Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Dyskopatia kręgosłupa

Dyskopatia kręgosłupa 3 miesiąc 2 tygodni temu #14636

• Arcziv
  • Arcziv Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam, podobno mam dyskopatie kregosłlupa, lecz lekarz nie powiedział mi w których dokładnie miejscach...
Nie wiem czy to jest dokładnie odcinek lędźwiowy, chociaż tak podejrzewam dlatego tutaj zamieściłem ten wątek.

Lekarz przedstawił to jako (rozpoznanie): Dyskopatia wielopoziomowa z zespołem bólowym korzeniowym
Cel porady: Po stronie prawej - do biodra

Zdjęcie mojego kręgosłupa w załączniku lub : ibb.co/b0L6Wb oraz ibb.co/hpPAbm
Te zdjęcie jest sprzed kilku miesięcy, przez ten czas wykonywałem różne ćwiczenia i niby jest lekka poprawa w chodzeniu, ale chciałbym dokładnie zlokalizować problem.
Czy Metoda doktora Fukutsudzi z ręcznikiem pod lędźwiami może mi pomóc? Robię już to jakiś czas i po pierwszych razach była poprawa, ale teraz po dłuższym czasie nie widzę różnicy, a ból wciąż występuje, chociaż jak mówiłem nie taki jak kiedyś.
U mnie ból występuje w pachwinie gdy chodzę, ciężko jest mi się wyprostować i nie mogę leżeć na plecach z prostymi nogami bo mnie po prostu rwie w pachwinie, muszę mieć zazwyczaj zgiętą nogę lub obydwie nogi w kolanie. Ulgę przynosi spanie na jednym z boków.
Znajomi także mi mówią, ze chodzę jakbym kulał na prawą nogę.

Lekarz zlecił zabieg fizykoterapii + rehabilitacja. Oczywiście poszedłbym gdybym miał fundusze, ale niestety nie posiadam w tym momencie gotówki, piszę żeby się spytać czy można na to wpłynąć jakoś samemu ćwicząc w domu.

Jakie ćwiczenia wykonywać na mój typ schorzenia? Czy w ogóle da radę to jakoś ogarnąć samemu czy jednak iść do lekarza.

Pozdrawiam.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 tygodni temu przez Arcziv.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia kręgosłupa 3 miesiąc 2 tygodni temu #14639

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 962
  • Oklaski: 31
Witaj na Forum

Czy nie masz zdjęcia RTG bocznego, wyglądającego podobnie jak w tym artykule drkregoslup.pl/Bol-krzyza/Co-widac-na-zd...a-ledzwiowego,32,187 ? Trochę więcej i łatwiej na nim można zobaczyć.

Na tym które zamieściłeś to widać głównie stawy krzyżowo-biodrowe (forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...wo-biodrowe-skb,-sij), i że nie masz jakiegoś istotnego skrzywienia kręgosłupa. Oceny stawów ja się nie podejmuje - niby jeden jest ładny płynny kształt a drugi nie bardzo, ale nie mam na tyle wiedzy żeby ocenić czy to kwestia ustawienia zdjęcia czy co.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Dyskopatia kręgosłupa 3 miesiąc 2 tygodni temu #14640

• Arcziv
  • Arcziv Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Poszukam jeszcze bo mam płytkę i wstawię.

Dyskopatia kręgosłupa 3 miesiąc 2 tygodni temu #14643

• Arcziv
  • Arcziv Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Okej wstawiłem nowe boczne zdjęcie kręgosłupa: ibb.co/hpPAbm
Jest także w załączniku.
W wynikach badań wyszło:

Mała skolioza lędźwiową w prawo.
Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów kręgowych lędźwiowych o charakterze guzków Shmorla.
Poza tym - obraz RTG kręgosłupa lędzwiowo-krzyżowego bez innych zmian.
Wysokość i kształt trzonów kręgowych, wysokość, przestrzeni międzytrzonowych i elementy łuków kręgu są zachowane.

Wojskowy lekarz jest pewny, że to dyskopatia.

Co zrobić żeby to wyleczyć?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 tygodni temu przez Arcziv.

Dyskopatia kręgosłupa 3 miesiąc 2 tygodni temu #14646

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 962
  • Oklaski: 31
Wysokość przestrzeni międzytrzonowych zachowana = brak dyskopatii, więc to się wzajemnie wyklucza..
Masz duże nierówności dolnych i górnych krawędzi trzonów przez co mi jako nie-lekarzowi ciężko ocenić jakie są wysokości dysków. Na L5/S1 coś nisko mi się wydaje.
Nie wiem też czy stawy międzykręgowe tak mają wyglądać na RTG. Lekarz z doświadczeniem pewnie mógłby coś więcej na podstawie tego RTG powiedzieć.
Na RTG nie widać dysków bo "łapie" tylko elementy kostne, więc widać tylko wysokość przestrzeni międzytrzonowych - skoro ona zdaniem opisującego jest OK to nie wiem skąd dyskopatia.
Właściwszym badaniem kręgosłupa jest badanie rezonansem magnetycznym - na nim więcej widać - drkregoslup.pl/Anatomia/Atlas-rezonansu-...dla-pacjentow,33,146

Może ktoś inny coś więcej wie i napisze.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Dyskopatia kręgosłupa 3 miesiąc 2 tygodni temu #14647

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 5
użytkownik421 napisał:
Wysokość przestrzeni międzytrzonowych zachowana = brak dyskopatii, więc to się wzajemnie wyklucza..
Ja z 3 poziomową dyskopatią i po 2-óch operacjach mialem na opisie rtg: "...nieznaczne obniżenie przestrzenii mk l5-S1, pozostałe wysokości przestrzeni mk zachowane..." dla mnie badanie RTG w kierunku dyskopatii jest co najmniej mało skuteczne.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.214 s.
Zasilane przez Forum Kunena