Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Interpretacja MRI, Zdjęcia. Odcinek L-S.

Interpretacja MRI, Zdjęcia. Odcinek L-S. 3 tygodni 6 dni temu #14390

• iandreas1000
  • iandreas1000 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc w ocenie kręgosłupa??. Zaczęło się od silnego bólu w dolnej części pleców który promieniował na pośladki. Po pewnym czasie się "uspokoiło", ale zawsze po nawet lekkim dźwiganiu, odzywa się ten odcinek pleców(czasami też drętwieje mi lewa noga i pośladki, jak i mam skurcze lewej stopy). Postanowiłem zrobić sobie rezonans. Jestem załamany, boję się że uszkodziłem sobie kręgosłup na amen. Czy da się coś zrobić w moim przypadku?? Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 6 dni temu przez iandreas1000.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interpretacja MRI, Zdjęcia. Odcinek L-S. 3 tygodni 6 dni temu #14391

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 193
  • Oklaski: 41
L4/L5 nieduża przepuklina , L5/S1 większa . 2 ostatnie dyski masz ciemniejsze(bardziej odwodnione), brakuje zdjęć poprzecznych mri (takich jakby pomiędzy dyskami „od góry”).

Interpretacja MRI, Zdjęcia. Odcinek L-S. 3 tygodni 6 dni temu #14392

• iandreas1000
  • iandreas1000 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Dziękuje Ci za odpowiedź. Już wysyłam. I co o tym sądzisz?? I czy dobre zdjęcia wrzuciłem?? Czegoś brakuje??
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 6 dni temu przez iandreas1000.

Interpretacja MRI, Zdjęcia. Odcinek L-S. 3 tygodni 6 dni temu #14393

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Wydaje mi się , że na tych zdjęciach nie widać styczności dysków z nerwami, być może dlatego, że mri jest robione w pozycji leżącej . Powiem tobie jedno , mam gorsze mri od twojego i mój neurochirurg (ten co mnie operował ) i jego kolega po fachu powiedzieli abym sobie kolejną operację odpuścił i ostro wziął się za ćwiczenia - jak narazie pomogło.
Być może , ktoś inny jeszcze się wypowie.
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 6 dni temu przez adbur.
The following user(s) said Thank You: iandreas1000

Interpretacja MRI, Zdjęcia. Odcinek L-S. 3 tygodni 6 dni temu #14395

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 33
  • Oklaski: 9
Po pierwsze należy zacząć dbać o kręgosłup ,niestety L5/L4 oraz L5/S1 już są odwodnione reszta pięknie świeci prawidłowo nawodnione.
Najważniejsze nie obciążać kręgosłupa ,najbardziej szkodzi mu siedzenie i nieprawidłowe podnoszenie.
Należy poczytać na forum jak czyta się MR ściągnąć program RadiAnt Dicom Viewer w programie można umieścić twoje MR i ustawić dwa obrazy,
Obraz pionowy oraz poziomy w programie w zależności od obrazu będzie pokazywać który dysk pokazuje.
Zazwyczaj obraz poziomy zawiera 4,5 zdjęć dysku obrazy pionowe więcej.
Nie wiem ile masz lat ale z wiekiem dyski się starzeją szczególnie po trzydziestce.
Proces można tylko spowolnić raczej dysku odwodnionego nie da się uleczyć by spełniał swoją role jeśli się mylę to koledzy mnie poprawią.
Dopóki dysk jest w całości i pierścień za bardzo nie wysuwa należy rozpocząć rechabilitacje masaże ćwiczenia pływanie ogólnie ruch.
Wiem łatwo powiedzieć najważniejsze systematyczność zmiana nawyków trzeba zacząć myśleć o kręgosłupie.
Przyszłość jest nie pewna każdy z nas jest inny ,a najgorsze może być przed tobą ucisk na korzenie rwa bóle idące do stopy problemy ze stawami.
Zabiegi operacyjne nie lecza dysków tylko niwelują ucisk na nerwy,jest bardzo wysoki odsetek zabiegów nie udanych nie przynoszących poprawy.
Na pewno powinieneś skonsultować się z neurologiem ,neurochirurgiem lub ortopedą ale tylko z takim kto leczy kręgosłupy, i ma doświadczenie.
The following user(s) said Thank You: iandreas1000

Interpretacja MRI, Zdjęcia. Odcinek L-S. 3 tygodni 6 dni temu #14397

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Oprócz tego co sugeruje Gucio1960 możesz przedyskutować sprawę i sytuację Twojego słupka z dobrym rehabilitantem-takim od „krzyża” . Nawiasem mówiąc mój neurochirurg (tak myślę)z tym MRI pogonił by ciebie do domu:) a mój neuro był sam 2 razy cięty na lędźwiówkę .
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.118 s.
Zasilane przez Forum Kunena