Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Discektomia czy warto?

Discektomia czy warto? 6 dni 2 godzin temu #14382

• Rafał 47
  • Rafał 47 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Oto pełny opis rezonansu: lordoza lędźwiowa zniesiona, dużego stopnia esowate skrzywienie tego odcinka, niewielka uogólniona wypuklina krążka mk L4-5 wywołuje zwéżenie otworów mk Na poz. L5-S1 okrężnawypuklina z lewostronnæ protruzją jm głębokości 6 mm Zmiany te uciskają korzenie S1 w lewym zachyłku bocznym i otworze mk oraz nieznacznie modelują worek oponowy, stłuszczenie szpiku kręgów L5 S1, wys. Trzonów zachowana
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Discektomia czy warto? 3 dni 21 godzin temu #14385

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Z opisu prawdopodobnie wynika że jest tam jeszcze skolioza, jeśli dobrze rozumiem "esowate skrzywienie tego odcinka", czyli większe obciążenie dysków po jednej stronie.
Jak pisałem wcześniej - opis to tylko ogólny opis zmian które zauważył radiolog, najważniejsza jest opinia lekarza z doświadczeniem w leczeniu kręgosłupów - zachowawczym czy operacyjnym, i ocena przez niego zdjęć a nie opisów. Po opisach żaden lepszy lekarz nie ocenia. Zdjęcia plus badanie czynnościowe (czyli między innymi odpowiedź na to czy z nerwami jest wszystko OK czy nie) plus ocena sylwetki plus wywiad plus doświadczenie lekarza i zaufanie do lekarza = dobra porada.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Discektomia czy warto? 2 dni 17 minut temu #14396

• Rafał 47
  • Rafał 47 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Sam juz nie wiem Prawdopodobnie do szpitala mam iśč w poniedziałek a zabieg pewnie we wtorek Boje sie coraz bardziej Nie wiem co robić

Discektomia czy warto? 1 dzień 10 godzin temu #14400

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
Zmiany uciskają korzenie. Nad czym się zastanawiać. Od przewlekłego bólu dostaniesz depresji, nadciśnienia itd.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.104 s.
Zasilane przez Forum Kunena