Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Implant DIAM na poziomie L5/S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 6 dni temu #17089

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1045
  • Oklaski: 37
Książka podaje że DIAM i IntraSpine są zrobione z takiego samego silikonu w materiale, tylko mają nieco inny kształt - books.google.pl/books?id=nZBPDAAAQBAJ&pg...spine%20diam&f=false

Na programie szkolenia z 2018 widać że poświęcili kilka minut na osobne omówienie implantacji na L5/S1 - www.francerachis.fr/images/sfcr/cadaver_...me_Alicante_Mars.pdf
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 6 dni temu #17090

• bartekg
  • bartekg Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 0
zadziwiające jak szybko odnalazłeś takie szczegóły. dzięki.

przyznam szczerze, że nie wiem komu z lekarzy czy rehabilitantów, osteopatów wierzyć, bo słyszę często sprzeczne rzeczy....
W dodatku tutaj czytam o przestarzałej i mało już skutecznej metodzie z tymi implantami a lekarz, który wydaje się mieć duży autorytet mówi o tym z takim zachwytem i nowością.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 6 dni temu #17091

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Głównym grzechem części lekarzy jak to wchodziło było wstawianie tego prawie każdemu "bo bardzo łatwo się wstawia, a może pomoże" - przy takim podejściu ciężko się dziwić że niezadowolonych dużo.. W Polsce o tyle to łatwiejsze że nie ma żadnej spójnej oceny wyników operacji, więc wszyscy powoływali się na dane zagraniczne podające 90% zadowolonych pacjentów. Chyba nie ma prostszej i krótszej operacji na kręgosłupie :unsure:

FDA w 2016 nie dopuściło DIAM w USA - www.healio.com/spine-surgery/lumbar/news...stabilization-system Stwierdzili że trzeba potestować najpierw więcej w innych krajach.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 6 dni temu przez użytkownik421.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 6 dni temu #17092

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
@bartekg - a czy Ty aby nie pytałeś dokładnie o to samo w innym wątku prawie 3 lata temu..?

forum.drkregoslup.pl/forum/Leczenie-chir...przeciw?limitstart=0

Wyszukiwarka tak twierdzi.

Różnice w "aktualności" wiedzy lekarzy w Polsce wynoszą nawet do 20-25 lat.

Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 6 dni temu przez użytkownik421.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 5 dni temu #17093

• bartekg
  • bartekg Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 0
faktycznie był taki wątek z moim udziałem.
Niestety u mnie wiele się nie zmieniło, stad już chyba zatoczyłem koło w poszukiwaniach pomocy i rozważaniach róznych technik zabiegów :(

nie mniej jednak prosiłbym o nie banowanie mnie z powodu tego naruszenia i duplikatów, a forum uważam ze bardzo wartościowe źródło.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 5 dni temu #17094

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
bartekg napisał:
faktycznie był taki wątek z moim udziałem.
Niestety u mnie wiele się nie zmieniło, stad już chyba zatoczyłem koło w poszukiwaniach pomocy i rozważaniach róznych technik zabiegów :(

No niestety to co było w jednych szpitalach 15 lat temu będzie w innych obecnie jako super-nowość, można od tego dostać zawrotu głowy - dodatkowo np. lekarze POZ czy neurolodzy nie mający kontaktu z leczeniem kręgosłupów tylko powtarzający zasłyszane wieści z trzeciej ręki ze słabego źródła nie poprawiają sytuacji. Ja też niedawno usłyszałem od lekarza nie związanego z leczeniem kręgosłupów że "teraz podobno zaczyna się stosować taką nowość, takie rozpórki między wyrostki, dzięki którym nie trzeba operować dysku" - dla mnie jako osoby która miała wstawiony dystraktor lata temu i już go od dawna nie ma (chyba nawet dwa dystraktory..?) uzyskanie takiej wiedzy spowodowało lekkie ugięcie się pode mną nóg. A pacjenci nie gorsze historie opowiadają.
bartekg napisał:
nie mniej jednak prosiłbym o nie banowanie mnie z powodu tego naruszenia i duplikatów, a forum uważam ze bardzo wartościowe źródło.

Nikt tu nie banuje z powodu drobiazgów.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena