Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Implant DIAM na poziomie L5/S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #15341

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 3
Wystarczy położyć się na brzuchu i poprosić kogoś, aby zobaczył czy pięty są równo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #15342

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Nie tak do końca....ale standardem w mierzeniu długości kończyn dolnych są tradycyjne pomiary długości względnej i bezwzględnej kończyny (definicja internet). Później oceniamy ułożenie kolców biodrowych i widzimy czy są symetryczne a jeżeli nie są to również różnicuję się asymetrię ze względu na możliwą przyczynę. Ale jeżeli długości w pomiarach kończyn są rożne i miednica jest asymetryczna np. lewy biodrowy kolec przedni i tylny lewy są niżej niż prawy i długość bezwzględna po stronie lewej jest niższa to możemy przejść do punktu 2 i podłożyć deseczki pod krótszą nogę i wtedy ocenimy jaka wysokość deseczki wyrównuje kolce, Na tej podstawie możemy orientacyjnie stwierdzić wynik pomiarów długości względnej z wysokością deski. Później dynamicznie można oceniać objaw wyprzedzania itp. Ale tak naprawdę to są badania orientacyjnie ponieważ układ ruchu jest tak złożony że nawet jeśli wyjdzie nam skrócenie kończyny to i tak trzeba drążyć przyczynę żeby już nie skompensowany układ ruchu rozregulować itp . Ja jestem fizjoterapeuta i analizuję różne wersję mojego skrótu i mam ,,jakąś'' wiedzę żeby eliminować poszczególne możliwości asymetrii. Dlatego jeżeli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy to absolutnie nie wkładamy sami wkładki. Ja mimo że mam jakąś wiedzę to konsultuję się z fizjoterapeutami i lekarzem . Nie wpadam wieczorem na pomysł żeby sobie włożyć wkładkę i ,,dawaj'' :). Dlatego proszę o konsultację z lekarzem i fizjoterapeutą bo to co napisałem o pomiarze naprawdę jest skąpe i specjalista zanim zaleci wkładkę (zrobi to na pewno nie chętnie ) poprzedzi to wieloma pomiarami i badaniami statycznymi i dynamicznymi. Pozdrawiam

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 1 tydzień temu #15360

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Witam pozwolę sobie jeszcze dodać jedną wiadomość po parę osób na priv mi napisało wiadomości i nie pokoi mnie że większość osób nie miała szczegółowo analizowanego ułożenia miednicy. Często za przewlekłe bóle L-S odpowiada nadmierne przodopochylenie miednicy które daje nam właśnie długotrwały przewlekły ból w okolicy stawu k-b i okolicy L-S który może byś mylnie zdiagnozowany jako dyskopatia i stosując ćwiczenia zalecane w dyskopatii nie korygując ustawienia miednicy wprawiamy się w wieloletni ból L-S . Główna przyczyną jest siedzący tryb życia powodujący przykurcz mięśni biodrowo-lędzwiowych, czworogłowych uda i prostowników grzbietu ( osłabione i nie wydolne głównie mm pośladkowe, kulszowo goleniowe i mm brzucha) . Dlatego jeśli ktoś z forum cierpi na przewlekły ból ( tępy, sztywność itp) L-S lub stawów K-B i nie ma objawów typowo neurologicznych (pomieniowanie, szarpiący itp) warto zapoznać się z tematyką przodopochylenia miednicy . Na FC jest dużo fajnych publikacji na ten temat. Oczywiście każdego kroki konsultujemy z lekarzem i fizjoterapeutą. Pozdrawiam
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena