Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: nasilenie bólu po operacji tlif

nasilenie bólu po operacji tlif 1 tydzień 5 dni temu #14790

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 948
  • Oklaski: 31
U mnie takie coś było przy infekcji rany po jednej z operacji - wyszedł wysoki poziom białka c-reaktywnego w badaniu krwi, później wysoka gorączka. Tylko antybiotyk działał na zmniejszenie palenia/swędzenia. Podobnie też jest chyba przy uczuleniu na zastosowane materiały.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

nasilenie bólu po operacji tlif 1 tydzień 5 dni temu #14791

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Jesteś pewny, że rozonans odpada przez zastosowane implanty ? , a jakiego one są rodzaju ? neurochirurg powiedział jasno , że z tym instrumentarium nie można wykonywać rezonansu magnetycznego ? . Jeśli nie to trochę kicha bo tak naprawdę nigdy nie będziesz w 100 % pewny, czy jest ucisk na nerw czy nie , tylko rezonans jest w stanie jednoznacznie to stwierdzić . Tomografia bardziej ocenia kości i położenie implantów , oczywiście jest o wiele bardziej dokładniejsza niż RTG kręgosłupa, ale nie zawsze można ocenić czy coś uciska. Możliwe, że te bóle palące , rwące jeśli nie ma promieniowania do nóg są wynikiem częstego grzebania na tym samym poziomie i jest to rodzaj bardziej neuropatii. Jeśli tak to pocieszę Cię bo w razie czego są na to specjalistyczne leki , które bardzo dobrze radzą sobie z tym rodzajem bólu, ja również mam taki rodzaj bólu , zastosowana mieszanka leków od neurologa pomagają :)
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

nasilenie bólu po operacji tlif 1 tydzień 5 dni temu #14792

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Tak, lekarz powiedział że są stalowe śruby i zdany jestem wyłacznie na tomograf....nie wiem może to blizna w kanale kręgowym ale nie wiem czy tomograf to może wykazać?

nasilenie bólu po operacji tlif 1 tydzień 5 dni temu #14793

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Całkiem możliwe, że blizna, ale tomograf blizny raczej nie pokaże , zazwyczaj jest potrzebny nie tyle co rezonans ale jeszcze z kontrastem aby uwidocznić bliznę Ciekawe czemu stalowe Ci wstawili, mało kiedy się takie stosuje w dzisiejszych czasach.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 5 dni temu przez kowalski89.

nasilenie bólu po operacji tlif 1 tydzień 5 dni temu #14795

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Nie wiem....pewnie w Koszalinie jadą po kosztach i wstawiają byle co i byle jak :dry: :(
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.112 s.
Zasilane przez Forum Kunena