Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina z lewej strony, ból z prawej

Przepuklina z lewej strony, ból z prawej 2 miesiąc 1 tydzień temu #13729

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich.

Posiadam przepuklinę według opisu MRI centralno-lewoboczną L5-S1, a większość objawów bólowych mam z prawej strony. Do tego przy niektórych ćwiczeniach, które próbowałem u fizjoterapeuty, jak np. przeprosty czuję nieprzyjemny ucisk z prawej strony w okolicy krzyża. Niektórzy fizjoterapeuci u których byłem, twierdzą, że objawy które mam, nie wyglądają im na typowe objawy które daje przepuklina.

Moje pytanie to: po którym zdjęciu z płyty z MRI mogę stwierdzić, czy rzeczywiście jest ona lewoboczna a nie prawo? być może pomylili się w opisie. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji, proszę o info które zdjęcie wrzucić na forum.

Ewentualnie czy ktoś miał lub słyszał o takich objawach, aby przepuklina z lewej strony wywoływała dolegliwości na prawą stronę? Szczególnie odczuwalne było to w początkowej, ciężkiej fazie bólu, bardzo spięty prostownik, pośladki oraz uda wszystko z prawej strony.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 1 tydzień temu przez maniek86.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepuklina z lewej strony, ból z prawej 2 miesiąc 1 tydzień temu #13730

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 5
Przy przepuklinach, kręgosłup automatycznie się wygina tak, żeby zminimalizować ucisk na nerwy, ciężar ciała spoczywa wtedy na stronie przeciwnej do przepukliny, oszczędza się nogę z uciskanym nerwem. I wtedy ta zdrowa noga, stawy i mięśnie w niej mogą być przeciążone i to może boleć. Wszystko się tam przekrzywia i napina. U mnie tak bywało na początku, ale było tak też zwłaszcza po operacji (chyba ciało przywykło do skrzywienia po wielomiesięcznej rwie) miałem silny ból w stawie biodrowym i mięśniach lewej nogi, a przepuklinę miałem centralno-prawoboczną. Więc jest taka opcja, ale jak jest u Ciebie, tego nie wiem, pewnie zdjęcie by pomogło. Najlepiej takie, jak w moim pierwszym poście tutaj: forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...%99-je?start=6#10067
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 1 tydzień temu przez Bałykan.

Przepuklina z lewej strony, ból z prawej 2 miesiąc 1 tydzień temu #13731

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Dziękuję za odpowiedź.

Nie tyle same objawy bólowe z przeciwnej strony mnie dziwią, co odczucie uciskania czegoś po prawej stronie w okolicy L5-S1.

Czy przy robieniu przeprostów, jest możliwość abym czuł uciskaną przepukline? Czy raczej będzie to jakiś zlepek mięśni lub coś innego?

W załączniku wstawiam zdjęcie podobne do postu użytkownika @Bałykan. Będę wdzięczny za pomoc w rozszyfrowaniu, czy przepuklina jest prawo czy lewostronna. Jak rozumiem, coś powinno przysłaniać ten biały punkt po środku? Niestety u siebie czegoś takiego nie widzę, co to oznacza?
Załączniki:
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.126 s.
Zasilane przez Forum Kunena