Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyskopatia odcinek L5-S1 dziwny przypadek

Dyskopatia odcinek L5-S1 dziwny przypadek 3 tygodni 1 dzień temu #14421

• arek880401
  • arek880401 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam od ok roku czasu walczę z dziwnym bólem pleców w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Jednak ten ból jest dziwny bo on się przemieszcza, np miesiąc czasu boli mnie środek pleców, za miesiąc nie boli nic, a za jakiś czas ból jest promieniujący lub rozciąga się w kierunku uda. Próbowałem już wielu sposobów takich jak: akupunktura, oklejanie tejpami, terapia punktów spustowych, masaże i niestety efektu brak.
Jedynym skutecznym lekarstwem na te bóle pleców jest ... siłownia ! Mało tego, po treningu siłowym ból pleców ustaje a gdy pod koniec czerwca miałem przerwę od aktywności fizycznej to sytuacja była bardzo ciężka i ból się nasilił. Oczywiście ćwiczę z głową i unikam ciężkich ćwiczeń obciążających odcinek L5.
W czerwcu miałem badanie rezonansu magnetycznego a następnie wizytę u neurologa ale jedyne co mi powiedział to znaleźć sobie zestaw ćwiczeń na YouTube właśnie na ten odcinek kręgosłupa i ćwiczyć w domu. Nie zabronił mi też ćwiczyć na siłowni.
Wszystkie metody puki co dają mi efekt chwilowy ale jednak nic tego bólu nie wyeliminowało na stałe. Ból ten najczęściej pojawia się gdy jestem dość długo w bezruchu lub gdy wstaję rano z łóżka po nocy, pomagają mi tabsy przeciwbólowe Dexak ale no cały czas nie można jechać na tabsach. W załączniku przesyłam zdjęcie rezonansu z czerwca
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia odcinek L5-S1 dziwny przypadek 3 tygodni 1 dzień temu #14422

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
Neurolog generalnie dał Ci dobrą radę. Daruj sobie siłownie, jej pozytywny efekt to po prostu to że się ruszasz. Ale przy tym spinasz mięśnie i ryzykujesz kontuzję. Podstawa to ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie kręgosłupa. Do tego basen albo lekki bieg aby dyski trochę popracowały. Pomyśl czy masz odpowiedni materac i czy śpisz w dobrej pozycji. Całą niezbędną wiedzę na ten temat znajdziesz na youtube. Dopóki nie przejdzie Ci poranny ból obowiązkowo zaczynaj dzień od rozciągania + np. sesja na macie do akupresury
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Dyskopatia odcinek L5-S1 dziwny przypadek 3 tygodni 21 godzin temu #14425

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 928
  • Oklaski: 30
Jeśli boli przy rozluźnieniu, to może to być niestabilność (czasami do wychwycenia na rtg czynnościowym) - mięśnie w stanie spoczynku nie chronią kręgosłupa, i jakkolwiek by silne nie były to na taki rodzaj bólu po spoczynku niewiele pomogą. Da się co prawda spać z pospinanymi mięśniami, ale to prowadzi do ich uszkodzenia oraz problemów neurologicznych. Możesz spróbować spać na czym innym, ew. podkładać sobie różnie poduszki i sprawdzić czy ból się zmniejszy (albo podejść do rehabilitanta żeby Ci dobrał pozycję najlepszą dla Ciebie do spania). Jeśli byłaby tam niestabilność to nic dziwnego by w tym przypadku wbrew tytułowi nie było. MRI niestety jest robione w Polsce obecnie jedynie w pozycji leżącej.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 21 godzin temu przez użytkownik421.

Dyskopatia odcinek L5-S1 dziwny przypadek 3 tygodni 9 godzin temu #14426

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
Tego rodzaju ból może tez pochodzić ze stawów międzykręgowych. Jeśli ustępuje w ruchu a nasila się w spoczynku. Ćwicz mięśnie wewnętrzne - mięsień poprzeczny brzucha. Stabilizacja core - dużo tego na youtube.
The following user(s) said Thank You: arek880401

Dyskopatia odcinek L5-S1 dziwny przypadek 3 tygodni 6 godzin temu #14427

• arek880401
  • arek880401 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
No to też właśnie chodzę dlatego na siłownie, aby nie tylko dźwigać ciężary a wzmacniać mięśnie brzucha, gorset mięśniowy i robić stabilizację.
Co do spania to być może jest coś na rzeczy, mam wrażenie że jak się budzę rano albo przebudzam w nocy to jestem lekko skręcony w lewą stronę i praktycznie zawsze wybudzam się na lewym boku. Poniekąd to by się mogło zgadzać bo w przeszłości miałem właśnie takie objawy iż ból promieniował w lewą stronę
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena