u mnie przez niestabilność, przy siedzeniu czy lekkim pochyleniu
- jakieś 6 miesięcy po operacji zacząłem odczuwać mniejsze dolegliwości stałe niż miałem przy w/w ruchach przed operacją
- rok po operacji było już w miarę OK poza nie przechodzącym bólem w boku, ale okazało się że to kamyk w nerce
- teraz jestem jakieś 13 czy 14 miesięcy po operacji i nie mam żadnych ostrych dolegliwości korzeniowych, skurczy nóg, itd - głównie bóle samych pleców i stawów krzyżowo-biodrowych, ale że mam 5 poziomów ześrubowanych to w moim przypadku lepiej być po prostu chyba nie może. niemniej przestałem nawet myśleć o braniu przeciwbólowych opioidów (które wcześniej nie pomagały jakoś super, tzn. zamulały i dało się na nich jakoś wegetować). W ostatnich dniach przez zmiany pogody i zimę mam mocniejsze dolegliwości, smaruję się maścią Diklofenak bo to są bóle mięśni i przez pręty a nie jakieś typowe od-kręgosłupowe nerwobóle. Nie czuję już teraz tego ciśnięcia/zgniatania kręgów przez śruby, nie czuję żeby coś było źle zoperowane. No ale że to jest wysoka stabilizacja a nie ruchome implanty to nie czuję się też sportowo/bojowo.

Po wcześniejszej stabilizacji L4-S1 po roku nauczyłem się jeździć na nartach i z tym co było zoperowane było fajnie, przestałem to czuć, tylko niestety miałem wyżej bardzo ostre bóle z niestabilności i ciągnęło mnie w jedną stopę więc trzeba było podnieść stabilizację.

O wynikach operacji piszemy też tu: forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/2...ci-operacja-operacje

Ostatnio zmieniany: 7 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.183 s.
Zasilane przez Forum Kunena