Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Implant DIAM na poziomie L5/S1

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 2 dni temu #13577

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witajcie

Jestem po wizycie u doktora Stanisława K., który Jak wielu innym pacjentom zaproponował mi leczenie w postaci wstawienia implantu DIAM na poziomie L5\S1
Mam 31 lat, z dyskopatią zmagam się od 4 lat. Przerobiłem 7 fizjoterapeutów oraz chiropraktyka. Poza pierwszym ostrym przypadkiem 4 lata temu. Miałem jedno zaostrzenie rok temu, które udało mi się wyprowadzić do tego stopnia, że pływałem około 2 km 3 razy w tygodniu (1,5 km w łapkach) na basenie oraz robiłem zestaw ćwiczeń 3-5 razy w tygodniu typu (deska,mostki itp). Około 2,5 miesiąca temu znowu złapałem gorszy stan, tak naprawdę nic nie dźwignąłem. Po prosu zwiększyłem aktywność fizyczną, byłem u kolejnego fizjo który mi kazał robić specjalne przysiady. Moje dolegliwości zaostrzyły się do tego stopnia, że po siedzeniu 8 godzin w pracy strasznie sztywniały mi nogi, chodziłem jak na szczudłach. Stany bólowe generalnie nie były jakieś straszne, parę dni pobrałem leki przeciwbólowe. Obecnie jest już lepiej , wracam powoli na basen i robię długie spacery.

Wynik mojego rezonansu sprzed tygodnia:
W pozycji badania krzywizny kręgosłupa w granicach normy. Wysokość trzonów kręgów zachowana.
Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego L5/S1 od postacią redukcji wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2- zależnych (dehydratacja)
Na poziomie L5/S1widoczne jest szerokie asymetryczne pośrodkowe - lewoboczne i lewoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego , wypuklającego się na głęb 4,5 mm, nieco uciskającego worek oponowy i zwężającego światło lewego otworu międzykręgowego , z cechami konfliktu z lewym korzeniem rdzeniowym. Nie stwierdza się cech stenozy kanału i otworów międzykręgowych w przedstawionym odcinku kręgosłupa. Stożek rdzenia i włókna ogona końskiego bez zmian .

Generalnie myślę, że jestem w stanie wyprowadzić się do stanu gdzie mogę pływać, jeździć po parę km rowerem, robić ćwiczenia stabilizacyjne i tyle. W takim wieku jako facet potrzebuję czasami przenieść jakiś większy ciężar, chciałbym wrócić do ćwiczenia na siłowni. Jednak jest to bariera nie do przejścia.
Przy większych napięciach, zazwyczaj nie mam od razu stanu bólowego. Wychodzi on na drugi dzień po wstaniu z łóżka.
Do tej pory nie wyobrażałem sobie zabiegu / operacji jednak doszedłem do wniosku , że jeśli to ma być koniec z życiem na pól gwizdka jeśli chodzi i dźwiganie czy sport to może spróbuje.
Jednak nie myślałem , że będę musiał nosić jakieś ciało obce w kręgosłupie.
Pytanie czy faktycznie jest to najlepszy sposób (implant Diam). Bardziej nastawiałem się na zabieg który zmniejszył by objętość dysku lub na usunięcie jego kawałka.
Doktor stwierdził , że są zmniejszone przestrzenie między kręgami , stąd jest potrzeba implantu.
Na różnych forach czytałem historię , że dzięki odpowiednim ćwiczeniom cofały się przepukliny.
Z drugiej strony mam znajomego który po wypadku na siłowni , kolejny na budowie ma wspomniany implant i znowu pracuje na budowie i wrócił na siłownie.
Przemek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 13 godzin temu #13589

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 375
  • Oklaski: 59
A możesz wstawić zdjęcie chorego poziomu ?
DIAMM jak Ci pisałem - to relikt przeszłości. Kwiek go wstawia bo może nic innego nie potrafi :)

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 2 godzin temu #13606

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Na początek chciałem sie przywitać bo takiego tematu nie znalazłem.

Mam pytanie skoro Diamm to przeszłość. To co teraz jest na czasie. Masz może jakiś link do poczytania?

Implant DIAM na poziomie L5/S1 3 miesiąc 51 minut temu #13607

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Rozmawiałem z osobą która pracowała z dr S.K. i ponoć implant wciska każdemu. Kolega dziwił się ,że przy takiej wypuklinie chce mi wsadzić implant , gdzie jego zdaniem wystarczyłoby laserowo zmniejszyć objętość krążka i powinno być ok na parę lat.
Będę w domu to postaram się wrzucić zdjęcia z rezonansu.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 4 tygodni temu #13608

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
OK rozumie. Ale co obecnie jest stosowane powszechnie zamiast DIAMM. Sa jakies lepsze i nowsze metody? Nie chodzi mi o Twój konkretny przykład a ogólnie obecna technikę leczenia. Pytam bo zwyczajnie sie nie znam.

Implant DIAM na poziomie L5/S1 2 miesiąc 4 tygodni temu #13610

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 903
  • Oklaski: 30
Samodzielny DIAM to taki patent: wstawimy silikon w szmatce między wyrostki kolczyste, przywiążemy (albo jak się nie będzie chciało to nie), i zobaczymy co będzie. Niektóre szpitale w Polsce (np. Tarnów) brały udział w jakichś testach klinicznych zastosowania discektomii w połączeniu z DIAMem (jako zapobieganie rewypuklinie) - nie wiem jakie są wyniki, ale sądząc po tym że na Forum jak dotąd jest tylko jedna osoba z takim patentem i nie narzeka, to chyba niezłe. Natomiast wielu lekarzy liczyło na to że samo wstawienie DIAMu wyleczy dysk, a inni przecierali oczy i pytali zdziwieni "co oni robią?".
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.120 s.
Zasilane przez Forum Kunena