Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Implant DIAM na poziomie L5/S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 1 tydzień temu #15179

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 43
  • Oklaski: 13
Zgadzam się z kolegą że gdy ból paraliżuje człowieka a szczególnie gdy są osłabienia mięśni świadczące o ucisku na nerwy to pacjent niema wyboru.
Dlatego tak ważne jest trafienie do dobrego neurologa który wyłapie pacjentów którym należy wykonać odbarczanie nerwów w przeciwnym wypadku nastąpią
nie odwracalne uszkodzenia nerwów.
W innych wypadkach same usunięcie dysku nie musi przynieś ulgi ,bo uszkodzeniu ulegają stawy międzykręgowe ,mięśnie.
Jeśli się ma 30 lat i wypuklenia są niewielkie to trzeba spróbować rehabilitacji i spróbować spowolnić proces degradacji kręgosłupa.
Osoby młode powinny liczyć na wymianę dysków na sztuczne ale w naszym kraju to chyba nie realne.
Przepraszam tu na forum jest jeden chłopak któremu wymienili dysk na sztuczny w Poznaniu.
Niestety administrator tego forum nie widzi uzasadnienia do stosowania tego typu leczenia woli stabilizacje jako panaceum na chorobę dysków.
Należy sobie zadać pytanie jeśli ktoś ma ból ale nie korzysta z środków przeciw bólowych oraz objawów neurologicznych i ma 30 lat powinien rozważać leczenie
operacyjne jako rozwiązanie jego problemów bólowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 1 tydzień temu #15180

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 4
A na czym polega niestabilność? Czy jest to wynik osłabienia mięśni, czy używając języka warsztatowego pewnych "luzów" w ścięgnach, stawach, więzadłach?

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 1 tydzień temu #15181

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 992
  • Oklaski: 32
"luzów" w ścięgnach, stawach, więzadłach. w połączeniu z odwodnionym dyskiem który nie ma swoich normalnych właściwości mechanicznych może to dawać nieźle popalić, a reakcją obronną na to jest np. nadmierne ciągłe napięcie mięśni pleców. Poza niestabilnością (czy tam hipermobilnością) mogą boleć również np. stawy międzykręgowe - sprawdza się to chyba blokadami dostawowymi. Obecnie jest moda od jakiegoś czasu w opracowaniach medycznych na zaprzeczanie temu że niestabilność powoduje dolegliwości bólowe, bo znaleźli kilku pacjentów z istotną niestabilnością których nic nie bolało i na tej podstawie próbują to przerzucić na wszystkich pacjentów, a lekarze przez takie kilkuletnie "trendy" o o niestabilności zazwyczaj niewiele wiedzą, bo akurat w czasie kiedy studiowali nie była w modzie. Niestety medycyna również ulega modzie. Teraz "badacze" zaprzeczają że niestabilność boli (co jako określenie wszystkich przypadków jest bzdurą), jak wejdą lepsze metody obrazowania i diagnostyki za parę lat to z kolei zrobią wielkie odkrycie że niestabilność jednak może bardzo boleć - jedno i drugie oczywiście będzie wielkim "odkryciem naukowym".. :unsure:
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Maciurek

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 1 tydzień temu #15182

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 992
  • Oklaski: 32
gucio1960 napisał:
Zgadzam się z kolegą że gdy ból paraliżuje człowieka a szczególnie gdy są osłabienia mięśni świadczące o ucisku na nerwy to pacjent niema wyboru.

Tak, ale mi najpierw lekarze neurolodzy powiedzieli że odruchy prawidłowe, więc ubytków neurologicznych nie ma, a rwa kulszowa, osłabienie mięśni i przeczulica to dla nich nie były ubytki neurologiczne. Jakiś miesiąc później na jednej z wielu prywatnych konsultacji z lekarzami operującymi kręgosłupy powtórzyłem to lekarzowi, powiedział że ubytków nie ma bo uraz jest świeży, ale że przy tak zgniecionych nerwach wkrótce będą, że to zupełnie normalny proces - no i miał rację. A cały oddział neurologii plus neurochirurg konsultujący jakoś o tym nie wiedzieli, jak też o wielu innych rzeczach oczywistych dla lekarzy mających doświadczenie kliniczne w leczeniu kręgosłupów. Dlatego w kółko powtarzam żeby konsultować się z lekarzami z doświadczeniem klinicznym w leczeniu kręgosłupów - takimi którzy operowali sporo kręgosłupów i widzieli na własne oczy jakie u pacjentów są efekty, a nie u jakichś teoretyków którzy mają wiedzę mniejszą niż pacjenci będący w temacie, w dodatku nie wiadomo skąd zaczerpniętą bo wygląda nieraz na jakąś mitomanię.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 1 tydzień temu przez użytkownik421.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 1 tydzień temu #15183

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 43
  • Oklaski: 13
Badanie MR powinno rozwiać wszystkie wątpliwości tam widać czy nerwy są uciśnięte , jeśli do tego dochodzi zanik mięśni oraz silny ból nie do opanowania środkami przecibólowymi
oraz pomimo rehabilitacji która powinna być wdrożona zaraz po urazie to każdy lekarz który nie kieruje pacjenta na leczenie zabiegowe powinien stracić dyplom.
W mojej przychodni neurologicznej szczególnie zwracają uwagi na ubytki neurologiczne,drugą sprawą to taka osoba po urazie powinna mieć dostęp do neurologa w każdej
chwili i być obserwowana co jest mało realne w naszej rzeczywistości.
Jeśli chodzi o lekarzy operujących kręgosłupy nie zawsze stawiają trafne diagnozy ,Ja szczególnie zwracam uwagę na swoje otoczenie i interesuje się zabiegami szczególnie
w Opolu i muszę stwierdzić z przykrością że odsetek pacjentów po zabiegach którym wcale się nie poprawiło a wręcz pogorszyło jest wysoki.
Mam kolegę w pracy po usunięciu części dysku L5/L4 ,6 miesięcy chorobowego ,wrócił do pracy na siłę kuleje dalej już prawie 4 miesiące problemy z nadążaniem
za kolegami po pracy a ma dopiero 35 lat.
Na moim osiedlu są osoby które wylądowały na wózku, i osoby po zabiegach z bólami jeszcze większymi niż przed i są z swojej decyzji nie zadowoleni.
A mamy ponoć najlepszy szpital neurologiczny w Opolu.
Może należało by zrobić badanie wyników leczenia operacyjnego na pacjentach po zabiegach,ilu jest zadowolona z leczenia a ile nie ilu trafia ponownie do szpitala.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Implant DIAM na poziomie L5/S1 4 miesiąc 5 dni temu #15191

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Rozum skłania mnie do toku myślenia gucio1960 ale marzenia każdy ma że może 21 wiek ,,wstawią'' diam i będzie super. Kwestia skuteczności zabiegów jest oczywiście indywidualna jak wszystko. Trzeba sobie zadać pytanie jak długoletnia dyskopatia wpływa na cały układ ruchu. Osobiście u mnie nie wielkie wypuklenie które boli od ponad 10 lat powodujące ciągle napięcie prawej okolicy l-s spowodowało skoliozę i skośne ustawienie miednicy + chód z nogą w rotacji zewnętrznej ( konsekwencja napięcia mm pośladkowych).
Pozytywnie pisząc od roku sprowadziłem znowu życie do rehabilitacji i odwróciłem rotacje zewnętrzną nogi, dzięki systematycznemu treningowy kontroluję ustawienie miednicy i szczerze mówiąc czuję naprawdę siłę w sobie.W pracy wytrzymuję 8 h z lekkim bólem 2/10. Chociaż jak wstaje rano to od razu czuję ,że po przez stały ucisk i napięcie mięśni stoję krzywo ...takie błędne koło w dzień się prostuje mięśniami a rano wstaję krzywy. Pozdrawiam
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena