Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 2 tygodni temu #15148

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Z tego co się dowiedziałem na pomiarze , to jak się nie ma skierowania to ich lekarz w cenie wystawia. Także nie jest tak źle. Jutro zaczynam :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 2 tygodni temu #15149

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Powodzenia. Jeszcze info dla pozostałych użytkowników:

DBC to nie są żadne zabiegi, tylko metoda ćwiczeń na specjalnie przystosowanych do tego maszynach. Nie uważam DBC za jakiś złoty środek, jest to po prostu bezpieczna i efektywna moim zdaniem metoda. Dąży się w niej do tego, do czego dąży większość fizjoterapeutów leczących urazy odcinka lędźwiowego, czyli zbudowaniu mocnego korpusu, składającego sie z mięśni poprzecznych i skośnych brzucha, czworobocznego lędźwi, wielodzielnego i dolnych prostowników. Jest bezpieczna, bo ćwiczenia robi się w pełnej izolacji na przystosowanych do tego maszynach, na których nie da się robić ćwiczeń źle technicznie. Progres polega na zwiększeniu obciążenia na tych maszynach co tydzień-dwa, przez co mięśnie które się ćwiczy stają się coraz mocniejsze. Problem z fizjoterapia przy urazach pleców, moim zdaniem tkwi w tym, że ludzie dostają zestaw skomplikowanych ćwiczeń i w domu ciężko wykonać im je poprawnie technicznie, jeśli takie ćwiczenia na odcinek lędźwiowy wykonuje się źle technicznie, to mogą one jeszcze zaszkodzić zamiast pomóc, oczywiście chodzi mi tu o bardziej skomplikowane ćwiczenia niż deska czy koci grzbiet, bo takie są dobre na początek, aby naprawdę wzmocnić mięśnie korpusu trzeba progresować i na tym polega wlaśnie DBC.

Przykro, że człowiek chce pomóc i poświęca czas na pisanie postów i jeszcze mu napiszą, że kryptoreklamę jakiejś ściemy wciska... kogo naprawdę to interesuje, niech poszuka osobistego kontaktu z osobami którzy próbowali DBC i podpyta. Jeśli chodzi o rzekome unikanie odpowiedzi z mojej strony, to proszę naprawić powiadomienia na forum, bo dostałem dopiero dziś i zajrzałem do wątku.

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 2 tygodni temu #15150

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
maniek86 napisał:
Przykro, że człowiek chce pomóc i poświęca czas na pisanie postów i jeszcze mu napiszą, że kryptoreklamę jakiejś ściemy wciska...

To tylko i wyłącznie z tego powodu że nie odpisywałeś.
Wybacz, takie życie - niestety ale na Forum rejestruje się bardzo dużo firm podszywających się pod swoich pacjentów (tudzież firm od marketingu internetowego które to robią w imieniu zleceniodawców), pierwsze co robią to podają namiary na cudowne leczenie a na pytania szczegółowe nie odpowiadają. W miarę możliwości jest to weryfikowane a tak nieuczciwie reklamujące się firmy usuwane z portalu (co niestety dodaje pracy osobom które i tak robią to w ramach wolontariatu poświęcając swój czas), ale bywają sytuacje niejasne jak ta tutaj. Skoro jednak napisałeś co napisałeś, to można chyba uznać że nie jest to kolejna akcja jakiejś firmy tylko naprawdę opinia pacjenta. Gdyby nie były podejmowane takie reakcje i nie byłoby podejrzliwości to 90% forum stanowiłby już dawno spam reklamowy pisany przez wynajętych pseudo-pacjentów. Jeśli chcesz to się obraź, jeśli nie to nie - obojętne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Bałykan

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 2 tygodni temu #15154

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Ok, rozumiem, nie obrażam sie :)

DBC jest dosc malo znane, bo jest tylko we Wroclawiu i Łodzi. Prowadzi to ośrodek medyczny Creator, ktory ma dosc szeroka oferte rehabilitacji, pezyjmuje tez wielu pacjentow na NFZ, z tym ze DBC nie jest refundowane. DBC to finska metoda, maszyny na ich licencji sa bardzo drogie - wydaje mi sie ze dlatego jest malo popularna.
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 2 tygodni temu przez maniek86.

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 2 tygodni temu #15163

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Wczoraj byłem na pierwszych ćwiczeniach. Mogę powiedzieć, że od razu po wyjściu czułem się lepiej. Podczas niektórych ćwiczeń odczuwałem lekki ból i bałem się, że po takim 1,5 h treningu nie będę mógł się ruszać.
Generalnie jak na razie oceniam pozytywnie. Na pewno w Czwartek już będę ćwiczył bardziej pewny siebie. Maszyny bardzo dobrze stabilizują nasze ciało co wydaje mi się, że ma ogromy wpływ na to , że kręgosłup nie jest przeciążany.
W domu próbowałem różnych ćwiczeń i co róż ból się wzmagał. Obecnie jestem na urlopie i nie przeciążam kręgosłupa siedzeniem co na pewno m tez ogromne znaczenie. Jak będę widział , że jest postęp i nie ma bólu to myślę , że zdecyduje się na ponowną serię ćwiczeń, ale to się okaże wkrótce. Tłumów raczej tam nie ma więc metoda faktycznie nie jest rozreklamowana.

Przepuklina L5/S1 - prośba o interpretacje rezonan 5 miesiąc 1 tydzień temu #15166

• maniek86
  • maniek86 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Na poczatku niektore ćwiczenia moga sprawiac dyskomfort, jesli w dluzszej perspektywie bedzie sie to utrzymywac, to rehabilitant raczej z tego cwiczenia zrezygnuje lub zamieni je na inne - sam mialem problem z niektorymi wykonywanymi na materacu. Po pierwszych zajeciach pamietam, ze bardziej zdretwialy mi nogi, co bardzo mnie wtedy zmartwilo, jednak bodajże po trzecich zajeciach dretwienie minelo calkowicie i nie wrócilo do dzis.
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 1 tydzień temu przez maniek86.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.169 s.
Zasilane przez Forum Kunena