Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Implant DIAM na poziomie L5/S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 2 tygodni temu #15341

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 4
Wystarczy położyć się na brzuchu i poprosić kogoś, aby zobaczył czy pięty są równo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 2 tygodni temu #15342

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 1
Nie tak do końca....ale standardem w mierzeniu długości kończyn dolnych są tradycyjne pomiary długości względnej i bezwzględnej kończyny (definicja internet). Później oceniamy ułożenie kolców biodrowych i widzimy czy są symetryczne a jeżeli nie są to również różnicuję się asymetrię ze względu na możliwą przyczynę. Ale jeżeli długości w pomiarach kończyn są rożne i miednica jest asymetryczna np. lewy biodrowy kolec przedni i tylny lewy są niżej niż prawy i długość bezwzględna po stronie lewej jest niższa to możemy przejść do punktu 2 i podłożyć deseczki pod krótszą nogę i wtedy ocenimy jaka wysokość deseczki wyrównuje kolce, Na tej podstawie możemy orientacyjnie stwierdzić wynik pomiarów długości względnej z wysokością deski. Później dynamicznie można oceniać objaw wyprzedzania itp. Ale tak naprawdę to są badania orientacyjnie ponieważ układ ruchu jest tak złożony że nawet jeśli wyjdzie nam skrócenie kończyny to i tak trzeba drążyć przyczynę żeby już nie skompensowany układ ruchu rozregulować itp . Ja jestem fizjoterapeuta i analizuję różne wersję mojego skrótu i mam ,,jakąś'' wiedzę żeby eliminować poszczególne możliwości asymetrii. Dlatego jeżeli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy to absolutnie nie wkładamy sami wkładki. Ja mimo że mam jakąś wiedzę to konsultuję się z fizjoterapeutami i lekarzem . Nie wpadam wieczorem na pomysł żeby sobie włożyć wkładkę i ,,dawaj'' :). Dlatego proszę o konsultację z lekarzem i fizjoterapeutą bo to co napisałem o pomiarze naprawdę jest skąpe i specjalista zanim zaleci wkładkę (zrobi to na pewno nie chętnie ) poprzedzi to wieloma pomiarami i badaniami statycznymi i dynamicznymi. Pozdrawiam

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 1 tydzień temu #15360

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 8
Witam pozwolę sobie jeszcze dodać jedną wiadomość po parę osób na priv mi napisało wiadomości i nie pokoi mnie że większość osób nie miała szczegółowo analizowanego ułożenia miednicy. Często za przewlekłe bóle L-S odpowiada nadmierne przodopochylenie miednicy które daje nam właśnie długotrwały przewlekły ból w okolicy stawu k-b i okolicy L-S który może byś mylnie zdiagnozowany jako dyskopatia i stosując ćwiczenia zalecane w dyskopatii nie korygując ustawienia miednicy wprawiamy się w wieloletni ból L-S . Główna przyczyną jest siedzący tryb życia powodujący przykurcz mięśni biodrowo-lędzwiowych, czworogłowych uda i prostowników grzbietu ( osłabione i nie wydolne głównie mm pośladkowe, kulszowo goleniowe i mm brzucha) . Dlatego jeśli ktoś z forum cierpi na przewlekły ból ( tępy, sztywność itp) L-S lub stawów K-B i nie ma objawów typowo neurologicznych (pomieniowanie, szarpiący itp) warto zapoznać się z tematyką przodopochylenia miednicy . Na FC jest dużo fajnych publikacji na ten temat. Oczywiście każdego kroki konsultujemy z lekarzem i fizjoterapeutą. Pozdrawiam

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 tygodni 20 godzin temu #15711

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam kolego. Jak tam u Ciebie DBC? Chodzisz nadal? Jeśli tak to jak sie czujesz?
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 20 godzin temu przez maniek86.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 tygodni 16 godzin temu #15712

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Witaj
Wykupiłem drugą serię ćwiczeń , na którą nie chodziłem już tak regualrnie jak na pierwszą ze względu na dojazdy po 100 km.
Przy regularnym ćwiczeniu zauważyłem , że mogłem np dzwigać coraz cięższe zakupy (wczesniej nawet z tym był problem). Przy nieregularnym ćwiczeniu było ok ,ale nie czułem się już tak super.
Cwiczenia których nauczyłem się na materacu wykonywałem również regualrnie w domu i po takim skończonym treningu również czułem się lepiej.

Obecnie planuje przeprowadzkę do Wrocławia i moim celem będzie ciągłe chodzenie na dbc. Wiem , że są ludzie którzy tak robią, dochodzą do sporych obciążeń na maszynach , które są tam wykorzystywane i w ten sposób utrzymuja dobrą kondycje kręgosłupa.
Nie chcę im robić za dużej reklamy ,bo każdy przypadek jest indywidualny ,ale ja przerobiłem paru fizjoterapeótów , chiropraktyka i narazie dbc pomaga najbardziej. Zdażało się, że przychodziłem na terapię ze zwiększonym bólem , bo np nasiedziałem się więcjej w pracy i nigdy po ćwiczeniach ból mi się nie zaostrzył, a taką sytuacje miałem np. podczas terapii neurac, którą mimo wszystko również uważam za niezłą.

Mam nadzieję , że jak ogarnę te maszyny na maskymalnych ciężarach wrócę kiedyś na upragnioną siłownię.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 16 godzin temu przez Lampardd.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 1 tydzień 6 dni temu #15721

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z tymi dojazdami po 100 km to rzeczywiscie kiepsko. Ja po sesji dbc staralem sie juz nie obciazac kregoslupa i do konca dnia tylko stałem lub leżalem :) nie bylo to trudne, bo chodzilem na 18 i mieszkalem niedaleko. Co do przenoszenia ciezszych rzeczy tez to zauwazylem, wczesniej odrazu czulem pospinane ledzwia, lekarze straszyli mnie, ze nigdy juz nie bede mogl podnosic wiecej niz 10 kg, teraz gdy dobrze napne brzuch i caly gorset, nie czuje nic nawet przy obciazeniach rzedu 40-50 kg, ani w trakcie, ani w dniach kolejnych, zapewne jest to efekt wzmocnienia miesni ktore byly cwiczone.

Ja nie mam w planach chodzic na dbc caly czas, ale przynajmniej raz w roku profilaktycznie pojawiac sie na jeden etap. ale słyszałem, ze ludzie tak chodza praktycznie caly rok raz w tygodniu i sobie chwala.

Trzymam kciuki za powrót na siłownie, tylko tu trzeba uważac, ja zaczynalem od machana pusta sztanga, monitorujac czy nic zlego nie bedzie sie działo w dniach kolejnych, teraz juz pomału progresuje z ciezarem i dokladam nowe cwiczenia.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 6 dni temu przez maniek86.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.131 s.
Zasilane przez Forum Kunena