Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discektomia czy warto?

Discektomia czy warto? 3 miesiąc 1 tydzień temu #14382

• Rafał 47
  • Rafał 47 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Oto pełny opis rezonansu: lordoza lędźwiowa zniesiona, dużego stopnia esowate skrzywienie tego odcinka, niewielka uogólniona wypuklina krążka mk L4-5 wywołuje zwéżenie otworów mk Na poz. L5-S1 okrężnawypuklina z lewostronnæ protruzją jm głębokości 6 mm Zmiany te uciskają korzenie S1 w lewym zachyłku bocznym i otworze mk oraz nieznacznie modelują worek oponowy, stłuszczenie szpiku kręgów L5 S1, wys. Trzonów zachowana
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Discektomia czy warto? 3 miesiąc 1 tydzień temu #14385

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 948
  • Oklaski: 31
Z opisu prawdopodobnie wynika że jest tam jeszcze skolioza, jeśli dobrze rozumiem "esowate skrzywienie tego odcinka", czyli większe obciążenie dysków po jednej stronie.
Jak pisałem wcześniej - opis to tylko ogólny opis zmian które zauważył radiolog, najważniejsza jest opinia lekarza z doświadczeniem w leczeniu kręgosłupów - zachowawczym czy operacyjnym, i ocena przez niego zdjęć a nie opisów. Po opisach żaden lepszy lekarz nie ocenia. Zdjęcia plus badanie czynnościowe (czyli między innymi odpowiedź na to czy z nerwami jest wszystko OK czy nie) plus ocena sylwetki plus wywiad plus doświadczenie lekarza i zaufanie do lekarza = dobra porada.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Discektomia czy warto? 3 miesiąc 1 tydzień temu #14396

• Rafał 47
  • Rafał 47 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Sam juz nie wiem Prawdopodobnie do szpitala mam iśč w poniedziałek a zabieg pewnie we wtorek Boje sie coraz bardziej Nie wiem co robić

Discektomia czy warto? 3 miesiąc 1 tydzień temu #14400

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 2
Zmiany uciskają korzenie. Nad czym się zastanawiać. Od przewlekłego bólu dostaniesz depresji, nadciśnienia itd.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Discektomia czy warto? 3 miesiąc 5 dni temu #14408

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 948
  • Oklaski: 31
@Rafał47 - jeśli robisz zabieg w poważnym miejscu, gdzie w razie czego mają szerokie spektrum wykonywanych zabiegów, to cóż możemy zrobić poza trzymaniem za Ciebie kciuków? Każdy z nas kto miał operację decyzję podejmował samodzielnie, i chyba nie oczekiwaliśmy od nikogo żeby nam powiedział czy robić operację czy nie, raczej szukaliśmy informacji co to za operacja i jak inni się po niej czują. Jak nie jesteś pewny to chyba możesz przełożyć na inny termin, np. za pół roku czy rok, jak Ci nie dało w kość jeszcze na tyle żebyś był zdecydowany.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Discektomia czy warto? 3 miesiąc 4 dni temu #14414

• Rafał 47
  • Rafał 47 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
No troszkę dało mi to w kość Mam już tego dośč Zabieg chyba jutro Trochę stresa mam ale co zrobić takie życie Nie nie robie zabiegu w żadnym poważym miejscu niestety Troche sie boje że jak odłoże to na pół roku to żeby sobie nerwów nie uszkodzić bo wtedy to już chyba kaplica Dzięki za wsparcie Odezwe się jak po zabiegu będe
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.101 s.
Zasilane przez Forum Kunena