Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pozycja odbarczająca

Pozycja odbarczająca 1 rok 10 miesiąc temu #13632

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Mam pytanie dotyczące pozycji odbarczającej polegającej na leżeniu na twardym podłożu na plecach z nogami na krześle przy zachowaniu kata 90 stopni w biodrach i kolanach. Do tej pory wszędzie czytałem, że jest ona zalecana przy dyskopatii lędźwiowej oraz przy rwie kulszowej. Natomiast jak spytałem się ostatnio terapeuty, czy mogę w ten sposób leżeć na macie do akupresury odpowiedział, że taka pozycja nie jest wskazana dla osób, u których dyski mają tendencję "do wyciekania". Co o tym sądzicie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pozycja odbarczająca 1 rok 10 miesiąc temu #13635

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 36
  • Oklaski: 6
Mnie taka pozycja w ogóle nie pomaga. A nawet powoduje bol. Pomaga mi natomiast jakby leżenie na boku trochę jakby w skręcie. Czyli kolana zgięte na lewym boku a reszta ciała jakby na prawym boku próbując jakby trochę rozciągnąć te prawa stronę. Mam przepuklinę l5s1 po prawej stronie
Z mojej wiedzy nie każdemu pomagają te same pozycje i niekiedy mam wrażenie,ze osoby mnie rehabilitujące uważają to jako nienormalność. Jak komuś może nie pomagać wspomniana przez ciebie pozycja. No mi nie pomaga a może i szkodzi. Bo powoduje ból.

Pozycja odbarczająca 1 rok 10 miesiąc temu #13639

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1022
  • Oklaski: 37
Mnie trochę to pomagało po urazie w oczekiwaniu na operację, ale jedyna pozycja w której w ogóle dało się wytrzymać jakiś czas (godzinę-dwie) leżenie/spanie to było: leżenie na boku, jedna poduszka pod trójkątem talii (czy jak to się tam nazywa), druga pod szyją, ugięte nogi w kolanach i biodrach, i trzecia poduszka między kolanami. Teraz po operacjach te dwie poduszki z nóg odpadły, została pod szyją. Żeby w ogóle ktoś mi wtedy doradził tą pozycję to musiałem jechać 60km do najbliższego dobrego rehabilitanta i przejść ok. 40-minutowe badanie, takie zagęszczenie fachowców jest. Kilku lekarzy u których wcześniej byłem na to nie wpadło.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Pozycja odbarczająca 1 rok 10 miesiąc temu #13644

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Ja mam wypukliny centralne. Spróbuję poleżeć. zobaczę jak organizm będzie reagował. A co sądzicie o przydatności maty do akupresury? Czy ma to jakiś sens?
Niestety prawdą jest to co piszecie a propo dostępu do rehabilitantów i wiedzy lekarzy. U nas jak pytam się o rehabilitację domową (płatną) to robią wielkie oczy co takiego wymyślam. W dużych miastach jest to norma i często nawet cena się nie różni.

Pozycja odbarczająca 1 rok 10 miesiąc temu #13647

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1022
  • Oklaski: 37
Studenci czasem tak dorabiają po godzinach pracy na NFZ, czasem kończy się to uszkodzeniami ich kręgosłupa ze względu na prowadzenie rehabilitacji bez stołu o odpowiedniej wysokości. Jakkolwiek niektórzy jeżdżą ze swoim. Chyba ogólnie to ciężki kawałek chleba w porównaniu do pracy w wyposażonym gabinecie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.089 s.
Zasilane przez Forum Kunena