Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Interpretacja wyniku RTG

Interpretacja wyniku RTG 2 miesiąc 6 dni temu #13744

• Shanice
  • Shanice Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam! Kilka dni temu schyliłam się i po kilku sekundach w takiej pozycji poczułam jakby coś złamało się a kręgosłup jakby się obniżył o kilka centymetrów. Momentalnie ścięło mnie z nóg. Udałam się do lekarza, wykonano zdjęcie rtg i przepisano leki przeciwbólowe. W opisie rtg zamieszczono: lewostronna skolioza kr. L-S z relacją trzonów kręgów; zwężenie przestrzeni m/k L5/S1; niestabilnosc pogranicza lędźwiowo-krzyżowego z przemieszczeniem linii statycznego ciążenia do przodu. Leki nie działają a ja czuje ciągle dyskomfort gdyż w pozycji pochylonej do przodu jest ok a gdy próbuje się wyprostować pośladki i uda są nienaturalnie napięte. Czy lekarz powinien skierować mnie do ortopedy? W sumie nie dowiedziałam się co mi jest a wyniki nie do końca są zrozumiałe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interpretacja wyniku RTG 2 miesiąc 2 dni temu #13747

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 903
  • Oklaski: 30
A skąd tyle schylania? Przy problemach z kręgosłupem raczej nie można się schylać, tylko przykucać z prostymi plecami.
Z opisu RTG wynika że nic się nie złamało wbrew odczuciom, ale jest coś nie tak z dyskiem L5/S1 - nie wiadomo czy to było wcześniej czy stało się od pochylenia, na RTG widać tylko kręgi a dysków nie.

drkregoslup.pl/Stenoza-ledzwiowa/Co-wida...a-ledzwiowego,43,187

drkregoslup.pl/Anatomia/Atlas-rezonansu-...dla-pacjentow,33,146

drkregoslup.pl/Bol-krzyza/Bol-odcinka-le...rudne-pytania,32,185

Z powyższych wynika że ""Ojej, bolą mnie plecy" wszyscy powiedzieliśmy to w takim czy innym momencie życia. ", u większości osób mija to po kilku tygodniach brania leków przeciwbólowych/przeciwzapalnych. Jeśli nie mija to robi się MRI. Jeśli lekarz dałby skierowanie do ortopedy to terminy i tak pewnie za 8 miesięcy, więc ciężko powiedzieć czy powinien dać czy nie. Jego decyzja.

Ja bym się nie schylał mając "niestabilnosc pogranicza lędźwiowo-krzyżowego z przemieszczeniem linii statycznego ciążenia do przodu" i "zwężenie przestrzeni m/k L5/S1" - jeśli to schylanie jest związane z pracą to proponuję iść do lekarza medycyny pracy i powiedzieć żeby się zastanowił czy wystawi dalszą zdolność do takiej pracy czy nie. A jeśli nie z pracą to po co sobie szkodzić schylaniem się.. To niezdrowe.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena