Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Implant DIAM na poziomie L5/S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 4 tygodni temu #15192

• Piotr782
  • Piotr782 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam, mam termin u dr Kwieka na wycięcie przepuchliny i założenie implanta Diam na poziomie L5/S1. Widzie że posiadasz wiedze na ten temat to może na priwat coś podpowiesz

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 4 tygodni temu przez użytkownik421. Powód: Ukrycie prywatnych danych
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 4 tygodni temu #15195

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jestem poirytowany. Wystarczy tydzień urlopu gdzie nie siedzę , chodzę na basen , długie spacery i miałem 2 treningi DBC i czuje się idealnie, zero mrowienia, drętwienia nóg, czy bólu.
Wczoraj posiedziałem 3 godziny na zwykłym krześle kuchennym na imprezie rodzinnej i dzisiaj wróciłem do pracy. Efekt jest taki , że odczuwam ból, drętwienie nóg i mrowienie w nogach i dłoniach. Wieczorem już się nie mogłem ułożyć w łóżku po tych 3 godzinach siedzenia i nie mogłem przez to zasnąć do 3. Wydaje mi się , że sprawcą nie jest L5/S1 tylko hiper lordoza , nabawiłem się jej przez pracę siedzącą. Zresztą przy kręgosłupie lędźwiowym nie miałbym mrowienia w dłoniach ,a przy przodopochyleniu czytałem , że możliwe jest mrowienie w dłoniach. Paru fizjoterapeutów powtarza mi , że moje bóle to hiper lordoza nie moja mała wypuklina na L5/S1.
Jutro jadę na DBC i już się zaczynam lekko obawiać , czy teraz jak pracuje siedząco to zrobię trening :-/ Wniosek jest taki ,że za 1,5 miesiąca mam długi urlop 18 dniowy i niestety po tym terminie muszę skończyć z pracą siedząco, bo to będzie syzyfowa praca.
Mam dość życia od urlopu do urlopu ,a w momentach kiedy pracuje ciągle odczuwać bóle i poirytowanie z tym związane.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 3 tygodni temu #15207

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Osobiście też nigdy bym nie połączył drętwienia k-g z l-S... ale ciekawe ...... ja też ostatnio się zastanawiam czy moje wieloletnie bóle L-S są na pewno spowodowane małą 3 mm wypukliną. Na pewno trzeba podchodzić z dystansem do badań obrazowych i popatrzeć całościowo na układ ruchu. Każda współczesna terapia analizuję całościowo poszczególne układy i wzajemny wpływ na siebie i konsekwencje ich zaburzenia. Słynny maszt/żagiel statku w którym jedna mała linka ulega osłabieniu i całe napięcie masztu jak i osobno każdej liny zostaje zaburzone. Kiedyś czytałem badania (mało sprecyzowane aczkolwiek dające do myślenia) , że tenisista po urazie skręcenia kostki aby zaserwował z siłą serwu z przed kontuzji musi skompensować cały łańcuch stopa- k.g wzmocnieniem obręczy barkowej o około 20 %. Zawsze możesz sobie spróbować przypomnieć jaki objaw pojawił się pierwszy...wiem że to ciężkie ale spróbować ułożyć jakiś sensowny łańcuch objawowy.Ja tak staram się robić i później odwracać ten łańcuch i naprawdę dużo zrobiłem choć wymaga to codziennej wieloletniej systematycznej pracy ale widzę że to akurat nie jest Ci obce he :). Z doświadczenia wiem że przy bólach L-S osoby unikają skłonów w obawie pogłębienia dolegliwości i ja sam się złapałem na tym iż skłony kręgosłupa wyeliminowałem całkowicie z życia co było błędem i doprowadziło do jednego wielkiego przykurczu mm grzbietu (przykurcz= ograniczenie ruchomości i przerzucenie napięcia na inne struktury itp). Dlatego teraz podstawą mojego życia jest rozciąganie. Co do bólu lampart nie wiem czy cie to pocieszy ale nie jesteś sam. Jesteśmy wybrańcami którzy muszą walczyć i wierze że kiedyś wygramy tylko nie możemy się podać ..... nigdy..... aha jeszcze coś motywacyjnego co usłyszałem...w treningu/rehabilitacji nie jest najważniejsze jaki efekty uzyskasz w swoim najlepszym dniu ale najważniejsze jest ile z siebie dasz i jak pokonasz swój najgorszy dzień. To tyle filozofii Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 3 tygodni temu przez davidstw. Powód: dopisanie tekstu
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, Maciurek

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 3 tygodni temu #15210

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 984
  • Oklaski: 32
Ostatnio rozmawiałem z mądrym człowiekiem, który powiedział że z własnego wyboru ma dwa stanowiska pracy: siedzące wygodne oraz stojące na jakiejś podkładce balansującej która ma jeden punkt podparcia, i że pracuje naprzemiennie przy jednym albo drugim stanowisku, chcąc zachować kondycję. Moim zdaniem fajne rozwiązanie wszędzie tam gdzie jest możliwe do zrealizowania (małe biura itp.)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 3 tygodni temu #15214

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
davidstw Walczę dalej :-) kolejny trening DBC się udał i znowu wyszedłem bardziej ruchomy , dzisiaj miałem kolejny gdzie nawet zwiększyli mi ciężary a po treningu poszedłem na spacer i wszedłem na sporą górę.
Widzę efekty tej terapii , także mam mega motywacje , żeby naprawić swoje ciało :-) rano wstaje o 7.00 i idę pływać przed pracą.
widzę również jak szkodzi mi praca siedząca, także mam motywacje żeby ją zmienić :-)

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 3 tygodni temu #15215

• Piotr782
  • Piotr782 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam, proszę o namiar gdzie można wykonać zabieg usunięcia przepuchliny w odcinku L5/S1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.174 s.
Zasilane przez Forum Kunena