Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 6 miesiąc 8 godzin temu #15050

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Basen również bardzo dobrze na mnie działał, póki co nie mam możliwości chodzić regularnie. Ponoć najlepiej przy problemach z kręgosłupem, pływać na plecach używając tylko nóg - mniej zaawansowani mogą użyć płetw, gdyż ta metoda jest dość męcząca.

Polecam też wszystkim którzy zmagają się z bólem pleców i mają prace siedzącą, zapoznać się z książka Kelly Starretta "Skazany na biurko" jest tam sporo praktycznych wskazówek, jak ulżyć sobie i jakie pozycje przyjmować najlepiej. Konkluzja książki jest taka, że najlepiej przerobić sobie stanowisko pracy na stojące i autor obszernie opisuje jak to zrobić. Wiadomo nie każdy ma taką możliwość w pracy, ja również nie mam, choć biurka elektryczne na siłownikach są coraz tańsze. Sam takie stanowisko urządziłem sobie w domu z kartonów :) i jeśli muszę coś robić w domu przy komputerze, robię to w pozycji stojącej, tv oglądam na leżąco, także po pracy nie przyjmuję już praktycznie pozycji siedzącej.

Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 8 godzin temu przez maniek86.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 4 tygodni temu #15062

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Wiele osób powtarza, że najlepiej pływać na plecach i używać samych nóg. Ja od 3 lat pływam głównie kraulem i jest dobrze, pomiędzy nogami mam pół bojkę, która odciąża dodatkowo kręgosłup. Jednak żeby wzmocnić mięśnie, będę odchodził powoli od pływania z pół bojką.
Z obecnym urazem doszedłem do pływania ok 100 basenów z czego ok. 40 pływałem z łapkami, także wszystko zależy od siły i rozciągnięcia mięśni. Wszystkie informacje i sposoby trzeba testować osobiście i obserwować swój organizm.
Zresztą sam jesteś najlepszym przykładem , że trzeba czasu i cierpliwość. Mam nadzieję , że za jakiś czas ja również dodam wpis o powrocie na siłownie :-)

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 4 tygodni temu #15064

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Życze powodzenia i szybkiego powrotu do ćwiczeń :) Przez ostatni rok poznalem sporo histori ludzi, którzy nabawili sie przepukliny i dali rade wrócić na siłownie, nawet trójboistów, którzy dźwigaja bardzo duże ciężary i nijak ma sie to do tego, czym straszyli mnie lekarze, ze po takim urazie nie bede juz mogl w zyciu bezpiecznie podniesc wiecej niz 10 kg. Oczywiście taki powrót musi być przeprowadzony z głową, trzeba słuchać wlasnego ciała i wszystki ćwiczenia wykonywać nienaganną technika.

Tak jak pisalem wczesniej, radze uważać na siedzenie w pasie. Kiedys gdy praktycznie non stop dretwialy mi nogi, jeden z rehabilitantow proponowal mi abym siedzial w pracy w pasie - nie zgodzilem sie. Sam wyrobiłem sobie silny naturalny gorset, który sklada sie przede wszystkim z miesni: skośnych i poprzecznych brzucha, czworobocznych ledzwi, prostowników i miesnia wielodzielnego - wydaje mi sie, ze dzieki temu znów moge cwiczyc z obciazeniem. Zawsze przed podniesieniem czegokolwiek, lub wykonaniem cwiczenia z obciazeniem, wykonuje sekwencje tak zwanego zablokowania, polega to na wkreceniu stóp w podłoge, napiecia pośladkow w celu prawidlowego ustawienia miednicy i odcinka ledzwiowego, a nastepnie utrwalenia tej pozycji spieciem brzucha oraz ściagnieciem łopatek i wykonaniem rotacji wewnetrznej w barkach - jest to pozycja bezpieczna dla kregoslupa przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych.
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 4 tygodni temu przez maniek86.

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 4 tygodni temu #15066

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Ja mam niestety wypuklinę , czyli jeden krążek uległ zniszczeniu. Miałem iść na łatwiznę i spróbować raz jeszcze terapii Neurac w swoim mieście, ale widzę , że ta terapia DBC to większa profeska.
Także trzeba się poświecić i dojeżdżać po 2 razy 2 tygodniu po 100 km, kiedy to wyleczę jak nie teraz, z biegiem czasu będzie coraz gorzej. Dzwoniłem dzisiaj żeby się umówić, ale wymagają skierowania od lekarza internisty.

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 4 tygodni temu #15067

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 48
  • Oklaski: 5
Lampardd napisał:
. Miałem iść na łatwiznę i spróbować raz jeszcze terapii Neurac w swoim mieście, ale widzę , że ta terapia DBC to większa profeska.
. Dzwoniłem dzisiaj żeby się umówić, ale wymagają skierowania od lekarza internisty.
Internista ma kwalifikować do zabiegów DBC jak on nie bedzie wiedzial co to jest? To jest chyba jakiś rodzaj asekuracji bardziej.

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 4 tygodni temu #15069

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Dziwne. Wiadomo , że chodzi o asekuracje. Od Ciebie nie wymagali takiego skierowania ? Rehabilitowałeś się we Wrocławiu ?
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.128 s.
Zasilane przez Forum Kunena