Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: L5/S1 - czy doszło do przerwania pierścienia?

L5/S1 - czy doszło do przerwania pierścienia? 8 miesiąc 2 tygodni temu #14702

• Beata Kr
  • Beata Kr Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Witam,
w załączeniu moje wyniki rezonansu odcinak lędźwiowego. Czy z tego opisu można się doczytać czy w moim przypadku przepukliny doszło do przerwania pierścienia włóknistego czy jest "tylko" jego uszkodzenie bez przerwania?
Ortopeda zalecił mi tylko ćwiczenia mckenziego ( na łokciach i jak do pompek ) oraz godzinny spacer w tempie ok 6.5km/h każdego dnia. Poza tym basen nie, rower nie. Natomiast jazda konna tak ( jeżdżę dość dobrze choć o to się ortopeda nie pytał ).

Z góry dziękuje za opinię.
Beata
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 2 tygodni temu przez Beata Kr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

L5/S1 - czy doszło do przerwania pierścienia? 8 miesiąc 2 tygodni temu #14703

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 2
Z opisu nie wynika, żeby pierścień był przerwany. Jazda konna z takim czymś - nie wiem czy powinnaś. Poszukaj dobrego rehabilitanta i nie rób sama Mackenziego.
Czemu nie basen, najmniej obciąża a najlepiej wzmacnia mięśnie, A jak się czujesz? Nic nie napisałaś o objawach. Ortopeda to nie jest fachowiec od kręgosłupa, więc jeśli masz poważne dolegliwości to koniecznie odwiedź neurochirurga.

L5/S1 - czy doszło do przerwania pierścienia? 8 miesiąc 2 tygodni temu #14704

• Beata Kr
  • Beata Kr Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Na wizycie byłam u ortopedy z rehasport specjalizującego się w schorzeniach kręgosłupa. Tez byłam zaskoczona, że jazda konna nie jest przeszkoda.
Odczuwam dolegliwości bólowe w okolicy odcinka lędźwiowego. Nie jest to może ból przeszkadzający mi funkcjonować na co dzień, raczej nazwałbym go upierdliwym i meczącym. Nie budzi mnie w nocy.
Ortopeda pokazał mi podczas wizyt jak robić ćwiczenia Mck. czy te ćwiczenia musza być zawsze wykonywane pod nadzorem rehabilitanta?

L5/S1 - czy doszło do przerwania pierścienia? 8 miesiąc 2 tygodni temu #14705

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
  • Oklaski: 35
Jazda konna nie jest zakazana ..
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

L5/S1 - czy doszło do przerwania pierścienia? 8 miesiąc 2 tygodni temu #14707

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 11
Ale zakazane jest długotrwałe siedzenie, a także wstrząsy i wibracje, więc z tą jazdą konno bym jednak uważał!

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego lekarz odradził basen. No i dlaczego jazda konno ma być ok, a rowerem już nie. Mi zdecydowanie odradzano rower. @Beata Kr - powinnaś poszukać lepszego lekarza, na moje laickie oko, masz jeszcze stosunkowo niewielką dyskopatię do zaleczenia rehabilitacją, nie zmarnuj tej szansy.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 2 tygodni temu przez Bałykan.

L5/S1 - czy doszło do przerwania pierścienia? 8 miesiąc 2 tygodni temu #14708

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 2
Dobrze Ci napisał Bałykan - nie zmarnuj tego co masz. Bez dobrego rehabilitanta nic sama nie rób. Widać z tego co piszesz, że niewiele wiesz o dyskopatii, poczytaj choćby na tym forum. Rady tego ortopedy tez są dziwne. Przy tych dolegliwościach wskazane jest raczej wzmacnianie mięśni wewnętrznych, poprzecznego brzucha, mięśni dna miednicy, stabilizacja wewnętrzna. Przy ćwiczeniach najważniejsza jest technika i skupienie i dobrze by było, żeby Ci to ktoś pokazał. Przy jeździe konnej są wszystkie czynniki, które szkodzą dyskopatom - pozycja siedząca i do tego wstrząsy, więc przemyśl, czy warto.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.119 s.
Zasilane przez Forum Kunena