Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Implant DIAM na poziomie L5/S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 5 miesiąc 3 tygodni temu #15216

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Piotr782 napisał:
Witam, proszę o namiar gdzie można wykonać zabieg usunięcia przepuchliny w odcinku L5/S1

forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-o-leka...C4%99gos%C5%82upa-pl
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 5 miesiąc 3 tygodni temu #15218

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 1
użytkownik421 Ciekawe ja na szczęście mam prace cały czas w ruchu ale mimo to często sobie robię przerwę i się rozciągam. Ale również jest dużo ćwiczeń rozciągających na siedząco a szczególnie mięśni pośladkowych i gruszkowatego z którymi najczęściej maja problem ,,dyskopaci ''. Dodatkowo rozciągam mięsień czworogłowy uda i biodrowo-lędzwiowy przynosi natychmiastowa ulgę polecam ( w klęku jednonóż ). Jeśli ktoś nie oglądał to zachęcam do zobaczenia filmików Marka Purczyńskiego który prezentuje ciekawe elementy rehabilitacji kręgosłupa i przywracania równowagi mięśniowej. Oczywiście trzeba dobierać ,,pod siebie'' poszczególne ćwiczenia.
A Ty Lampart sprawdzaj tą terapię BDC bo podarzajac twoim śladem poszukałem informacji i brzmi ciekawie. Trzymam kciuki :) Pzdr

Implant DIAM na poziomie L5/S1 5 miesiąc 3 tygodni temu #15219

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
[quote=A Ty Lampart sprawdzaj tą terapię BDC bo podarzajac twoim śladem poszukałem informacji i brzmi ciekawie. Trzymam kciuki :) Pzdr[/quote]

Na razie jestem bardzo zadowolony z terapii, jak będzie tak dalej to zdecyduje się nawet na kolejną serie. Chce wzmocnić mięśnie na tyle, żebym mógł chodzić na siłownie. Nawet poćwiczyć na małych ciężarach z dużą ilością powtórzeń byłoby miło.

U Purczyńskiego byłem osobiście. Stwierdził , że mam hierlordozę i zlecił mi zestaw ćwiczeń do robienia codziennie. Wszystko było super do momentu kiedy poszedłem do pracy. Po 12 godzinach siedzenia zrobiłem zalecony zestaw ćwiczeń , który zakończyłem martwym ciągiem , wprawdzie MC zrobiłem samą sztanga i to nawet nie taką do klaty , tylko do bicepsa, ważyła śmieszne 5-6 kg ,a mimo to za jakieś 20 minut pojawił się dość mocny ból. Na tyle mocny ,że przez następne 2-3 tygodnie z 80 basenów zszedłem na 20 i stopniowo zwiększałem.
Nie twierdzę, że dobrał mi złe ćwiczenia, bo widać, że ma ogromną wiedzę, natomiast obecna terapia wydaje mi się lepsza. Ćwiczenia na materacu przygotowują cię do ćwiczeń na maszynach i całość jest jakby właściwie skomponowana. Nie chcę chwalić za bardzo, ale na chwilę obecną dla mnie terapia DBC to nr 1 ze wszystkich fizjoterapeutów, chiropraktyków u których miałem okazję być ze swoim problemem.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 3 tygodni temu #15338

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 1
Witam Wszystkich... 9.05 byłem u neurochirurga nr 2 ( nr 1 proponował diam)
Neurochirurg nr 2 absolutnie nie widzi sensu zastosowania diamu na l4/l5 ponieważ w jego opinii mimo dehydratacji kr-międzykręgowych przestrzenie międzykręgowe są zachowane i nie zachodzi konflikt z strukturami nerwowymi w obrębie odcinka lędźwiowego. Według niego obraz rezonansu ewidentnie pokazuję miednice w ustawieniu skośnym i objawy pochodzą od stawu krzyżowo-biodrowego. Plus po zmierzeniu długości względnej kończyna dolnych Prawa jest o 1,5 cm krótsza od lewej co powoduję nieustane przeciążanie stawu krzyżowo biodrowego i jego przewlekły stan zapalny. W odcinku L-S jest niewielka skolioza lewostronna. Zalecił RTG całego kręgosłup wraz z miednicą i panewkami stawu biodrowego w celu oceny skoliozy w wyższych odcinkach i skierował mnie do lekarza rehabilitacji ruchowej.
Trochę mi ulżyło po tej diagnozie i wiem że różnicuję się ból L-s i stawu krzyżowo biodrowego blokadą ale powiedział że nie ma sensu dopóki nie wyeliminuje się nierówności miednicy.
Skośna miednicę wyłapałem rok temu ale nie wiązałem ją ze skoliozą tylko z napięciem przeciwbólowym na skutek ogólnej dyskopatii i oczywiście próbowałem ją wyrównywać ćwiczeniami asymetrycznymi bez żadnego efektu. Od 2 tyg dałem sobie spokój z wiarą że ćwiczeniami wyrównam tą asymetrie miednicy i skoro to skolioza mam 30 lat kręgosłup ukształtowany to zastosowałem ,,kontrowersyjną wkładkę'' wyrównującą do buta na start 0,5 cm i po tygodniu czuję już efekt (kolce prawie na jednym poziomie, brak strzelania w kręgosłupie i zmniejszenie napięcie w L-s oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych w staniu ) z myślą dojścia do 8 mm wkładki a 7 mm zostawię sobie dla ,,hobbystycznych'' ćwiczeń korekcyjnych :). Zamierzam jeszcze zadziałać ok 2 tygodni ,,jakoś'' przeciwzapalnie na te stawy.
Piszę to dlatego że jeżeli diagnoza się potwierdzi to okaże się że nie mam objawów bólowych od dyskopatii tylko od skoliozy a w tedy leczenie i rehabilitacja jest odmienna. Dlatego jeśli cierpi ktoś lata na przewlekły ból L-S to warto rzucić okiem na miednicę i ewentualną skoliozę. Pytanie dlaczego wcześniej jako rehabilitant tego nie zauważyłem ? Ponieważ uważałem że przy moim sportowym trybie życia podporządkowanym leczeniu dyskopatii zrobiłem wszystko co mogłem w kierunku leczenia i każdy objaw wiązałem z dyskopatia ( skrzywienie miednicy itp ) ..... a co najgorsze przyzwyczaiłem się i pogodziłem że tak musi być i potraktowałem ból jako normę. Ale jest światełko w tunelu. Pozdrawiam :)
The following user(s) said Thank You: Maciurek

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 3 tygodni temu #15339

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
davidstw napisał:
Witam Wszystkich... 9.05 byłem u neurochirurga nr 2 ( nr 1 proponował diam)
Neurochirurg nr 2 absolutnie nie widzi sensu zastosowania diamu na l4/l5 ponieważ w jego opinii mimo dehydratacji kr-międzykręgowych przestrzenie międzykręgowe są zachowane i nie zachodzi konflikt z strukturami nerwowymi w obrębie odcinka lędźwiowego. Według niego obraz rezonansu ewidentnie pokazuję miednice w ustawieniu skośnym i objawy pochodzą od stawu krzyżowo-biodrowego. Plus po zmierzeniu długości względnej kończyna dolnych Prawa jest o 1,5 cm krótsza od lewej co powoduję nieustane przeciążanie stawu krzyżowo biodrowego i jego przewlekły stan zapalny. W odcinku L-S jest niewielka skolioza lewostronna. Zalecił RTG całego kręgosłup wraz z miednicą i panewkami stawu biodrowego w celu oceny skoliozy w wyższych odcinkach i skierował mnie do lekarza rehabilitacji ruchowej.
Trochę mi ulżyło po tej diagnozie i wiem że różnicuję się ból L-s i stawu krzyżowo biodrowego blokadą ale powiedział że nie ma sensu dopóki nie wyeliminuje się nierówności miednicy.
Skośna miednicę wyłapałem rok temu ale nie wiązałem ją ze skoliozą tylko z napięciem przeciwbólowym na skutek ogólnej dyskopatii i oczywiście próbowałem ją wyrównywać ćwiczeniami asymetrycznymi bez żadnego efektu. Od 2 tyg dałem sobie spokój z wiarą że ćwiczeniami wyrównam tą asymetrie miednicy i skoro to skolioza mam 30 lat kręgosłup ukształtowany to zastosowałem ,,kontrowersyjną wkładkę'' wyrównującą do buta na start 0,5 cm i po tygodniu czuję już efekt (kolce prawie na jednym poziomie, brak strzelania w kręgosłupie i zmniejszenie napięcie w L-s oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych w staniu ) z myślą dojścia do 8 mm wkładki a 7 mm zostawię sobie dla ,,hobbystycznych'' ćwiczeń korekcyjnych :). Zamierzam jeszcze zadziałać ok 2 tygodni ,,jakoś'' przeciwzapalnie na te stawy.
Piszę to dlatego że jeżeli diagnoza się potwierdzi to okaże się że nie mam objawów bólowych od dyskopatii tylko od skoliozy a w tedy leczenie i rehabilitacja jest odmienna. Dlatego jeśli cierpi ktoś lata na przewlekły ból L-S to warto rzucić okiem na miednicę i ewentualną skoliozę. Pytanie dlaczego wcześniej jako rehabilitant tego nie zauważyłem ? Ponieważ uważałem że przy moim sportowym trybie życia podporządkowanym leczeniu dyskopatii zrobiłem wszystko co mogłem w kierunku leczenia i każdy objaw wiązałem z dyskopatia ( skrzywienie miednicy itp ) ..... a co najgorsze przyzwyczaiłem się i pogodziłem że tak musi być i potraktowałem ból jako normę. Ale jest światełko w tunelu. Pozdrawiam :)

Możesz przesłać link tutaj lub w wiadomości prywatnej do tych wkładek korekcyjnych. Ja również mam jedną nogę dłuższą od drugiej co odczuwam podczas chodzenia. Pierwszy raz ten dyskomfort odczułem w wieku 16 lat i również wtedy pierwszy raz miałem bóle w dokładnie tym samym miejscu co teraz.

Zrobię mała aktualizacje odnośnie terapii DBC. Jestem pierwszy raz w pełni zadowolony. Podczas 8 godzinnego siedzenia w pracy nie mam sztywnienia nóg, jedynie jak trafi się zmiana 10 godzin to sztywnienie się pojawia. Ustąpiło również całkowicie mrowienie w nogach i dłoniach. Ból praktycznie zerowy, ostatnio jak pochodziłem po skalnym mieście (było tam sporo schodów) to trochę zabolało, ale na drugi dzień było wszystko ok :-)
W Czerwcu mam ponad 2 tygodnie urlopu, także będę dużo chodził , ćwiczył i pływał ,a później zastanawiam się nad wykupieniem jeszcze jednej serii tej terapii i mam nadzieje powrotem na siłownię lub do jakiś ćwiczeń kalinistycznych.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 3 tygodni temu #15340

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 28
  • Oklaski: 5
Witam
davidstw
1.Jak zmierzył lekarz Ci te 1,5cm ? Siedziałeś lub leżałeś na kozetce i Ci to metrówką zmierzył?
2.Wkładki sam sobie wymyśliłeś oraz ich wysokość?
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.126 s.
Zasilane przez Forum Kunena